IQOS kontra e-papieros

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
Pramus89
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 68
Otrzymał podzięk.: 26 razy

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Pramus89 » 23 kwie 2021, 08:05

Rozbiję to na mniejsze odpowiedzi:
- kumpel kopci IQOSa- upuścił, rąbnął o ziemię, przestał ładować. Pojechał kupić nowego, gość wcisnął mu GLO- po dwóch dniach znajomy stwierdził, że to straszna kaszana w porównaniu do poprzedniego, pojechał oddać i wziął IQOSa. Mówi, że dużo lepszy.
- Paczka hitsów kosztuje teraz chyba koło 14-15_zł, w zasadzie tyle co kiepy, jakbyś przeszedł na liquidy- samogony, na pewno wyjdzie Cię taniej (i zdrowiej, a raczej mniej szkodliwie, co masz wyszczególnione w pierwszym poście tego tematu).
- Nie wiem, czy to kiedyś kopciłeś, ale ja złapałem parę razy kilka maszków, dla kogoś kto przechodzi z kiepów może spoko, dla kogoś po EIN to smakuje trochę taką przypaloną kukurydzą, tak też pachnie...

eD

Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 4025
Podziękował: 706 razy
Otrzymał podzięk.: 1571 razy

IQOS kontra e-papieros

Postautor: DooshPastesh » 23 kwie 2021, 08:51

@P1ietia, Właśnie akcyza jest tu clue całej sytuacji. Ma ona między innymi spowodować, utrudnienie nam, waperom życia i powrót do rozwiązań koncernów tytoniowych. Jesteś doskonałym tego przykładem, bo postanowiłeś zainteresować się ich rozwiązaniem zamiast dalej kontynuować proceder waperski.
Don't drip and drive.

DTL: Tesla XT 220 Mini + Dead Rabbit V2 RTA
MTL: Lucid + Kree 22 mm
SirKordian
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 59
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy

IQOS kontra e-papieros

Postautor: SirKordian » 23 kwie 2021, 09:29

Z tego co zauważyłem, to przejście ze śmierdziuchów na podgrzewacze jest możliwe (w sensie ludzie to robią). Po zakosztowaniu jednego podgrzewacza, drugi jest gorszy i tak np. żona używa GLO i iQOS jej nie smakuje, zaś kolega używa iQOS i GLO jemu nie smakuje.
Mi osobiście obydwa śmierdzą/pachną przypalonym popcornem.
Obecnie GLO ma tańsze wkłady za 10 zł per paczka (nowe wkłady do nowego urządzenia), ale ciekawi mnie jak długo to utrzymają.

Najtańsze palenia według mnie to tylko wapowanie (bierne pomijam)- raz kupujesz dobrego boxa (Aegis Max czy Legend - pancerne) i obudowany (full metal) atomizer, do tego kręcisz grzałki, mieszasz samogony i liczysz oszczędności.

Według moich wyliczeń jestem teraz 1000 zł do przodu (po zwrocie kosztów sprzętów).

K45
Obrazek
P1etia
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy

IQOS kontra e-papieros

Postautor: P1etia » 24 kwie 2021, 04:51

Boxów dobrych i atomizerów miałem kilkadziesiąt. Zanim przesiadłem się na wapowanie kopciłem śmierdziuchy 7 lat. Dziś kupiłem tacie to GLO. Smak przy mentolach jest ok, odczucia jak przy zestawie MTL, którego na codzień używam. Dopadły mnie jednak smutne informacje. Mój ojciec, który kropi fajki od minimum 40 lat się nasycił, a ja, który teraz kopcę 9_mg w MTL miałem chęć zaraz sięgnąć po swój zestawik. Chyba czas przerzucić się na sole.

eD
Aegis Squonk + Profile RDA, C4, Gr1, Holic, Elder Dragon
Asmodus Minikin V2 + Kylin M, Intake RTA
Wismec RX GEN3 Dual + Doom RTA
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 3213
Otrzymał podzięk.: 1744 razy

Re: IQOS kontra e-papieros

Postautor: iron64 » 24 kwie 2021, 21:01

Masz pewnie odruch smoczka i stąd twoje wapowanie ciągle. Spoko mam podobnie. Przy czym to bardziej siedzi w ręce niż głodzie nikotyny. Możesz sprawdzić sobie połowę dawki nikotyny, pewnie będzie tak samo jak teraz.
:bry:

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”