Zanim padną pytania...

Wszelkie pytania, wątpliwości i propozycje odnośnie licytacji, salonów i tokenów
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: Frankosio » czw kwie 06, 2023 9:44 pm

BloodCat pisze:niedługo będą np. 2 strzały na 21:00, jednak wtedy pewno Admini sprawdzą dokładny czas serwera.

System odmierza czas z dokładnością do tys. części sekundy, więc prawdopodobieństwo 2 identycznych trafień jest teoretycznie żadne.
Post najnowszy czyli wysłany choćby o 0.001 sek. później zawsze będzie ostatnim, choć my będziemy to widzieć jako np. 2 posty wysłane o 21:59:59.

W drugiej edycji uprościmy podbijanie i tak jak mówisz... wyższa kwota dodana w regulaminowym czasie będzie wygrywała.
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: BloodCat » czw kwie 06, 2023 9:33 pm

Jejq nie komplikujmy, działało przez 106 licytacji, to będzie działać przez kolejny tysiąc. Dobrze było powiedziane, że to zabawa, i że na końcu są emocje i takie tam, więc można puścić oko na pomyłkę.

Ja jak miałbym mieszać, to postawiłbym kropkę po, trzymamy się zasad bez wyjątków i wygrywa ostatni najwyższy ważny głos. Zasada to zasada, a umiejętne operowanie emocjami i kalkulatorem, to dodatkowa dobra cecha licytującego, słusznie dająca przewagę.
Inaczej to tylko szczęście czy kliknę 20:59 czy 21:00 i 2 sekundy czy 21:00 i 3 sekundy . W końcu większość rozgryzie to jak serwer zlicza minuty i strzałów w punkt będzie więcej, myślę, że niedługo będą np. 2 strzały na 21:00, jednak wtedy pewno Admini sprawdzą dokładny czas serwera. Swoją drogą w tym wypadku i tak licząc 21:00 i 3 sekundy to już PO 21:00 a nie DO 21:00 ;) .

Mnie odpowiada jak jest, podoba mi się to jako zabawa, nie myślę o tokenach jak o realnej kasie, a okazji wierzę, że jeszcze przed nami wiele. Dlatego mniej się smucę jak coś pójdzie nie tak.

Przepraszam, że włożyłem kij w mrowisko, nie taki był mój cel.
Po prostu grając dużo w planszówki, gdzieś tam wszyłem sobie, że zasady muszą być twarde i jasne bez wyjątków.

Mój postulat, albo trzymamy się zasad dosłownie i nie robimy wyjątków, bo liczyć też w stresie trzeba umieć. Albo robimy jak Moderatornia wyżej napisała, bo też dobrze prawi i dalej nie rozkminiamy.

Brawo za ograniczenie edycji swoich postów w licytacjach, to ważna rzecz.

Peace. :friends:
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: bulit73 » czw kwie 06, 2023 6:48 pm

Frankosio pisze:P.S.
Może w drugiej edycji licytacji zmienimy lekko zasady podbić i zamiast wielokrotności będzie stawka minimalna podbicia (np. minimalne podbicie 3 salony).


Już nie będzie dreszczyka emocji, poza tym zmniejszają się szanse na wygrania licytacji, które dawała wielokrotność podbicia. Jeszce jednym z aspektów jest to, że podbijając bez wielokrotności będziemy postami obciążać serwer i po aukcji zostanie nam za dużo tokenów. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: Tomba » czw kwie 06, 2023 6:45 am

Frankosio pisze:
P.S.
Może w drugiej edycji licytacji zmienimy lekko zasady podbić i zamiast wielokrotności będzie stawka minimalna podbicia (np. minimalne podbicie 3 salony).

Ooo, i właśnie takie coś wczoraj sugerowałem. Minimalne podbicie jak najbardziej tak, a ile kto da więcej to jego sprawa i nie potrzeba wtedy żadnej wielokrotności.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: Frankosio » czw kwie 06, 2023 6:24 am

Dzięki @
Awatar użytkownika
bulit73
za zwrócenie uwagi na taki rozwój wypadków.
@
Awatar użytkownika
Krasnal45
dobrze napisał, że to wyjątkowa sytuacja, ale wyjątki lubią się powtarzać, więc te zasady są takie... "przyszłościowe". :)
Dopisałem odpowiednie wyjaśnienia do poprzedniego postu i teraz już chyba żadnych wątpliwości nie będzie.

P.S.
Może w drugiej edycji licytacji zmienimy lekko zasady podbić i zamiast wielokrotności będzie stawka minimalna podbicia (np. minimalne podbicie 3 salony).
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
kamyk87
Moderator
Moderator
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 01, 2020 10:49 pm
Lokalizacja: Ełk
Podziękował: 1488 razy
Otrzymał podzięk.: 1382 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: kamyk87 » czw kwie 06, 2023 6:20 am

bulit73 pisze:W tym czasie, ktoś podbija nieprawidłowo do 142. Potem do 145 (już prawidłowo) a ja mieszczę się w czasie z podbiciem do 171?
W ostatnich sekundach nie patrzy się na podbicie innych, tylko liczy się aby post zmieścił się w wyznaczonym czasie licytacji.
Jak to jest traktowane? Podbiłem od ostatniej prawidłowej kwoty 141.


Oczywiście liczy się w takiej sytuacji najwyższa wartość podbicia (większa o minimum 3 salony od ostatniej) zaproponowana w regulaminowym czasie. Jeśli Ty podbiłeś do 171, a ktoś do 145, to ten ktoś zaproponował mniej od Ciebie, więc Ty wygrywasz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: Krasnal45 » czw kwie 06, 2023 4:49 am

@
Awatar użytkownika
bulit73

W tym przypadku jest to jak najbardziej prawidłowe, ponieważ została zachowana podstawowa zasada, wielokrotność 3.
Przypadek opisany przez @
Awatar użytkownika
Frankosio
, jest prawidłowym wyjątkiem.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: bulit73 » czw kwie 06, 2023 12:38 am

A co w przypadku, jeśli w ostatnich sekundach aukcji mam przygotowane podbicie do 141, powiedzmy o 30.
W tym czasie, ktoś podbija nieprawidłowo do 142. Potem do 145 (już prawidłowo) a ja mieszczę się w czasie z podbiciem do 171?
W ostatnich sekundach nie patrzy się na podbicie innych, tylko liczy się aby post zmieścił się w wyznaczonym czasie licytacji.
Jak to jest traktowane? Podbiłem od ostatniej prawidłowej kwoty 141.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: Frankosio » śr kwie 05, 2023 9:16 pm

Zdarzają się sytuacje, gdzie licytujący pomyli się i da złą kwotę podbicia. Piszę to i wyjaśniam na przykładzie licytacji nr 106.
Skoro podbicie licytacji ustalone jest na 3 salony lub ich wielokrotność, to taką zasadę stosujemy w kolejnych podbiciach by zachować prawo do wygrania.
Ale jeśli trafi się taka sytuacja jak w tej licytacji 106, gdzie jeden z licytujących popełnił błąd i błąd ten nie był skorygowany przez moderatorów (końcówka licytacji) to przyjmujemy wartość 3 i jej wielokrotność od ostatniego podbicia. Pokaże na przykładzie:

51 (start licytacji)
54 (prawidłowe 3 salony)
141 (prawidłowa wielokrotność 3 salonów)
142 (nieprawidłowe podbicie = dyskwalifikacja)
145 (prawidłowe 3 salony po ostatnim [nieprawidłowym] podbiciu)
lub
147 (prawidłowa wielokrotność liczona od ostatniego prawidłowego podbicia).

W tym przypadku gdyby licytacja zakończyła się na podbiciu 142 to ten user byłby zdyskwalifikowany za błąd i wygrałby wynik 141.
Ale, że w czasie zmieścił się jeszcze wynik 145 i jest to prawidłowe podbicie o 3 salony w stosunku do 142, to aukcje wygrywa user podbijający na 145 salonów.
W przypadku podbicia na 147 będzie to również traktowane jako prawidłowa wielokrotność w stosunku do ostatniego poprawnego podbicia 141.
Jeśli zdarzy się przypadek, że po 141/142 jako pierwsze będzie podbicie 147 a chwilę po nim 145 (oba teoretycznie poprawne) to zwycięskim jest 147 jako kwota wyższa i prawidłowa.
I analogicznie do powyższego jeśli po 141/142 jako pierwsze będzie podbicie 147, ale po nim ktoś jeszcze wstawi 148 (jako wielokrotność od nieprawidłowego podbicia), to zwycięskie jest 148 jako kwota wyższa.

Jest to wyjątkowy przypadek, ale opisuje go gdyby w przyszłości zdarzył się podobny i były wątpliwości co do wygranej.
Chyba jasno to opisałem... przynajmniej się starałem.

W ostatniej godzinie licytacji nie ma czasu na korekty i żaden z moderatorów nie będzie tam robił korekty. Moderator nie ma też obowiązku robić korekt wcześniej - jak do końca licytacji jest dużo czasu.
Każde kolejne podbicie liczy się przyrostowo do poprzedniego (nawet jeśli poprzednie było błędne). Błędne podbicia są automatycznie dyskwalifikowane.

:!: UWAGA :!:
Możliwość modyfikacji (edycji) własnych postów została wyłączona dla licytantów. Dotyczy to tylko działu LICYTACJE.
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Zanim padną pytania...

Postautor: Frankosio » sob mar 25, 2023 6:10 am

Jak pewnie niejeden z "kopaczy" już zauważył, coraz trudniej znaleźć tokena w postach.
Tak jest i tak pozostanie. Tokenów w postach będzie coraz mniej i możliwe, że za jakiś czas znikną całkowicie na stałe lub "na jakiś czas".
Od marca br. zmieniamy i jednocześnie wzbogacamy możliwość pozyskiwania tokenów.
Zamiast przekopywać posty w poszukiwaniu cennych nominałów, teraz macie je jak na dłoni w dziale Krzyżówki/Łamigłówki SR.
Wystarczy stosując się do indywidualnych zasad rozwiązać krzyżówkę lub inną łamigłówkę i Wasze konto zostanie zasilone ilością tokenów przewidzianych jako nagroda.

Salon uczy, Salon bawi i z gołą dupą Was nie zostawi. :ok: :lol:
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:

Wróć do „Q&A czyli można dyskutować i pytać o wszystko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości