JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna

Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

!JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Bezimienny » sob kwie 24, 2021 4:59 pm

Skoro emocje jak widać opadły, to ja tylko dorzucę kilka słów. @
Awatar użytkownika
Bogu
, pamiętam naszą wymianę zdań, która miała miejsce kilka miesięcy temu. Założyłeś temat, w którym piętnowałeś pseudo-recenzenta Edymka za to, że do hybrydowego mechanika wkręcił na chwilę parownik na gotowe grzałki, bo nic innego nie miał pod ręką. Jak dobrze pamiętam, to chyba pisałeś coś w swoim poście o tym, że skoro ktoś prowadzi kanał na YouTube, to musi brać odpowiedzialność za swoje dzieła.
Nie mam prawa Cię oceniać, mogę jedynie prosić abyś nie zrównał się poziomem z chłopaczkiem, którego recenzje sprowadzają się do stwierdzenia, że sprzęt "puszcza fajną chmurkę".
To co dla nas, doświadczonych waperów jest proste, dla nowicjuszy jest stresem i o wypadek łatwo. Chociaż i tych doświadczonych rutyna czasem może zgubić. Tak jak wkręcenie tego nieszczęsnego parownika na gotowe grzałki do hybrydowej rurki nie jest niczym karygodnym (jeżeli upewnimy się, że pin się nie schowa przy odpaleniu), tak lanie na oko bazy czy aromatu też. Mi z lenistwa nie chce się skoczyć czasem po strzykawki, więc korzystam z buteleczek 10 ml, które mam zawsze pod ręką. Nie mam miarki w oczach, nie wiem czy odmierzę taką buteleczką 10, 11 czy 9 ml. Jednak nawet i przy bazie 200 mg nikotyny takie podejście "na oko" raczej krzywdy nie zrobi - zakładając, że robię 200 ml samogonu i celując w stężenie nikotyny ok. 9-10 mg.
Awatar użytkownika
ToYz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: wt maja 05, 2020 10:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: Mężczyzna

!JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: ToYz » sob kwie 24, 2021 4:34 pm

Mam odczucia po tym filmie jak koledzy wyżej, ale komentarze pod filmem to już...
Obrazek

Jak film będzie mieć więcej wyświetleń to będzie tutaj wysyp pytań skąd zdobyć nikotynę w wyższym stężeniu.
Awatar użytkownika
Polon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 531
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 12:49 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 478 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: !JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Polon » sob kwie 24, 2021 12:58 pm

Na przykład mój post został usunięty, dziwię się dlaczego...
Wiatr niesie zapach kwiatów I orzeźwia mnie.
Słońce chowa szare barwy Bym rozchmurzył się.
Wszystkie muszki i kwiatuszki Przyjacielem mi.
Tylko ludzie jacyś dziwni jakby byli źli.
Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: pt maja 03, 2019 12:02 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podzięk.: 145 razy
Płeć: Mężczyzna

!JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: GeciKowy » sob kwie 24, 2021 12:30 pm

Wypowiedziało się tutaj wielu "wyjadaczy", a ja rzucając okiem nowicjusza powiem tyle od siebie, że punkt widzenia zależy od punktu patrzenia. Widziałem film, i uważam, że spełnił swoje założenie. Wydaje mi się, że mam nieco oleju w głowie i wiem, że skoro w przepisach podane są proporcje to należy ich się trzymać, ale wielu nowicjuszy (szerokie grono moich znajomych), podchodzi do przyszłego tematu z jakim będą musieli się zmierzyć z paniką. Między innymi właśnie przez te proporcje. Podejście takie jak zaproponował Bogu jest w moim odczuciu słuszne. Przelej trochę tego, nie dolej trochę tamtego, zamieszaj, spróbuj. Poczuj czego za mało, czego za dużo, spróbuj zamieszać coś innego i naucz się metodą prób i błędów, bo taka jest droga w tym wszystkim i każdy z was ją przebył. Ok rozumiem, że z waszego punktu widzenia powinno być wszystko idealnie dolane, ale dla nowicjusza to dodatkowy stres, że trzeba się wszystkiego sztywno trzymać bo nie wyjdzie. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości Bogu by zrobił nowy film w którym pokazuje jak profesjonalnie podejść do sprawy gdyby otrzymał tu samą konstruktywną krytykę, ale dla mnie jako "czytacza" forum poszedł tu lekki atak na niego, i ja to czuje tak, pomimo iż nim nie jestem. Nie będę wskazywał palcem, ale skoro ktoś wyrzuca Bogu, że reprezentuje forum, i dlatego powinien trzymać jego zdaniem najwyższy poziom, bo inaczej to wstyd, to powinien zastanowić się troszkę jak prezentuje się to co pisze również tutaj, bo wyglądało to tak jak w niektórych domach polskich. Dziecko ma być przykładne poza domem, bo co ludzie powiedzą, a w domu to już jak w domu...

I żeby nie było. Nikogo też nie atakuję, nikogo nie bronię, a jedynie piszę jakie są odczucia co do filmu okiem początkującego mieszacza. Nie chciałbym aby ktoś mnie na sam początek stresował, że danego aromatu musi być 2,7% bo inaczej będzie kibel. Wszyscy wiemy, że płyn będzie smakował inaczej, nie koniecznie gorzej, nie koniecznie lepiej, ale wielka tragedia się nie stanie. Zapewne nowicjusz będzie robił to z przepisu, więc jak coś w smaku będzie nie tak, ze świadomością, że przy mieszaniu przelał następnym razem postara się być dokładniejszy.

Bez ciśnienia i stresu. :)

eD
Aktualne parowniki: Fat Rabbit Solo, Berserker Mini V2
Aktualne zasilania: LostVape Thelema DNA 250C, iStick Pico Plus
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: !JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: DooshPastesh » sob kwie 24, 2021 11:44 am

Drogi @
Awatar użytkownika
kangaroo
, to nie jest poziom dyskusji o jakim wspominałem. Jeszcze jeden taki wyskok i dostaniesz urlop żeby przemyśleć swoje poczynania.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

!JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Cinmar » sob kwie 24, 2021 10:18 am

@
Awatar użytkownika
Bogu
, o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki.
Nawiasem mówiąc, jesteś tu chyba na tyle długo, żeby wiedzieć, iż niektórzy (ze mną włącznie, bo święty nie jestem) w naturze nie mają przebierania w słowach.
Pomijając drobną przepychankę gdzieś w połowie tematu, to większość wyraziła się dość precyzyjnie i celnie. Nie powinieneś tupać nóżką, a przyjąć wszystko dzielnie na klatę i robić dalej swoje, bo przeważnie idzie Ci dobrze.
Albo robić dalej zgodnie ze swoimi kaprysami, ale już się nie chwaląc. :-D

Rozwodził się więcej nie będę, bo wszystko pięknie rozpisał @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

!JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: DooshPastesh » sob kwie 24, 2021 10:16 am

W logu moderatorskim nie ma żadnych usunięć w tym wątku oprócz dwóch dubli. Może pomyliłeś wątki @
Awatar użytkownika
Bogu
? Naprawdę nic nie było usunięte, ja się niczego nie dopatrzyłem.

Ze swojej strony dodam, że obserwuję ten temat od jakiegoś czasu, postanowiłem też zabrać głos.
Osobiście uważam, że robisz świetną robotę w swoich recenzjach i masz ciekawy kanał. Cieszy nas również, że reprezentujesz Salon Rozchmurzonych. Niemniej jednak, każdemu czasami zdarza się potknięcie większe lub mniejsze, bo nie ma ludzi kryształowo czystych, na szczęście masz nas, rasowych wyjadaczy, sam z resztą też masz niezły bagaż doświadczeń. Jako dobry duszek przyjaźni polsko radzieckiej chciałbym przypomnieć, że konstruktywna krytyka (a przynajmniej na początku zanim temat eskalował), którą tu otrzymałeś nie ma na celu wyrządzenia Ci jakiejkolwiek krzywdy, a tym bardziej spowodowania wywarcia jakiejś presji. Po prostu starzy bimbrownicy, którzy są w temacie postanowili się udzielić i wyłuskać wszystkie problemy jakie dostrzegli w twoim poradniku. Ja osobiście też tak robię w tematach, które są moim konikiem. Np. we wszystkich wątkach poświęconych Kylinom.
Reasumując, chciałbym zwrócić w tej chwili kierunek tej dyskusji ku powolnemu wygaszeniu. Każdy kto miał coś powiedzieć interesującego rzekł swoje i czas przemyśleć argumenty każdej ze stron. Tymczasem proponuję już tylko prowadzić dyskusję na w miarę rozsądnym poziomie, który jest symbolem Salonu i jego użytkowników.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: !JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Bogu » sob kwie 24, 2021 9:56 am

@
Awatar użytkownika
Cinmar
absolutnie nie. Przeczytaj jeden z moich poprzednich postów. Krytyka mile widziana, ale na poziomie, który PONOĆ tu jest.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

!JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Cinmar » sob kwie 24, 2021 9:50 am

Bogu pisze:komentarze ludzi, którzy mnie w tym temacie wspierają

Ja przepraszam, że tak wyrywam z kontekstu, ale mam Bogu do Ciebie pytanie.
Czy jedyne wsparcie jakie uznajesz to "Oooo tak, Bogu, super robota! Zostawiam łapkę w górę i czekam na kolejny filmik!"?
Bo jeśli tak, to teoretycznie nie ma sensu dzielić się w materiałami w Salonie, wśród ludzi, którzy są w stanie wytknąć również błędy. Czy to już z własnym taryfikatorem podciągasz pod bezproduktywny hejt? Sorry, ale tak to wygląda z mojej perspektywy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pinokio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: śr lis 06, 2019 1:24 pm
Lokalizacja: POLSKA
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

!JAK ZROBIĆ WŁASNY E-LIQUID! czyli akcyza nam nie straszna - [PORADNIK WAPERA]

Postautor: Pinokio » sob kwie 24, 2021 9:28 am

Moje niewygodne komentarze kiedyś też @
Awatar użytkownika
Krasnal45
usunął.Ale nie rozczulam się nad tym i koniec.Widocznie tak miało być, może za brzydko się odzywałem na forum.I nawet jak usunie ponownie coś co napiszę, nie będę go pytał dlaczego to zrobił.
Od 03.08.2019 - 0 analogów :yes:
Zasilania : Aegis Solo 100W, voopoo Argus,VandyVape Swell,Odin 100,GEN S,Swag II.
Parowniki :Horus,Arbiter,Intake RTA,Blotto RTA,Vapefly Core RTA,Ares2,Syrenka2,

Wróć do „Bogu i jego kanał na YouTube”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość