Smartwatch działający z iOS, do biegania

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego, zegarka i komputera czyli naturalne rozwinięcie smartfona. Skoro wszystko się rozwija to musimy mieć to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Smartwatch to stosunkowo nowy gadżet, ale w pisaniu o nim czy pytaniu o niego, nie ma nic nowego.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: Krasnal45 » ndz wrz 05, 2021 5:22 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
spokojnie, Duszek pije z tej okazji, no i na trochę film mu się urwał. Ot, jednodniowa dziura w życiorysie. :lol:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: DooshPastesh » ndz wrz 05, 2021 5:20 pm

A może z przedwczoraj... :P
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: Tomba » ndz wrz 05, 2021 4:59 pm

DooshPastesh pisze:Obrazek
Zdjęcie z wczoraj.

To wyrzuć ten zegarek bo wczoraj była sobota 04.09. :haha2:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: DooshPastesh » ndz wrz 05, 2021 4:53 pm

No dobra, napiszę kilka słów na temat sprzętu, obiecałem.
Szukałem czegoś, co będzie współgrało dobrze z moim iPhone. No i znalazłem, oj jak Watch dobrze współgra… To był strzał w dziesiątkę. Mam opad szczęki, zbieram zęby. Miałem w okresie poszukiwań możliwość pobawienia się sprzętem znajomych, raczej lepszym i gadżeciarskim niż stricte sportowym (Huawei Watch GT, któryś nowszy Samsung, Garmin Tactix), ale też ja nie jestem profesjonalnym sportowcem.
Zacznijmy od początku. Jakość wykonania, tu niczym Apple mnie nie zaskoczyło, jest perfekcyjnie, schludnie i bez zbędnej ekstrawagancji jak w Huawei czy Xiaomi. Jest wręcz ascetycznie, a to mi się podoba.
Oprogramowanie. Tu jest po prostu rewelacja. Mnogość funkcji smart jest powalająca. Nie będę się rozpisywał, bo jest tego naprawdę wiele. Do tego dochodzi w pełni funkcjonalny sklep z aplikacjami, daje to niewyobrażalne możliwości. Łatwiej jest powiedzieć czego nie potrafi, niż odwrotnie. W tym przypadku jest 5/5. Generalnie, jest to mały smartfon na ręku, bo potrafi dosłownie wszystko co telefon. Preinstalowane apki to wszystko czego mi potrzeba, nie ma nic na wyrost, żadnych odpustowych wynalazków (może poza czujnikiem natężenia hałasu).
Co do działania samego systemu też nie można się przyczepić. Płynne animacje, piękne ekrany, responsywność perfekcyjna, żadnych zwiech czy przycięć. Wszystko pokazane na obłędnym ekranie Retina. Miód na moje oczy.
Sprawa ostatnia, jakże mnie nurtująca, to bateria. Pierwszy dzień na baterii był żeby zapoznać się z działaniem samego systemu, było dużo smyrania palcem, konfigurowania, włączania i wyłączania funkcji, gadania przezeń, płacenia nim, oraz normalny trening. Ogólnie sprawdzenie wszystkich możliwości. Skończyło się na tym, że przy 30% baterii, po ok. 30 godzinach działania wylądował na ładowarce. Niezbyt zachęcająco, z prognozą na codzienne ładowanie… Kolejne podejście już mnie na szczęście uspokoiło. Dziś rano odpięty od ładowarki o 6.00, cały dzień normalnego użytkowania tj. wiadomości, wypełnianie zadań, płacenie, zerkanie, smyranie, żadne ze smart funkcji nie zostały wyłączone aby poprawić czas pracy, full opcja. Jest 12 h później, na blacie 82% baterii. Jedynie wyłączyłem synchronizację dziwnych aplikacji jak kalkulator czy kalendarz miesiączki. Rokuje dobrze, będzie ze dwa dni na baterii luzem (podobno z czasem zegarek się "ułoży" i będzie jeszcze lepiej). Czy to mało? W porównaniu z resztą smartwatchy na rynku zdecydowanie tak. Ale czy reszta smartwatchy oferuje tyle co ten? Niewiele. Jedyną realną konkurencją w mnogości funkcji realnie ułatwiających życie, a nie oferujących smart dupereli, których zasadność jest wątpliwa, a częstotliwość wykorzystania znikoma, są zegarki z WearOS od Google, ale te o dziwo posiadają podobny czas działania na baterii co Apple Watch. Klasyczne „coś za coś”. Albo wybieramy „proste” urządzenia z własnym, sztywnym systemem i cieszymy się długim czasem pracy na baterii, albo wybieramy kombajn z gadżetami i poświęcamy baterię. Ja wybrałem to drugie, bo bardziej niż sportowcem jestem gadżeciarzem. Jestem potwornym gadżeciarzem i cieszę się, że wybrałem akurat ten sprzęt.

P.S: Mój opad szczęki może być odebrany jako czysto subiektywny, bo od bardzo dawna nie miałem do czynienia ze smartwatchami i jestem w tym temacie trochę do tyłu. Dlatego taki skok na głęboką wodę mógł wywołać lekki szok. Ale jednak...

Obrazek
Zdjęcie z wczoraj.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: DooshPastesh » śr wrz 01, 2021 4:41 pm

Dobra, podjąłem decyzję. Leci do mnie Watch SE. Za kilka dni podrzucę recenzję. Jedyne obawy mam co do czasu pracy na baterii, ale cała reszta mnie przekonała. Bałem się trochę wtopy z powiadomieniami i ogólną współpracą z resztą moich urządzeń, na bazie doświadczeń z dwoma pozostałymi zegarkami, które po prostu działały słabo, lub wcale.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: Bimaczow » czw sie 05, 2021 5:24 pm

DooshPastesh pisze:Jak idę w teren to mam klasyczny zegarek i kompas. To nie zawiedzie nigdy i nie potrzebuje baterii. Wystarczy mapa albo koniec języka za przewodnika. :)

Jasne, kompas zawsze mam przy tyłku, ale nie ukrywam, że z Garminem jest łatwiej, w razie czego wytyczamy trasę i wio :-). Co do języka... jak jesteś w głuszy, gdzie w promieniu kilometrów albo i dziesiątek kilometrów nie ma żywego ducha, to średnio jest z zapytaniem, można zapytać wiewiórki, ale są średnio rozmowne.

H.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: DooshPastesh » czw sie 05, 2021 3:54 pm

Spokojnie, już żona zna tajne techniki Vietkongu w odnajdywaniu męża. Może po prostu nie chciała cię odnaleźć? Wiedziała, że się biedaku zgubisz…
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: Tommy Black » czw sie 05, 2021 2:45 pm

DooshPastesh pisze:Jak idę w teren to mam klasyczny zegarek i kompas. To nie zawiedzie nigdy i nie potrzebuje baterii. Wystarczy mapa albo koniec języka za przewodnika. :)


Ja jeszcze zabieram kanapki i termos oraz kawałek drzewa z mchem. Mech, jak wiadomo, zawsze rośnie od strony północnej.

Miodu pisze:w dzisiejszej dobie, dla większej części społeczeństwa wystarczy odciąć dostęp do FB i smartfonowych apek i są jak dzieci we mgle. Giną.


Gorzej, kiedy ostatnio odciął mi się dostęp do żony, zgubiłem się w galerii handlowej. Ochrona ogłosiła to przez głośniki i wszyscy przychodzili mnie oglądać na damskiej bieliźnie. Co za wstyd... :blush:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: Krasnal45 » czw sie 05, 2021 2:40 pm

I szacun Duszku, bo w dzisiejszej dobie, dla większej części społeczeństwa wystarczy odciąć dostęp do FB i smartfonowych apek i są jak dzieci we mgle. Giną. :D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Smartwatch działający z iOS, do biegania

Postautor: DooshPastesh » czw sie 05, 2021 2:26 pm

Jak idę w teren to mam klasyczny zegarek i kompas. To nie zawiedzie nigdy i nie potrzebuje baterii. Wystarczy mapa albo koniec języka za przewodnika. :)
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „Smartwatche”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości