Smartwatche marki Garmin

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego, zegarka i komputera czyli naturalne rozwinięcie smartfona. Skoro wszystko się rozwija to musimy mieć to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Smartwatch to stosunkowo nowy gadżet, ale w pisaniu o nim czy pytaniu o niego, nie ma nic nowego.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartwatche marki Garmin

Postautor: SzamanDM » czw sty 07, 2021 3:17 pm

Używam Garmin Vivoactive 3.
Realny czas na baterii zimą to 4 dni. Latem 5-6 dni. Wg producenta dni 7. Jeżeli korzystać z GPS to czas pracy zmniejsza się do kilkunastu godzin. Przy dłuższych spacerach GPS włącza się automatycznie i można sobie potem zobaczyć gdzie po pijaku się chodziło i jak szybko. ;) :beer: Oczywiście da się to wyłączyć.
Ma wszystko co potrzebuję. To mój pierwszy smartwatch. Kupiłem go do kontroli prędkości podczas jazdy na monocyklu oraz do bezpiecznych płatności podczas pandemii, ale w między czasie znalazł mnóstwo innych zastosowań. Nie bez znaczenia był też dla mnie sposób budowy tarczy. Gruba metalowa obręcz i szkło lekko cofnięte. Przy ewentualnej wywrotce na monocyklu jest duża szansa na ochronienie zegarka. Smartwatch motywuje do ćwiczeń nawet po prawie roku od zakupu. Można samemu sobie wpisywać różne ćwiczenia. Siłownię obsługuje bardzo sprawnie. Setki możliwych ćwiczeń wszystko bardzo sprawnie konfigurowalne z poziomu aplikacji. Czasem zdarzy się, że jakichś pojedynczych powtórzeń nie zanotuje ale bardzo rzadko. Można to później edytować tak czy inaczej.
To jest rodzaj urządzenia, które dopiero po zakupie znajduje zastosowanie, o którym się wcześniej nie myślało. Np. zaparkowanie samochodu w nieznanym miejscu. Dwa pacnięcia i nie trzeba myśleć gdzie auto stoi bo zegarek ładnie zaprowadzi w to samo miejsce. Ogrom zewnętrznych aplikacji i tarcz zegarkowych. Np. dwMap do wcześniej zaplanowanej nawigacji dla rowera czy pieszego przemieszczania się. WheelLog do monocykla. Work+ do wszelakich prac domowych i przydomowych przelicza ile po danej pracy można piwa wypić i zjeść kawałków pizzy ale podaje też dużo poważniejsze dane. Ogrom apek do wszelakich sportowych aktywności. Stoper i minutnik niewyobrażalnie bardziej wygodny niż ten w telefonie.

Obrazek

W rzeczywistości wyglada lepiej niż na zdjęciu. Chciałoby się mieć wzrok taki jak w młodych latach bo są tarcze z mnóstwem informacji na raz jednak ja ich już nie potrafię bez okularów przeczytać. Ekran wydaje się podłej jakości jednak im więcej światła tym bardziej pokazuje pazury. Trochę jak e-ink choć to inna technologia. Wadą jest brak możliwości odpisania na SMS na iOS i brak głośnika. Są tylko wibracje. I jeszcze brak informacji o saturacji tlenem choć model nowszy Vivoactive 4 już ją ma.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana

Wróć do „Smartwatche”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości