Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego, zegarka i komputera czyli naturalne rozwinięcie smartfona. Skoro wszystko się rozwija to musimy mieć to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Smartwatch to stosunkowo nowy gadżet, ale w pisaniu o nim czy pytaniu o niego, nie ma nic nowego.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Robson » czw sty 07, 2021 2:39 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
wstrzymaj się - 12 września 2021 minie równe 5 lat - daj naszemu @
Awatar użytkownika
Haze
`mu jeszcze tylko kilka miesięcy, a na pewno opowie nam ciekawą historię tego zegarka... :lol:

Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Tommy Black » czw sty 07, 2021 6:57 am

Tytułem kronikarskiej dociekliwości i salonowej przypadłości piętnowania zasług, ja przypomnę, że era smartwatchy trwa w Salonie już od poniedziałku 12 września 2016, w dodatku od 11:29, kiedy to dr inż. @
Awatar użytkownika
Haze
pomieścił był pierwszy post na ten temat. I dotyczył smart zegarka PEBBLE który z przepastnych historycznych lochów właśnie wywlokłem. Post wywlokłem, nie zegarek. To już ponad 4 lata...wyobrażacie sobie? Już od ponad 4 lat ja chcę mieć taki zegarek jaki ma @
Awatar użytkownika
Haze
...
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: jaro1959 » sob kwie 07, 2018 5:36 pm

To mój G do garnituru.


Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Haze » sob kwie 07, 2018 4:48 pm

basika pisze:Mam nadzieję, że @
Awatar użytkownika
Haze
nie pogniewasz się za offtop, ale znalazłam coś ciekawego w temacie zegarków. Spójrz na te piękności :smile: ...

Bardzo dobrze, że wkleiłaś ten link :beer: , bo rzeczywiście fajowe te zegarki, dwa z nich nawet miałem, i między innymi dzięki temu doceniam teraz Pebbla. Pebbla, który przegrywa z nimi pod KAŻDYM względem z dwoma wyjątkami, które ... dla mnie są decydujące. Napiszę o tym później bo muszę przygotować materiały dowodowe :smile:


jaro1959 pisze:U mnie, z posiadanych zegarków, takie cóś spełnia prawie wszystkie moje wymagania.

Się wie! Facet bez G-Shocka to pół faceta :mrgreen: Ja mam takiego:

Obrazek

Wprawdzie bez DCF-a, ale za to z fotowoltaiką w szkiełku - dzięki temu już chyba z 10 lat bez wymiany baterii!


Tommy Black pisze:
jaro1959 pisze: sterowanie radiowe

Co to znaczy?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: basika » sob kwie 07, 2018 11:50 am

Mam nadzieję, że @
Awatar użytkownika
Haze
nie pogniewasz się za offtop, ale znalazłam coś ciekawego w temacie zegarków. Spójrz na te piękności :smile: :

http://www.newsweek.pl/trendy-i-inspira ... eek_botton
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Tommy Black » sob kwie 07, 2018 7:21 am

jaro1959 pisze: sterowanie radiowe


Co to znaczy?

jaro1959 pisze:Wada tylko jedna, malutka - nie widzę godziny .


A po cholerę Ci widzieć godzinę? A sama świadomość posiadania wszystkich godzin?
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: jaro1959 » sob kwie 07, 2018 7:00 am

U mnie, z posiadanych zegarków, takie cóś spełnia prawie wszystkie moje wymagania. Odpowiednia waga, wodoszczelność, szafirowe szkło, sterowanie radiowe. Wada tylko jedna, malutka - nie widzę godziny :mrgreen: .


Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Tommy Black » sob kwie 07, 2018 6:10 am

Haze pisze:I ... jestem NAJSZCZĘŚLIWSZYM (chwilowo ) posiadaczem smartzegarka!! Jednak e-papier RZĄDZI, no i ten sleeptracking


Słowo "chwilowo" choć zaaresztowane w nawias, ma tu kluczowe znaczenie.Ja się już jednakowoż wyleczyłem z zegarków. Po prostu odkryłem coś co nazywa się dylatacją czasu. ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Haze » pt kwie 06, 2018 11:02 pm

Żeby trochę odświeżyć temat ;) bo warto, chyba ...

1. Po pierwsze to historia zatoczyła koło (jak to historia) :mrgreen: :

Obrazek

Po:
a) świetnym Pebble Time,
b) zakupiłem GENIALNY (naprawdę) smartwatch wszystkomający, ale posiadający też drobny niuansik DYSKWALIFIKUJĄCY go do używania z telefonami innymi niż Samsung :evil: a jako że ostatnio nie używam Samsungów (po tym jak im odbiło z cenami) to kolejny wybór padł na:
c) zegarek 4x tańszy od poprzednika, a przy tym tylko 2,5x gorszy :mrgreen: jednym słowem niezły deal (że użyję staropolskiego rzeczownika), niestety...

... wybór c) ostatecznie też mnie zirytował, głównie tym że aby go wybudzić (żeby pokazał w końcu kurrrwa tę godzinę) trzeba było wykonać dobre pół sekwencji Kata (trenujący karate będą wiedzieć o co chodzi), co średnio się sprawdzało w zaludnionych miejscach :mrgreen:

No i potem nastał mroczny czas używania analogów :D Ale nie poddałem się, i zgadnijcie co ostatnio kupiłem?

Obrazek

Zgadza się, Pebble 2 :facepalm:

I ... jestem NAJSZCZĘŚLIWSZYM (chwilowo :lol: ) posiadaczem smartzegarka!! Jednak e-papier RZĄDZI, no i ten sleeptracking :ed:


2. Tak, wiem że Pebble już dawno temu został wykupiony przez FitBita, sam o tym pisałem. Tym bardziej więc się zdziwiłem kiedy dostałem z Amazona US zajawkę do zakupu Pebble2 *shock* Pewnie wyprzedają leżaki, ale i tak kupiłem, no i absolutnie nie żałuję :D A całość z wysyłką (prio DHL - 4 dni z US do PL) wyszła 420 zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Haze » śr gru 07, 2016 8:44 pm

Bądź tu mądry i zrozum świat biznesu:

Thank you all for being such loyal supporters and champions of the Pebble community and brand. You helped start something fantastic when you backed our first Kickstarter project. Since then, we’ve shipped over 2 million Pebbles around the world!

However—due to various factors—Pebble is no longer able to operate as an independent entity. We have made the tough decision to shut down the company and no longer manufacture Pebble devices.


DWA MILIONY zegarków poszły im jak świeże bułeczki, a oni sprzedali się jakiemuś FitBitowi :shock:
Obrazek

Wróć do „Smartwatche”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość