JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna

Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Bogu » pt maja 14, 2021 4:39 pm

@eSCe dokładnie tak. Z kolei zimą 80/20 zmienia się w galaretkę i jedynie RDA daje radę. Gliceryna zaczyna tężeć poniżej 12 stopni.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: eSCe » pt maja 14, 2021 4:36 pm

royalmichael pisze:Super poradnik, dziś robię zamówienie, ale widzę, że tu Ty masz dużą wiedzę, np. w VS, ziomal mi powiedział że po zrobieniu liquidu wystarczy odczekać 24-48_h i już można palic chmurzyć. Dodatkowo mi powiedział, żeby to dać w nasłonecznionym miejscu i do ciepła...

eD


Do ciepła tak, bo zmienia się "gęstość" liquidu i lepiej się miesza. Zrób test, zmieszaj liquid 80_VG/20_PG, czyli "gęsty", zalej atomizer i np. daj na podszybie do auta żeby się nagrzał i sprawdź konsystencje w atomizerze. Będzie "rzadki".
Z tego co ja wiem, światło działa niedobrze.

Tu znowu wyjawia się też wielka tajemnica cieknięcia niektórych setupów, zbyt bardzo nagrzany box z atomizerem (np. podszybie auta gdzie słońce pada) robi to że liquid jest "rzadszy" i może przy luźniejszych setupach wyciekać.

eD
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: edarek » pt maja 14, 2021 4:01 am

Tu masz informacje o glikolu i glicerynie:
viewforum.php?f=38
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasiabeeen
Waperka
Waperka
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 21, 2020 6:09 am
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Kobieta

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Kasiabeeen » pt maja 14, 2021 3:57 am

Hej, mam pytanie z którego sklepu (A-Sense, Bioswena, Biomus) najlepiej zamawiać glikol i glicerynę aby zrobić ba 0 mg? Sa między nimi jakiekolwiek różnice?

eD
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: jirajamgo » czw maja 13, 2021 6:26 pm

@
Awatar użytkownika
royalmichael
To zależy od aromatu, ja mieszam w myjce ultradźwiękowej i od razu wapuję/testuję. Jedne aromaty nadają się od razu do wapowania, a inne muszą jednak postać i się przegryźć.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
royalmichael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 05, 2021 6:15 pm
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: nieokreślona

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: royalmichael » czw maja 13, 2021 5:09 pm

Super poradnik, dziś robię zamówienie, ale widzę, że tu Ty masz dużą wiedzę, np. w VS, ziomal mi powiedział że po zrobieniu liquidu wystarczy odczekać 24-48_h i już można palic chmurzyć. Dodatkowo mi powiedział, żeby to dać w nasłonecznionym miejscu i do ciepła...

eD
eSCe
Płeć: nieokreślona

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: eSCe » pn maja 10, 2021 4:43 pm

Dużo osób widzę, pyta gdzie co kupić, co z czym zmieszać, itp. a cała wiedza jest w Dział chemiczny.
Jeżeli linki są niedozwolone to proszę o usunięcie.

Odnośnie mieszania to tak po krótce, podsumowanie.
    1. W Polsce, zakazany jest handel nikotyną o większych stężeniach niż 20mg/ml. Jeżeli ktoś chce jednak kupić większe stężenie to tylko na firmę i można to zrobić przykładowo na A-Sense.
    2. Bazy, tzn. glikol i glicerynę możemy kupić w Bioswena, Biomus.
    3. Aromaty to temat rzeka i każdemu co innego podchodzi, jeżeli szukacie aromatów to znajdziecie je na Aromatyczny, Inawera, MA czy A-Sense.

Jeżeli chodzi o mieszanie, to warto zakupić rękawiczki, np. takie:

Obrazek

Maska też nie zaszkodzi, nawet ta na koronę lepsza niż żadna. :D

W zmieszaniu bimbru chodzi o to żeby zmieszać w odpowiednich proporcjach:
    Glikol.
    Glicerynę.
    Nikotynę.
    Aromat.

UWAGA! Jeżeli mamy skądś nikotynę o stężeniu większym niż 50mg/ml to trzeba zachować szczególną ostrożność, używać maski i rękawiczek. Jeżeli się oblejemy biegniemy szybko jak na sraczkę do kibla i płuczemy ile możemy wodą. Jak coś się dzieje niedobrego to z tą sraczką jeszcze szybciej lecimy na SOR.

Do obliczenia proporcji, polecam taką apkę: VapeBox
Dobrze tez by było powtórzyć sobie co nieco z matematyki odnośnie liczenia proporcji i procentów. Może się przydać :P
Mi najlepiej się miesza w butelkach 100ml, 200ml, itp., ze względu na to, że używam strzykawek i najlepiej się oblicza i dozuje.

Zaczynamy. ;)

Obrazek

1. Ja zawsze zaczynam od zmieszania nikotyny do bezpiecznego stężenia, czyli 20mg/ml. Albo przelania wszystkich shotów do jednej butli.
2. Później mieszam ze sobą glikol i glicerynę, czyli robię tak zwaną bazę, co jest sprzedawana za miliony w VS.
3. Przerwa (zostawiam to na min 48h).
...
4. Teraz, rozstawiam sobie czyste i umyte buteleczki z ciemnego szkła, przygotowuję aromaty i siadam do mieszania.
5. Jak zmieszam wszystko to zostawiam na przegryzienie (od 14 do 30 dni)


NIKOTYNA:
Jeżeli mamy, przykładowo nikotynę o pojemności 100ml - 50mg/ml a chcemy otrzymać 25mg/ml to te 50mg dzielimy przez 25mg i otrzymujemy 2. Te 2 mnożymy przez 100ml, co da nam 200ml. Jako, że 100ml już mamy to dolewamy 100ml bazy (glikol/gliceryna). Analogicznie według takich proporcji obliczymy wartości albo idziemy na łatwiznę i odpalamy VapeBox.

BAZA:
Bazę mieszamy w jeszcze prostszy sposób niż nikotynę. Jeżeli chcemy otrzymać bazę 50VG/50PG to po prostu bełtamy po połowie, np. 50% gliceryny i 50% glikolu, itp. Jeżeli 70VG/30PG, to bełtamy 70% gliceryny i 30% glikolu. Jak bełtamy to przykładowo w 100ml butelce to dla:
    50VG/50PG = 50ml gliceryna i 50ml glikol
    70VG/30PG = 70ml gliceryna i 30ml glikol

Ja, jeżeli chcę otrzymać finalnie (po zmieszaniu wszystkiego) liquid 60VG/40PG, to mieszam bazę mniej więcej 65VG/35PG ze względu na to, że dodaje się później aromat i shoty, które mogą być z przewagą glikolu.


AROMATY:
Dla większości aromatów, producenci podają stężenia bądź widełki, więc tutaj nie ma problemu z dozowaniem. Dla mnie najlepsze są procenty bo jak mieszam w butelkach o wielokrotności 100ml to łatwo obliczyć ile aromatu:
    3% = 3ml
    5% = 5ml
    10% = 10ml
    itp.
Jak zaczynamy dopiero bimbrownictwo to na początek mieszamy aromaty pojedynczo, próbujemy, kosztujemy, patrzymy co z jakiego aromatu można wyciągnąć niczym zaczniemy mieszać aromaty pomiędzy sobą. Czasami 1% aromatu X jest bardziej wyczuwalny niż 2% aromatu Y, pomimo, że stężenie podawane przez producenta jest dla obu np. 5%.


Używanie wagi czy strzykawek to jeden gwint, każdy używa jak mu wygodnie.
Podczas mieszania staramy się jak najdokładniej dozować nikotynę i aromaty. Jest to ważne bo ilość aromatu to walory smakowe a ilość nikotyny to moc naszego liquidu. Natomiast jak przelejemy trochę więcej glikolu czy gliceryny to liquid wyjdzie o troszkę innej "gęstości".
Kupujemy tylko i wyłącznie glikol i glicerynę o najwyższej czystości (farmaceutyczną) >= 99.5%.

Jeżeli wszystko przebełtaliśmy, odstawiamy do szafki w ciemne miejsce. Światło źle działa na nasz eliksir.

Obrazek

Mam nadzieję, że w zjadliwy sposób wytłumaczone podstawowe rzeczy i komuś się przyda. :D
Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: PaliCat » pt maja 07, 2021 8:26 am

Przepraszam za zmianę tematu ale tak mi sie nagle wcisnęło do głowy.
Od razu przyznam się, że 20 lat temu głosowałem za UE i zrobiłbym to ponownie przez co uważam, że mam jeszcze wieksze prawo żeby ją krytykowac.
Z jednej strony walka z plastikowymi słomkami i kubkami, śmieciami w oceanach, wojna o jak najskuteczniejszy recykling itd. a tymczasem ustanawiają debilne przepisy, które zwiększają produkcję plastiku i ilość plastikowych śmieci. Zamiast kupić litr bazy w 1 butelce muszę kupić litr bazy w 100 butelkach.
Kto na tym zyskuje? Napewno nie konsument i napewno nie środowisko... czyżby firmy produkujące plastikowe pojemniki oraz te zajmujące się recyklingiem plastiku.
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Sobear » pt maja 07, 2021 7:17 am

@
Awatar użytkownika
royalmichael
Bogu mieszka w UK więc z A-Sense raczej nie zamawia. Co do aromatów od nich, to masz całe ich subforum KLIK. Nikotynę będziesz musiał kupować w butelkach 10 ml, bo takoż stanowi prawo.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
royalmichael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 05, 2021 6:15 pm
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: nieokreślona

!JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: royalmichael » pt maja 07, 2021 6:45 am

Bogu pisze:Witam!

Zapraszam na Poradnik Wapera, w którym zaprezentuję metody mieszania płynów a la Bogu. :jupi:

https://www.youtube.com/watch?v=24LXmTL3DfE&t=268s


Siema, czy glikol i glicerynę kupujesz z Asense? Czy aromaty tam polecasz, czy gdzieś indziej aromaty? Skąd nikotynę, bo w Asense nie mogę kupić jako osoba fizyczna, czy muszę nikotynę w sklepie kupić 20 buteleczek? :D
 ! Wiadomość od: edarek
Uprzejmie prosimy o poprawną pisownię @
Awatar użytkownika
royalmichael
.

Obrazek
 

Wróć do „Bogu i jego kanał na YouTube”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości