Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego, zegarka i komputera czyli naturalne rozwinięcie smartfona. Skoro wszystko się rozwija to musimy mieć to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Smartwatch to stosunkowo nowy gadżet, ale w pisaniu o nim czy pytaniu o niego, nie ma nic nowego.
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: shpongled » śr cze 30, 2021 11:35 am

W jednym w czym się sprawdza to funkcja...zegarka. A że nie jestem fanem zegarków (szczególnie tych 'olbrzymów'), to w sumie jestem zadowolony, bo małe to. ^^
Czasami się przyda, nie muszę komórki wyjmować. Nie wiem jaki tam jest system liczenia kroków, chyba 'randomowy'. Raz policzy dystans w miarę dobrze, raz pomyli się o połowę (ta sama trasa, to samo tempo).
***** ***
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: DooshPastesh » wt cze 29, 2021 7:02 pm

Co do ładowania, to po latach mój Pace trzyma jeszcze 6 dni bez aktywności sportowej, a z nią, 2 dni (jeden długi trening biegowy). Ale Technologia idzie na przód i pewnie twój wybór na pewno jest lepszy niż mój wysłużony smartwatch. :ok:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: Cinmar » wt cze 29, 2021 6:58 pm

@
Awatar użytkownika
DooshPastesh
, dużo masz racji.
Ale tu już jest kwestia potrzeb i umiejętności pójścia na kompromis.
Ja nie wyobrażam sobie codziennego ładowania, bo GPS działa. Wolę co miesiąc przypominać sobie o istnieniu ładowarki, niż pamiętać o codziennym ładowaniu.
DooshPastesh pisze: A tak po prawdzie, to do sportu żaden zegarek nie jest potrzebny

Tu też się zgodzę, ale mi rozbija się z kolei o to, żebym nie musiał pamiętać o ściąganiu zegarka/opaski do jakiejkolwiek aktywności.
Dlatego po różnej maści bandach kolejny krok skieruję w stronę G-Shocka. Bo ma Bluetooth, brzęczy jak dostanę powiadomienie, znajdzie telefon jak gdzieś rzucę. I nie będę musiał się martwić o potencjalne uszkodzenia. No, i w budżecie do 1000 zł najładniejszy i z zadowalającą funkcjonalnością kosztuje mniej niż 500 zł (GBA-800). :lol:
A, że powiadomienia nie odczytam? To właśnie jeden z tych kompromisów, na które jestem skłonny pójść.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: DooshPastesh » wt cze 29, 2021 6:20 pm

Sportowe opaski, a w szczególności Xiaomi mało mają wspólnego ze sportem. Liczą jedynie kroki, a nawet ta funkcja posiada sporą granicę błędu. Spróbujcie przebiec ten sam dystans w tym samym tempie używając jedynie smartfona i porównajcie do wyniku opaski. Oprócz funkcji smart nie oferują nic więcej niż smartfon, a i tak trzeba biegać z nim żeby mieć zarejestrowaną trasą GPS. Gdzie tu sens? Jedynie powiadomienia na ręku... Wg mnie, do sportu jedynym rozwiązaniem jest smartwatch, który to puści nam muzykę do bezprzewodowych słuchawek, zarejestruje trasę GPS, zmierzy kroki i tętno zgodnie z wybranym treningiem, do tego ma normalny wyświetlacz, na którym coś widać. A w tym czasie smartfon leży i odpoczywa nie zajmując nam rąk, kieszeni, czy Bóg wie gdzie jeszcze go sobie do sportów wsadzamy (a trzeba przyznać, że obecne rozmiary nie sprzyjają wsadzaniu gdziekolwiek).

Edit: Mam MiBand 4, leży i się kurzy. Jedyny sprzęt, z którym ćwiczę to stary Amazfit Pace, właśnie ze względu na w/w funkcje. A tak po prawdzie, to do sportu żaden zegarek nie jest potrzebny, jedynie samozaparcie. Choć nie mogę ukryć, że funkcja budzika wibracyjnego to jest dla mnie rzecz bez której nie potrafiłbym chyba żyć...
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: Insane » wt cze 29, 2021 3:01 pm

Słabo sklejony był po prostu i od wysokich temperatur się rozkleił. Bardzo dobrze, że skorzystałeś z gwarancji.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: Cinmar » wt cze 29, 2021 2:03 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
, do tej pory przeważnie takie pierdoły zawsze robiłem sam. Ale tym razem postanowiłem oddać na gwarancję w imię zasad (i pielęgnacji lenistwa), a nie z realnej potrzeby. Bo po coś ta gwarancja jednak jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: iron64 » wt cze 29, 2021 1:54 pm

Skoro działa to wklej wyświetlacz.
U mnie wszystkie szajsomi są upośledzone w większym lub mniejszym stopniu. Powiem inaczej, trochę im brakuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: Cinmar » wt cze 29, 2021 12:34 pm

@
Awatar użytkownika
Bezimienny
, na ASG to ja Mi Banda 3 dwukrotnie zgubiłem i zniszczyłem jak cholera, ale aż do wymiany na nowszego działał bezproblemowo.

Co do samej marki uprzedzony nie jestem i nie będę (z telefonu jestem zadowolony pomimo prawie dwóch lat), ale opaskom będę mówił nie.

I jednak znalazłem jedną fotkę. Jak widać, dalej działał (dotyk też).

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: Marcin Gdynia » wt cze 29, 2021 12:08 pm

Miałeś pecha. Używam aktywnie Xiaomi Mi Band 5 od roku i świetnie się sprawdza. Wymieniłem jedynie pasek. Drugim produktem jest zegarek Amazfit T-REX (ta sama stajnia) i jest niezniszczalny. Tu nie wymieniłem nawet paska. Nie mam potrzeby powiększania sobie jąder Samsungiem, skoro produkty są dobre. Mam też wagę, 3 telefony, telewizor, Mi TV Stick (do starego telewizora) i jeszcze coś by się znalazło. Sprzęty na lata, nigdy nie miałem z nimi problemów. Polecam z całego serca.
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Mi Band, czyli teoretycznie opaska sportowa

Postautor: Bezimienny » wt cze 29, 2021 11:36 am

@
Awatar użytkownika
Cinmar
, nie jesteś jedyny. Dwóch moich znajomych też miało Mi Band 5. Jednemu rozleciał się jak pies (w sumie to mały niedźwiedź - moskiewski stróżujący) mocniej szarpnął się na smyczy. Drugi zahaczył nim o drzwi samochodu i efekt jak u Ciebie.
Mój teść długo myślał o takiej opasce, bo koledzy z pracy mieli. Sam nie chciał sobie kupić, więc zrobiłem mu w tamtym tygodniu prezent - Mi Band 4. Teść ma Androida 4.4 w telefonie, Mi Band 5 nie jest z nim podobno kompatybilny. Póki co sprawia wrażenie solidnego. Ale ja gdzieś mam starą 3 i ona wydaje się jeszcze bardziej solidna. Rzadko co prawda jej używam, na strzelnicy, strzelance ASG czy na rowerze daje jednak radę.

Wróć do „Smartwatche”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości