Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego, zegarka i komputera czyli naturalne rozwinięcie smartfona. Skoro wszystko się rozwija to musimy mieć to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Smartwatch to stosunkowo nowy gadżet, ale w pisaniu o nim czy pytaniu o niego, nie ma nic nowego.
Tutejszy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 01, 2016 8:29 pm
Lokalizacja: Siedlce
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: Tutejszy » czw sty 07, 2021 5:11 pm

Niedawno kupiłem smartbanda Amazfit Band 5.
Ma czytelnego amoleda, długo trzyma bateria a pulsoksymetr mierzy dość dokładnie. Choć bransoletka mogłaby być lepsza.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: Tommy Black » czw sty 07, 2021 7:49 am

Jeśli ma być oxymetr to GTS odpada, musiałbyś wziąć dwójkę, a ona ma taką cenę, że zapewne da się znaleźć coś korzystniejszego.

Ma wszystko i cenę...
SmartWatch MAXCOM FW33 Cobalt Czarny

Obrazek

SmartWatch FW33 Cobalt posiada lekka, metalową obudowę, w której umieszczono wyraźny i jasny wyświetlacz 1,3 cala. Urządzenie wyświetla powiadomienia z serwisów społecznościowych, odebrane wiadomości i połączenia przychodzące. Możesz nim też zdalnie sterować muzyką i spustem migawki aparatu w smartfonie.

Informowanie o spalonych kaloriach, przebytym dystansie, czy saturacji krwi.
Tryby sportowe: spacer, bieganie, jazdę na rowerze, wspinaczkę, pływanie, koszykówkę, czy tenis stołowy.
Klasa szczelności IP 68.
Pomiar pulsu i przybliżonego wyniku EKG w 60 sekund.
Monitorowanie snu.

Cena? 188,-
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: Haze » czw sty 07, 2021 7:38 am

-Evendi- pisze:... chodzi mi o ekran i opcje pulsoksymetru

Jeśli ma być oxymetr to GTS odpada, musiałbyś wziąć dwójkę, a ona ma taką cenę, że zapewne da się znaleźć coś korzystniejszego.
Obrazek
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: ValQ » czw sty 07, 2021 7:27 am

:bry: To może ja coś "skrobię", używam od paru miesięcy DT78 kupiony na próbę zza muru za aż :-D około 90 zł. na tzw. próbę (mam swoje lata i jestem zwolennikiem wskazówek ;)).
Sam smartwatch można powiedzieć ok , bez stałego monitorowania bateria wytrzymuje 5-6 dni co jest dla mnie do przyjęcia, porównywałem jego pomiary "funkcji życiowych" do wyników ciśnieniomierza naramiennego - były zbliżone. Problemem była dedykowana aplikacja WearFit 2.0, rwała połączenie bluetooth, ale po ostatniej aktualizacji jak na razie jest w porządku nic nie rwie. Kupiłem ten smartwatch tylko dla tego dlatego, bo po pierwsze cena - gdy mi nie podejdzie :D wyląduje w szufladzie, albo dam synowi i nie żal będzie ale jak na razie jest ok, po drugie za takie małe pieniądze mam jak na razie fajnie działającego smartwatcha z zapasowym "skórzanym" paskiem i folią ochronną.
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
Awatar użytkownika
-Evendi-
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: wt sie 14, 2018 9:33 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: -Evendi- » śr sty 06, 2021 10:28 pm

@
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Ty z Amazfita na MiBanda, a ja chce w drugą stronę.

@
Awatar użytkownika
Haze
tak jak pisałem głównie chodzi mi o ekran i opcje pulsoksymeyru (czasem niestety muszę skorzystać). Funkcje standardowe jak w opasce: powiadomienia z wybranych aplikacji, odbieranie, odrzucanie. Nie zależy mi na pierdyliardzie trybów sportowych, bo... Tylko soft mulą ;).

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: Haze » śr sty 06, 2021 9:56 pm

-Evendi- pisze:... ktoś ma/miał coś wspólnego z Amazfitami?

Używam GTSa, głównie ze względu na jeden z większych ekranów na rynku (i przy okazji cenę). Ekran ma dla mnie DECYDUJĄCE znaczenie bo intensywnie korzystam z wszelkich powiadomień i na małym ekranie mam problemy z ich odczytaniem. Nie bez znaczenia jest też to, że w sieci jest spory wybór tarcz do niego (przez kiepskie tarcze zrezygnowałem z Huaweia).
Druga w kolejności jest bateria: 9-11 dni w przypadku GTSa to akurat takie moje minimum.
GPS łapie fixa dosyć długo ale jak już złapie to nie puszcza :-), apka jest OK, pomiary aktywności dosyć ubogie.
Zresztą najlepiej napisz na czym Ci zależy to odpowiem konkretniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: DooshPastesh » śr sty 06, 2021 9:44 pm

Mam Amazfit Pace. Byłem z niego całkiem zadowolony. Częste aktualizacje, możliwość doinstalowania aplikacji i modyfikacji. Ogólnie spoko poza lekkim muleniem. Bateria bez funkcji fit tydzień lekko trzyma. Przesiadłem się na MiBand z jedego powodu. Bateria dłużej trzyma. No i ekran nie jest tak żywy i wyrazisty jak OLED w MiBandzie.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
-Evendi-
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: wt sie 14, 2018 9:33 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: -Evendi- » śr sty 06, 2021 9:34 pm

Też mam MiBanda 4 jak kolega wyżej i jest to już kolejna moja opaska (te są najlepsze w takiej cenie i tego się będę trzymał) ale... Tak się do jakiegoś smart zegarka przymierzam i może ktoś ma/miał coś wspólnego z Amazfitami? Jakoś tak na nie padło tylko model ciężko mi wybrać i pewnie na opasce się skończy.

Opaska za 100 (teraz to już pewnie koło 80 PLN), a funkcje jak w większość smart watchy. Jedyne czego mi brak to: większy ekran i mierzenie natlenienia krwi - stąd jakieś poszukiwania w wolnej chwili.

Szukam jak pisałem czegoś z Amazfit, bo cena jak za smartfona dla mnie odpada.


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: DooshPastesh » śr sty 06, 2021 8:35 pm

To tylko taki żart. Tak internet kiedyś się śmiał, z fanboyów Xiaomi, wszędzie pisali, że Xiaomi lepsze.
Jest po prostu taniej, dużo taniej, a potrafi to samo co konkurencja. Stąd ten szał. Chińczycy sprytnie ukryli cięcia kosztów w reklamach czy pozbawianiu modeli ważnych lub znaczących funkcji obniżając tym cenę.
Głupie NFC dopiero od niedawna się pojawiło w ich aparatach.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na dobry początek - najlepsze smartwatche 2020 roku

Postautor: iron64 » śr sty 06, 2021 8:26 pm

Jedyny powód to nazwa? Hm, to poczekam na jakiś powód jednak. ;) A o szajsomi nie będę się już wypowiadał. Nadal co prawda uzywam ich rejestratora w aucie, ale...
Obrazek

Wróć do „Smartwatche”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości