Smartwatch działający z iOS, do biegania

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego, zegarka i komputera czyli naturalne rozwinięcie smartfona. Skoro wszystko się rozwija to musimy mieć to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Smartwatch to stosunkowo nowy gadżet, ale w pisaniu o nim czy pytaniu o niego, nie ma nic nowego.
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: Bimaczow » czw sie 05, 2021 10:54 am

Zawsze można zdecydować się na inny model z tymi samymi sensorami jeżeli zależy Ci na dokładności pomiarów. :-) Ja kupiłem Tactixa ze względu na długość pracy na jednym ładowaniu no i funkcje GPS/terenowe. Czasami idę w nieznane więc fajnie mieć pewność, że w razie czego nie zgubię sie gdzieś w lesie czy w górach, bo to nic przyjemnego, a do tego jest pancerny więc nie ma obaw że zawiedzie :-) :-) .

 ! Wiadomość od: Sobear
Uprzejmie prosimy o poprawną pisownię.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 995 razy
Otrzymał podzięk.: 2230 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: DooshPastesh » czw sie 05, 2021 5:22 am

Dzięki za opinię @
Awatar użytkownika
Bimaczow
, ale Tactix pomimo mojego uwielbienia do militarnego sprzętu niestety pozostaje poza zasięgiem finansowym. Ponadto, wydaje mi się, że będzie przeładowany funkcjami z których pewnie nie skorzystam. Na razie jeszcze się zastanawiam, Jeszcze nic nie wybrałem, czekam aż mój umysł w końcu się wyklaruje i rozdzieli nareszcie grubą kreską moje "chcę" i "potrzebuję". Wtedy dokonam ostatecznej decyzji i kupię nie na wyrost.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: Bimaczow » czw sie 05, 2021 5:07 am

Używam od paru miesięcy Garmina Tactix Delta Solar, nie zmienię na nic innego. Dla mnie ma wszystko to czego potrzeba i aż nad to! Zdecydowanie polecam :-). Swoją drogą sensory natleniania jak i pulsu są bardzo dokładne. Różnica, jeżeli chodzi o puls z Pulsometem, wynosiła 1/2 uderzenia na... Godzinę :-), sprawdzałem. Żona ma tańszego Garmina na takich samych sensorach i jest tak samo dokładny.

MD
Awatar użytkownika
lbalin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: pt maja 15, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 213 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: lbalin » pn sie 02, 2021 10:41 am

Jak nie potrzebujesz rzeczywiście dokładnych pomiarów i nie będzie Ci przeszkadzać konieczność codziennego ładowania to zdecydowanie bierz Apple Watch (4 lub SE). Używam od długiego czasu wersji 4 i na amatorskie potrzeby jest super. Plus masz funkcje smart z prawdziwego zdarzenia i bezproblemowe działanie, którego nie uświadczysz z jakimkolwiek innym zegarkiem.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 995 razy
Otrzymał podzięk.: 2230 razy
Płeć: nieokreślona

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: DooshPastesh » wt lip 27, 2021 8:15 pm

@
Awatar użytkownika
PrzemekM
, tak właśnie do mnie dotarło, że już nie jest jak kiedyś. Kiedyś było Suunto, a później długo nic. Teraz Garmin ich mocno dogonił, a może nawet przegonił pod względem szerokiego asortymentu. Widziałem cały internet i przeczytałem wszystkie recenzje i widzę, że Suunto od takiego FitBit czy Garmin pod względem precyzji odczytu wszystkich wskaźników (GPS, tętno, itp) lekko zaczął odstawać od konkurencji. Z drugiej strony jeszcze za cienki jestem w uszach żeby bawić się w pojedyncze kalorie i setne sekund. Choć gdzie dwóch się bije tam Apple ciągnie kasę...
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smartwatch działający z iOS do biegania

Postautor: PrzemekM » wt lip 27, 2021 7:36 pm

A tego co ludziska piszą Suunto już nie takie jak kiedyś. Ja polecam Garmina. Miałem krótką przerwę na Apple Watch 6 (leży w szufladzie) i wróciłem do Garmina.
Jedyna wada (dla mnie), to słabe (beznadziejne) działanie apki bez dostępu do internetu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3888 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatch działający z iOS do biegania

Postautor: edarek » wt lip 27, 2021 7:06 pm

Duszku, ja mam Traverse już kilka lat, muszę tylko po powrocie odesłać na wymanę baterii. Nic raczej z żadną muzyką w Suunto nie zdziałasz, ale on do tego nie jest przeznaczony. Wiesz, że to dobry sprzęt.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 995 razy
Otrzymał podzięk.: 2230 razy
Płeć: nieokreślona

Smartwatch działający z iOS do biegania

Postautor: DooshPastesh » wt lip 27, 2021 6:57 pm

Waham się właśnie między rozsądnym Suunto a wybecalowaniem za Apple Watch... Jeden do trekingu, a drugi do smarta... :cry:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smartwatch działający z iOS do biegania

Postautor: iron64 » wt lip 27, 2021 6:00 pm

Bierz Suunto. Sam o nim wspominasz tyle razy, że aż dziwne że go nie kupiłeś jeszcze.
Sorry, nic więcej nie powiem, bo nie wiem co pracuje z jabłkiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 995 razy
Otrzymał podzięk.: 2230 razy
Płeć: nieokreślona

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: DooshPastesh » wt lip 27, 2021 5:14 pm

Pomocy drodzy koledzy i koleżanki!
Poszukuję smartwatcha do biegania głównie i monitorowania funkcji życiowych ogólnie (sic!), który będzie w miarę sprawnie działał z iPhone.
Mam obecnie Amazfit Pace, który po latach męczenia wyzionął ducha, nawet flashowanie itp już mu nie pomagają. Do tego MiBand 4, który też za dobrze nie działa z telefonem, a w ogóle to jest namiastka sprzętu sportowego, jedynie liczy kroki i udaje, że mierzy puls. Pace z kolei chyba ma za stary bluetooth i prawie wcale nie utrzymuje połączenia z iPhone.
Jeżeli chodzi o chińszczyznę, to ogólnie z iPhone jest słabo. Problemy z synchronizacją danych, ciągłe rozłączanie, brak wymiany informacji z Apple Health, i tak można wymieniać bez końca. Chińskie smarty + iPhone = dramat.

Do wydania mam 800 zł, mógłbym się trochę szarpnąć i wydać więcej. Ale jakby nie chcę. A przynajmniej nie za dużo.
Ile to jest za dużo? Np na Apple Watch SE, który to kosztuje 1300 złociszy, ale posiada bezproblemową obsługę, muzykę wprost z zegarka (bo nie lubię biegać z telefonem), płatności zbliżeniowe i pierdylion innych smart funkcji, które podobno są czadowe, ale do tej pory nigdy nie miałem takich w zegarku i nawet nie wiem czy ich potrzebuję. Z drugiej strony jednak jestem gadżeciarzem i wiem, że pewnie z wielu z tych funkcji bym korzystał. Bo jestem gadżeciarzem jak już wspomniałem i lubię takie zabawki. Jednak ten pieniądz to jest dla mnie w tej chwili za dużo. No i ta jednodniowa bateria... Poza tym nie mierzy SpO2, i słabo podobno z pomiarem snu, ale akurat te funkcje, a raczej ich bieda, mi nie przeszkadza.
Mogę trochę szarpnąć i kupić coś w okolicach 1000 zł, np:
Suunto 5: Miałem kiedyś X10M i byłem bardzo zachwycony, zwłaszcza z funkcji GPS (na tamte lata, ok 10 lat temu, jak dużo jeździłem rowerem przełajowo), tu jednak brakuje muzyki z bluetooth, która chyba jest clue całej sprawy.
Garmin Venu, Garmin Instinct, i cała reszta Garminów: Wiele podobnych do siebie smartów, cenowo około 1000 zł, różnice subtelne jak pomiędzy smartfonami Xiaomi... Jest w czym wybierać, niektóre nawet puszczają muzykę przez bluetooth! Ale mnogość ich trochę mnie frapuje, że kupię jeden, a będę żałował, że nie inny i kasę wtopię. Poza tym nie wiem jak z trwałością, która np w Suunto, wg mnie jest fantastyczna. Mój X10M przeżył naprawdę ekstremalne przeżycia i nadal działa, ale trochę już jest retro i nie ma tylu funkcji co głupi MiBand (oprócz kozackiego GPS).
FitBit Sense: Kurde, no cena jak za Apple Watch, ale za to sportowo i sensorycznie wymiata. Za to łączność ze smartfonem znikoma...

Widzicie, sam nie wiem czego potrzebuję, sam nie wiem czego chcę.
Może w skrócie:
1. PRIMO. Poprawna i natychmiastowa łączność z iPhone. Nie wymagam połączeń tele, czy odpowiadania na SMSy, jedynie wymiana informacji BIO z Apple Health i powiadomienia SMS/przychodzące połączenia.
2. Byłoby genialnie gdyby odtwarzał muzykę z mp3 czy innych formatów na bezprzewodowe słuchawki. Biegam bez telefonu...
3. Niechże bateria wytrzyma te 4-5 dni z codziennym treningiem, ale nie musi. Ale jak wytrzyma to będzie git.
4. W miarę poprawne odczyty parametrów biegu. Tętno i jego skoki, dokładny GPS, Vo2MAX. TRochę już biegam i zaczynam dostrzegać potrzebę poprawnych pomiarów.

Wygląd nie ma znaczenia. Czy ma IPS czy monochromatyczny wyświetlacz jak stare Suunto to rzecz drugoplanowa. Fajnie mieć OLED jak w Xiaomi czy Huawei, ale jednak ważniejszy jest sport i poprawne działanie. Rozmiar też raczej nie ma znaczenia, bo to ma być sprzęt użytkowy, a nie do garnituru, więc nawet jeśli będzie za duży na mój drobny nadgarstek to mi nie przeszkadza. Z jednej strony chciałbym wejść na wyższy szczebel zniewolenia cyfrowego, a z drugiej boję się, że wtopię z wyborem.
Pomożecie biegacze/gadżeciarze?

Edit: Małe jeszcze wystąpienie. Nie lubię pedals.. ekhm, zegarków mało męskich. Wolę wygląd Suunto (znów o nim wspominam?) niż jakiegoś Galaxy czy Xiaomi. :P
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „Smartwatche”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości