Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Postautor: DooshPastesh » ndz kwie 18, 2021 4:08 pm

Ja się troszczę jedynie o baterię w laptopie, trochę w smartfonie, a reszta niech sobie żyje swoim życiem. :)
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Postautor: PrzemekM » ndz kwie 18, 2021 4:07 pm

@
Awatar użytkownika
GeciKowy
W punkt. 100% racji. :beer1:
Obrazek
Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: pt maja 03, 2019 12:02 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podzięk.: 145 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Postautor: GeciKowy » ndz kwie 18, 2021 1:58 pm

Powiem osobiście tak od siebie, że znam wszystkie zasady dbania o kondycję baterii w Smarftonie, ale totalnie się tym nie przejmuję. Aktualnie mam tyle rzeczy do ładowania, że nie mam zamiaru się przejmować każdą z nich. Używam ekstremalnie, ładuje "byle jak", byle naładować i w najgorszym wypadku po około 1,5 roku użytkowania zmuszony jestem na wymianę baterii za około 150zł - to dobra cena jak za absolutny brak stresu i pilnowania czy aby na pewno dobrze wszystko robię. :)
Aplikacje typu AccuBattery czy też ta wbudowana funkcja w iPhone, to ciekawostki bardziej. Samo Apple mówiło, że nie jest to dokładne, a sama wymiana baterii najlepiej powinna się odbyć w momencie kiedy zauważymy, że znacznie spadł czas pracy na jednym ładowaniu lub pojawiły się problemy ze stabilnością urządzenia.

Zapewne da się tym szczególnym traktowaniem przedłużyć nieco żywotność wszelkich ogniw, ale osobiście nie sądzę, aby była to gra warta świeczki. Za dużo sprzętów do ładowania.
2 telefony, zegarek, e-papieros, lampki do roweru, powerbanki, wszelkie piloty, słuchawki bezprzewodowe, myszki i kilka innych urządzeń z których korzystam - gdybym o każde z nich miał tak mocno się troszczyć, czy aby na pewno je dobrze ładuje, to zapewne bym szybko zwariował. :)
Aktualne parowniki: Fat Rabbit Solo, Berserker Mini V2
Aktualne zasilania: LostVape Thelema DNA 250C, iStick Pico Plus
Awatar użytkownika
Rony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 27, 2020 9:29 am
Lokalizacja: Silesia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Postautor: Rony » śr kwie 14, 2021 6:42 pm

Porady dobre, ale dla starszego sprzętu. Trzeba wziąć pod uwagę, że sprzęt ewoluuje. Jest nowocześniejszy i lepiej dostosowany. Dotyczy to również baterii. Są lepiej dostosowane do ładowania większym prądem i nie szkodzi im to tak jak tym ze starszych pokoleniowo smartfonów.
________________________________________________________
KaroloBC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: wt lut 09, 2021 7:16 am
Lokalizacja: okolice Jaworzna
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Postautor: KaroloBC » śr kwie 14, 2021 6:13 pm

eSCe pisze:Czyli panowie wychodzi na to, że lepiej nie ładować mojego NOTE oryginalną ładowarka? Kilkudziesięcio-watówką? ;)
Szczerze nie ma co demonizować, ale jeśli zostawiasz go pod ładowarką na noc to lepiej użyć słabszej. No i lepiej nie używać go zbyt często. Bateria się odpłaci. ;)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

K45
Joyetech Cuboid 150 + Centaurus sub-ohm + 2x Samsung 25R 2500mAh
eSCe
Płeć: nieokreślona

Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Postautor: eSCe » wt kwie 13, 2021 5:28 pm

Czyli panowie wychodzi na to, że lepiej nie ładować mojego NOTE oryginalną ładowarka? Kilkudziesięcio-watówką? ;)
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Postautor: ValQ » śr kwie 07, 2021 3:16 pm

Należy pamiętać również o negatywnym wpływie niskich temperatur, w naszych ogniwach szybciej znika energia w niskich temperaturach.
Co do szybkich ładowarek zdania są podzielone, ja należę do grupy przeciwników tego typu ładowania i może dlatego moje MI6 (Xiaomi) z początku 2018 roku jest na oryginalnej baterii i jest tam jeszcze ok. 2850 mAh. Do sprawdzenia używam od dawna 3C All-in-One Toolbox gdyż posiada jeszcze parę innych opcji, polecam go lub "okrojoną" opcję z tej samej firmy 3C Battery Monitor Widget.

eD
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
KaroloBC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: wt lut 09, 2021 7:16 am
Lokalizacja: okolice Jaworzna
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak dbać o baterię w swoim smartfonie?

Postautor: KaroloBC » śr kwie 07, 2021 1:58 pm

Witajcie, mam dla was kilka porad jak dbać o czas pracy waszego smartfona, przy EIN również może się to przydać. (Może gdybym z nich skorzystał, moje Xiaomi działałoby dalej..)

Kondycja ogniwa - wpływ na nią ma kilka czynników. Jednym z nich jest stopień naładowania baterii. Jeden cykl ładowania jest naładowaniem od 0 do 100%. Ładując baterię do 100% (a zwłaszcza przez dłuższy czas, np. zostawiając telefon podłączony na noc do ładowarki) zwiększamy ilość tych cykli, co w konsekwencji zmniejsza pojemność ogniwa i czas pracy na baterii. Najlepiej ładować telefon do około 80% (około 4V). Należy też unikać rozładowania do zera. (zwłaszcza przy przechowywaniu, może to skutkować napuchnięciem baterii) Kolejnym jest temperatura. Wystawianie baterii na wysokie temperatury również skutkuje zmniejszeniem pojemności. Ostatnim, o którym rzadziej się mówi jest prąd ładowania oraz rozładowania ogniwa (prąd rozładowania raczej w przypadku urządzeń wysokoprądowych tj. e-papierosy). Korzystanie z wszelakich opcji typu Fast Charge w dłuższym czasie z moich obserwacji jest zabójcze dla baterii. Z moich doświadczeń wynika też, że ładowanie ogniw niższym prądem zwiększa pojemność którą może oddać ogniwo (zwłaszcza przy akumulatorze nadgryzionym zębem czasu).

Co jeśli w telefonie ma się napuchniętą baterię? Najlepiej jak najszybciej ją wymienić. Może to skutkować uszkodzeniem telefonu (o czym sam się niestety ostatnio przekonałem). Powinno się również kontrolować kondycję baterii. W przypadku telefonu z Androidem można do tego użyć aplikacji AccuBattery. Jeśli macie iPhone'a, jest sporo prościej - w zakładce Bateria jest opcja do sprawdzenia kondycji baterii. Jest jeszcze kilka innych czynników wpływających na zużycie baterii, ale postarałem się to opisać jak najprościej.
Joyetech Cuboid 150 + Centaurus sub-ohm + 2x Samsung 25R 2500mAh

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości