JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna

Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Mareckimt » sob maja 15, 2021 7:30 pm

Dziś jestem po kilku głębszych własnej whisky jęczmiennej mającej ledwie trzy lata, ale smakującej jak niekiepska szkocka ze sklepu pod lasem. Czytam wpisy w tym temacie i jestem zrozpaczony. Jak taki temat mógł zaistnieć na forum?! No jak??? Czy my społeczeństwo trzeciej dekady XXI wieku wkroczyliśmy już do systemu idiokracji? Zmieszanie glikolu z gliceryną jest problemem. :facepalm1: Tak to odbieram. A dodanie aromatu to już wyższa szkoła jazdy. Kufa! A jeszcze nikotyna! O różnych stężeniach :help: Tego się nie da ogarnąć. Czy tu piszą ludzie z alzheimerem czy przedszkolaki co właśnie pieluchy odrzuciły? Kufa! jak można pytać o wagę bazy 50/50? Jak nie wstyd?
Może zanim ktoś zada pytanie warto chwilę pomyśleć nim zacznie się naπerdalać w klawiaturę. Choćby elementarnie, coby sobie etykiety kre... sprawnego inaczej nie malować.
Myślenie ma przyszłość.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: iron64 » sob maja 15, 2021 6:45 pm

@
Awatar użytkownika
Robson
tamten kalkulator nie mija się z prawdą, jeśli zrobisz 50/50 będzie wsio ok. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: PaliCat » sob maja 15, 2021 4:35 pm

Rzeczywiście jest różnica po dodaniu aromatu. Dzięki Robson.
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Robson » sob maja 15, 2021 4:28 pm

@
Awatar użytkownika
PaliCat
ten kalkulator jest dokładniejszy, jeżeli chodzi o metodę wagową: http://www.steam-engine.org/juice.html.
Na tym co podałeś aromat PG ma zawsze równość między mililitrami, a gramami co jest dla mnie karygodne. :lol:
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: PaliCat » sob maja 15, 2021 4:03 pm

Premixy - sremixy, shoty - szroty. Do niedawna nie wiedziałem nawet co to jest a chmurzę 5-6 lat ? Aha... pierwsze to w połowie puste butelka z liquidem a drugie to zwykła baza... ok.
Wybaczcie ignorancję.
Kupujesz litr glikolu, litr gliceryny spożywczej, najmocniejszą bazę (20 mg), wagę elektroniczną, strzykawkę z igłą lub "na oko", otwierasz https://e-liquid-recipes.com/create dodajesz aromat, mieszasz i gotowe.
Najtańszy, legalny sposób na zrobienie własnego liquidu.
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Alchemik » sob maja 15, 2021 3:57 pm

Bezimienny pisze:Wszystkie bajki o tym, że samogon musi bezwzględnie odstać tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc można sobie wsadzić w d... Owszem, z chemicznego punktu widzenia, samo mieszanie się (czy też bardziej fachowo homogenizacja) wszystkich składników może tyle trwać i jest to jak najbardziej słuszne. Ale to, po jakim czasie od zmieszania wapujemy płyn zależy tylko od naszych upodobań i kubków smakowych. Przyjęło się, że wszelkie samogony tytoniowe to minimum miesiąc leżakowania. Jasne, mam takie, które smakują mi dopiero po dwóch miesiącach. Ale np. Am4ra od Inawery jest dla mnie zdatna do wapowania po ~24 godzinach i maksymalnie do tygodnia po zmieszaniu. W tym przedziale czasowym jest w mojej ocenia najbardziej zbliżona do prawdziwej Amfory. Po tygodniu smakuje jak wymiociny. I co ciekawe, w przypadku tego konkretnego aromatu, nie jestem jedyny, który sądzi dokładnie tak samo.

Nie lubię tego robić, lecz w tym przypadku pozwolę sobie na kilka słów komentarza, gdyż pomieszałeś w swojej wypowiedzi kilka różnych pojęć:

- Homogenizacja (inaczej "ujednolicenie mieszaniny") jest procesem czysto fizycznym i polega na równomiernym rozproszeniu składników w całej objętości mieszaniny. Jeżeli podczas mieszania nie pojawia się zmętnienie, to homogenizacja możliwa jest do uzyskania w ciągu paru sekund.

- "Przegryzanie liquidu" (to właśnie ten etap tworzenia liquidu wymaga czasu) jest procesem fizyko-chemicznym i wiąże się z (1) fizycznym transportem masy (dyfuzją) cząsteczek aromatu w całej objętości roztworu oraz (2) reakcjami chemicznymi z wytworzeniem wiązań wodorowych. Proces ten wymaga bardzo dużo czasu, gdyż reakcje te będą przebiegać tak długo, aż nastąpi wytworzenie stabilnych makrocząstek (tzw. agregatów) składników mieszaniny.

- "Wapowalność liquidu" nie ma nic wspólnego z "dojrzewaniem liquidu" i zależy tylko i wyłącznie od gustu wapera. Pamiętaj jednak, iż twórcy kompozycji podczas doboru składników oraz ich odpowiednich proporcji myślą zawsze o produkcie finalnym (czytaj - przegryzionym, dojrzały, ... etc.). Pisząc "Wszystkie bajki o tym, że samogon musi bezwzględnie odstać tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc można sobie wsadzić w d..." stawiasz ich dzieło w złym świetle i przekreślasz cały ich wysiłek (tworzenie kompozycji czasami trwa kilka miesięcy i wymaga stworzenia wielu próbek) stawiając własne preferencje ponad wszystko. Równie dobrze mógłbyś zwyzywać twórców makaronu za sugestię czasu gotowania, gdyż Tobie smakuje na surowo...
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Bogu » sob maja 15, 2021 2:35 pm

@
Awatar użytkownika
kangaroo
1ml VG waży 1.27g, 1ml PG waży 0.965g. Kalkulator i jedziesz. [emoji16]

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
kangaroo
Płeć: nieokreślona

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: kangaroo » sob maja 15, 2021 2:19 pm

Bezimienny pisze:Po tygodniu smakuje jak wymiociny.

Moim zdaniem każda inawera smakuje jak wymiociny.

Pytanie do tych robiących "wagowo", ile waży baza 50-50? Kiedyś widziałem taką rozpiskę co ile waży, ale teraz nie potrafię sobie przypomnieć gdzie to było.
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Bezimienny » pt maja 14, 2021 9:11 pm

Wszystkie bajki o tym, że samogon musi bezwzględnie odstać tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc można sobie wsadzić w d... Owszem, z chemicznego punktu widzenia, samo mieszanie się (czy też bardziej fachowo homogenizacja) wszystkich składników może tyle trwać i jest to jak najbardziej słuszne. Ale to, po jakim czasie od zmieszania wapujemy płyn zależy tylko od naszych upodobań i kubków smakowych. Przyjęło się, że wszelkie samogony tytoniowe to minimum miesiąc leżakowania. Jasne, mam takie, które smakują mi dopiero po dwóch miesiącach. Ale np. Am4ra od Inawery jest dla mnie zdatna do wapowania po ~24 godzinach i maksymalnie do tygodnia po zmieszaniu. W tym przedziale czasowym jest w mojej ocenia najbardziej zbliżona do prawdziwej Amfory. Po tygodniu smakuje jak wymiociny. I co ciekawe, w przypadku tego konkretnego aromatu, nie jestem jedyny, który sądzi dokładnie tak samo.
eSCe
Płeć: nieokreślona

JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: eSCe » pt maja 14, 2021 8:19 pm

royalmichael pisze:Super poradnik, dziś robię zamówienie, ale widzę, że tu Ty masz dużą wiedzę, np. w VS, ziomal mi powiedział że po zrobieniu liquidu wystarczy odczekać 24-48_h i już można palic chmurzyć. Dodatkowo mi powiedział, żeby to dać w nasłonecznionym miejscu i do ciepła...

eD


Aha, gość w VP miał rację mówiąc, że można bo na upartego, to sam aromat możesz wapować, tylko czy jest sens wapować już po dniu czy dwóch, gdzie nawet nie będziesz wiedział, co do końca wapujesz. Poczytaj dział chemiczny, jest sporo wypowiedzi, gdzie masz wytłumaczone, że czas przegryzania się musi upłynąć, żebyś wyciągnął z aromatu to, co twórca miał na myśli tworząc go.
Ja też czasem jak pomieszam z 1 l abo 2 l, a skończył mi się liquid, to wezmę z 1 butlę i wapuję po dwóch dniach, ale to tylko w wyjątkowych sytuacjach - nie mam co wapować.
Zrób sobie za to test, zmiksuj dwie butelki liquidu, dokładnie tego samego i dokładnie w tych samych proporcjach. Jednego weź i odparuj po dniu, czy dwóch, a drugiego po miesiącu, jeżeli nie będzie dla ciebie żadnej różnicy, to sam wiesz.
I np. masz taki aromat, który uwielbiam z MA, co nazywa się Tobaco Custard. Po miesiącu intensywność, smak, i nuty aromatyczne są nieporównywalne.
Goście v VS też mówią, że premix mieszasz i odparowujesz od razu, a nie powinno się tak robić, bo on też nie jest przegryziony i nie smakuje tak, jak powinien, ale przy premixach jest trochę inna sytuacja, bo dostajesz ileś mililitrów już zmiksowanego aromatu z bazą i dolewasz tylko 1, czy 2 shoty, zatem prosto mówiąc masz coś koło 30% nieprzegryzionego aromatu i przykładowo całkowicie nie przegryzioną nikotynę w całości, a tutaj sam mieszasz wszystko, do 100 ml buteleczki wlewasz tylko przykładowo 5 ml aromatu zatem prosto mówiąc masz 95% nieprzegryzionego liquidu. Może takie trochę nietrafne porównanie, ale prościej ci wytłumaczyć nie umiem.

MD

Wróć do „Bogu i jego kanał na YouTube”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości