PORADNIK KRYPTO3: Czy wiesz, że...

Tokeny i waluta Salonu oraz wprowadzenie do zabawy
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

PORADNIK KRYPTO3: Czy wiesz, że...

Postautor: Tommy Black » sob paź 22, 2022 6:05 am

Witek[INW] pisze:Nie wiem co o tym myśleć, ale zaskoczenie jest spore.
Poczta Polska - tak ta poczta wchodzi w NFT!


Czy ja wiem czy spore? Raczej ktoś tam zaczął myśleć. Różańce leżące tam gdzie miał przechodzić JPII ale się rozmyślił, się nie sprzedawały, nabożne bajeczki dla dzieci także, trzeba szukać zysku w innych sektorach. Zauważyłeś, że wprowadzono płatność kartami? No i teraz rozmowy na poczcie stały się bardziej interesujące...

- jest przesyłka. Coś jeszcze?
- tak, te przepisy Siostry Faustyny to po ile bo nie mam okularów...
- przecie pisze dużymi 7.99.
- oj to drogo...
- biednemu wszystko drogo. Chce coś jeszcze?
- tak kochanieńka, jeszcze dwa kryptoznaczki, kategoria 4, pani klucz prywatny tylko zasłoni i na swoim LCD wyświetli kod QR żebym mogła w apce zrobić check czy NFT ma prawidłowy token online w blockchainie, płacę za MATIC przez BTC, poproszę o adres w Coinbase. I dorzuci pani Talara Filatelistycznego, z sąsiadką Nowakową wymienię 1:1 na token NFT Kryptoznaczka z 5 kategorii...
Awatar użytkownika
Witek[INW]
Sponsor
Sponsor
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 04, 2022 12:13 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 93 razy
Płeć: Mężczyzna

PORADNIK KRYPTO3: Czy wiesz, że...

Postautor: Witek[INW] » czw paź 20, 2022 6:24 am

Zapisywaliście się na newsletter od PP? Ja tak, ale nie dostałem niestety swojego pocztowego NFT. :(
Awatar użytkownika
Witek[INW]
Sponsor
Sponsor
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 04, 2022 12:13 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 93 razy
Płeć: Mężczyzna

PORADNIK KRYPTO3: Czy wiesz, że...

Postautor: Witek[INW] » śr paź 19, 2022 11:13 am

Nie wiem co o tym myśleć, ale zaskoczenie jest spore.
Poczta Polska - tak ta poczta wchodzi w NFT!

Nie wierzycie? Ja też, ale szczegóły są tutaj https://nft.poczta-polska.pl
Awatar użytkownika
Witek[INW]
Sponsor
Sponsor
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 04, 2022 12:13 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 93 razy
Płeć: Mężczyzna

PORADNIK KRYPTO3: Czy wiesz, że...

Postautor: Witek[INW] » czw sie 11, 2022 5:21 pm

Przed przejściem do części praktycznej jeszcze tylko drobne zestawienie ciekawostek ze świata krypto, które pokazuje jak wiele się dzieje w tej niszy i jak jest ona zróżnicowana. Czy wiesz, że...

Obrazek

...wiele klubów sportowych interesuje się i działa w na rynku blockchain? Swoje fan tokeny mają m.in. takie piłkarskie potęgi jak FC BARCELONA, JUVENTUS TURYN, MANCHESTER CITY. W tym znakomitym gronie jest tez nasz krajowy rodzynek – LEGIA WARSZAWA. Krypto świat nie sprowadza się tylko do piłki nożnej. Działają także na nim zespoły F1, federacja UFC, drużyny z NBA i wiele innych.

...w kryptowaluty inwestują nie tyko zwykli śmiertelnicy, ale także potężne firmy? W 2021 posiadaniem BTC pochwaliła się Tesla. Niedawno Elon Musk przyznał, że jego firma pozbyła się 75% najpopularniejszej waluty cyfrowej na świecie. Firma sprzedała ją ze stratą, uznając, że w niepewnej sytuacji gospodarczej ważniejsze jest posiadanie gotówki.

Obrazek
...bitcoin jest legalną walutą państwową? Salwador był pierwszym krajem, który uczynił z BTC prawny środek płatniczy co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wśród krypto entuzjastów oraz oburzeniem międzynarodowej finansjery.

… żeby zdobyć kryptowaluty nie trzeba wydawać pieniędzy? Niekiedy tokeny można zdobyć za darmo. Zespoły tworzące różne projekty nagradzają aktywnych członków społeczności, którzy na przykład udzielają się w discord, chcą testować nowe rozwiązania lub w inny sposób angażują się w życie krypto przedsięwzięcia.

...play2earn to jeden z nowszych trendów w krypto świecie? W skrócie chodzi o połączenie frajdy jaką daje granie z zarabianiem. Siedząc przed kompem lub z telefonem w łapie można zarabiać krypto. Większość projektów działających w tym trendzie zmaga się z jednym problemem: słabą tokenomią – z czasem cena tokenów zaczyna pikować, ubywa graczy i zainteresowanie grą umiera.

Obrazek

...wiele wskazuje na to, że jednym z ważniejszych projektów na rynku gier i kryptowalut może być polski projekt StartHeros? Kosmiczna strzelanka ma za sobą sporą międzynarodową społeczność, jest wspierana przez wielkie fundusze inwestycyjne, a w te wakacje pochwaliła się otrzymaniem grantu od Microsoft. Ponoć to nie koniec wielkich newsów od tego teamu.

...kopanie kryptowalut jest kosztowne – wymaga dobrego sprzętu i pochłania energię? Szacuje się, że obecnie wydobycie jednego BTC to koszt ok. 13 tys dolarów. To zdecydowanie zabawa dla ludzi z kapitałem. Polak potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. W lecie ubiegłego roku polska policja ujawniła się, że w jej komendzie głównej ktoś prowadził nielegalną krypto kopalnię. „Pomysłowy” górnik w uznaniu za swoją zaradność został wywalony z roboty.

...DeFi – cztery literki bardzo modne w świecie krypto to skrót od Decentralized Finance czyli finansów zdecentralizowanych? Tak, takie coś istnieje. To takie banki, które istnieją wszędzie i nigdzie. Żeby z nich skorzystać potrzeba tylko portfela kryptowalutowego i internetu. Nie musisz nigdzie iść, nie ma obowiązku robienia zdjęć dokumentów albo czekania na kuriera, który przywiezie dokumenty do podpisu. Po prostu klikasz i jesteś w świecie finansów. Dzięki DeFi możesz wymieniać swoje tokeny albo zarabiać na odsetkach i prowizjach dostarczając płynność do zdecentralizowanych giełd.

Obrazek
...jednym z większych sponsorów kampanii Joe Bidena był Samuel Bankman-Fried, założycie i szef giełdy krypto FTX? Na wsparcie w kampanii obecnego rezydenta Białego Domu przeznaczył ponad 5 milionów dolarów. To nie jedyne SBF na politykę. W ostatnich wyborach do Kongresu wspierał finansowo zarówno kandydatów od republikanów i demokratów.

Wróć do „Tokenovo i Salonovo czyli zaczynamy krypto zabawy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość