IQOS kontra e-papieros

Komentarze, fakty i mity o e-papierosach z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
miblah
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 1558
Podziękował: 1238 razy
Otrzymał podzięk.: 926 razy

Re: IQOS kontra e-papieros

Postautor: miblah » 27 lip 2018, 22:38

Skurwysyństwem jest to, co zrobił rząd tego kraju, i tyle - widać to akurat jasno po tych artykułach, w przeciwieństwie do księżyca, który ma zaćmienie, a niektórzy nawet i tego nie zobaczą, jak u nich akurat leje, z czego pewnie się cieszą...
ObrazekObrazek

norbert
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Punkty reputacji: 0

IQOS kontra e-papieros

Postautor: norbert » 01 paź 2018, 11:24

PiotrB25 pisze:Znalazłem również tekst po angielsku że podczas podgrzewania tytoniu w iqos wytwarzają się substancje rakotwórcze

Mogę prosić o źródło ?
bo naprawdę mnie to zaciekawiło

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miblah
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 1558
Podziękował: 1238 razy
Otrzymał podzięk.: 926 razy

IQOS kontra e-papieros

Postautor: miblah » 01 paź 2018, 17:19

Nie wiem co miał wymieniony kolega na myśli, ale co wydziela taki podgrzewany tytoń podał sam PM. Więcej jest w pierwszym poście...

miblah pisze:badania przeprowadzone przez samo PM... i oto wyniki:

Obrazek
ObrazekObrazek
Leena
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Punkty reputacji: 0

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Leena » 11 gru 2018, 10:58

Trafiłam tu z ciekawości, ale w całej tej dyskusji widzę wyłącznie entuzjastów e-papierosów, próbujących udowodnić wyższość "jajka nad kurą" tylko dlatego że IQOS może być reklamowany i jest produktem wiodącego koncernu tytoniowego. Ja ze swojej strony mam dwie uwagi.
1. Może i e-papieros wydziela jeszcze mniej substancji szkodliwych niż IQOS, ale ma jedną podstawową wadę i często użytkownicy owych zamienników sami nie zauważają, że można to "ćmić" do oporu, do momentu, aż się bateria nie wyczerpie lub olejek (liquid) nie skończy. W konsekwencji użytkownicy wdychają dużo więcej niż, powiedzmy, odpowiednik paczki papierosów. Często widziałam takich, którzy wręcz nie wyciągali tego ustrojstwa z ust. IQOS ma tę zaletę, że chcąc nie chcąc trzeba go odłożyć na czas naładowania, po ok. 5 min. inhalacji. Siłą rzeczy substancji wdycha się mniej. Jest to też przyczyną dla której e-papierowy ( e-papierosy) zostały zabronione tak jak zwykłe papierowy (papierosy) w miejscach publicznych.
2. Co do samej mniejszej szkodliwości mam spore wątpliwości o tyle, że jako osoba paląca dosyć długo i niestety dużo, z racji tego, że druga połowa jest całkowicie niepaląca, szukałam alternatywy. Przetestowałam 3 różne urządzenia, kilka różnych olejków ( liquidów) i efekt zawsze, nieodmiennie, był taki sam: a mianowicie, już po pierwszym wciągnięciu owej pary z urządzenia, dopadał mnie nieopanowany kaszel. Drapanie w gardle i kaszel był nieodmiennym elementem prób używania e-papierosów. Nie jestem odosobnionym przypadkiem takiego efektu, ba wiele takich opinii słyszałam od różnych osób. W przypadku IQOS'a nie było tego efektu ani przy pierwszym zaciągnięciu się, ani po pół roku użytkowania.
Po tej przydługiej wypowiedzi muszę zaznaczyć, że nie mam nic wspólnego z firmą PM, do samego IQOS'a byłam nastawiona sceptycznie, ale w tym momencie nie zmieniłabym go na inne urządzenie e-papieros ( e-papierosa), nawet jeśli wychodzi mnie to drożej.
Dziękuję za uwagę :)

My również dziękujemy za wyrażenie opinii, ale mamy prośbę, aby koleżanka zwróciła uwagę na pisownię - Moderator
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 411
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podzięk.: 173 razy

IQOS kontra e-papieros

Postautor: krisIs » 11 gru 2018, 11:42

Leena pisze:trafiłam tu z ciekawości, ale w całej tej dyskusji widzę wyłącznie entuzjastów e-papierosów, próbujących udowodnić wyższość "jajka nad kurą" tylko dlatego że iqos może być reklamowany i jest produktem wiodącego koncernu tytoniowego. Ja ze swojej strony mam dwie uwagi.
1. może i e-papieros wydziela jeszcze mniej substancji szkodliwych niż iqos, ale ma jedną podstawową wadę i często użytkownicy owych zamienników sami nie zauważają, można to "ćmić" do oporu, do momentu, aż się bateria nie wyczerpie lub olejek nie skończy, w konsekwencji użytkownicy wdychają dużo więcej niż powiedzmy odpowiednik paczki papierosów, często widziałam takich którzy wręcz nie wyciągali tego ustrojstwa z ust. iqos ma tą zaletę, że chcą nie chcą trzeba go odłożyć na czas naładowania po ok. 5 min inhalacji. Siłą rzeczy substancji wdycha się mniej. Jest to też przyczyną dla której e-papierowy zostały zabronione tak jak zwykłe papierowy w miejscach publicznych.
2. co do samej mniejszej szkodliwości mam spore wątpliwości, o tyle, że jako osoba paląca dosyć długo i niestety dużo, z racji tego, że druga połowa jest całkowicie niepaląca, szukałam alternatywy. Przetestowałam 3 różne urządzenia, kilka różnych olejków i efekt zawsze, nieodmiennie był taki sam, mianowicie już po pierwszym wciągnięciu owej pary z urządzenia dopadał mnie nieopanowany kaszel. Drapanie w gardle i kaszel był nieodmiennym elementem prób używania e-papierosów. Nie jestem odosobnionym przypadkiem takiego efektu, ba wiele takich opinii słyszałam od różnych osób. W przypadku iqos nie było tego efektu ani przy pierwszym zaciągnięciu się ani po pół roku użytkowania.
Po tej przydługiej wypowiedzi, muszę zaznaczyć, że nie mam nic wspólnego z firmą PM, do samego iqos byłam nastawiona sceptycznie, ale w tym momencie nie zmieniłabym go na inne urządzenie e-papieros, nawet jeśli wychodzi mnie to drożej.
Dziękuję za uwagę :)

Wiesz, z EIN jest jak ze wszystkim, trzeba trochę się nauczyć używać. Ja teraz po 6 latach używania nadal mogę się zakrztusić jak zaleję sobie liquid (żaden olejek, bo nie ma w liquidach oleju żadnego rodzaju) o zbyt dużej mocy, to gały wychodzą z orbit zalewając się łzami, a kaszel jak po pierwszej w życiu fajce.

Co do drapania, to są dwie przyczyny, za duża moc nikotyny jak i być może źle nasączona grzałka.

A na początku kaszel to nic dziwnego, przecież jak zaczynałaś palić zwykłe papierosy, to chyba też po każdym sztachu kaszlałaś :P
Po 2-3 dniach przechodzi (bynajmniej u mnie) i od 6 lat nic takiego nie występuje (no, chyba, że mnie eksperymenty poniosą i przesadzę z aromatem/mocą).
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 271
Podziękował: 416 razy
Otrzymał podzięk.: 814 razy

IQOS kontra e-papieros

Postautor: DamianGR » 11 gru 2018, 18:23

Leena pisze: trzeba go odłożyć na czas naładowania po ok. 5 min inhalacji.

Jeśli miałbym ładować EIN co 5 minut i tyle za niego bulić nie dostając w zamian ani pożądnej chmurki, ani wybranego przeze mnie smaku to bym to ustrojstwo walnął w kąt bardzo szybko. Nie wspominając ,że tym samym wspomagał bym mojego własnego kata z czasów palenia. Nie wspominając, że używając IQOS'a decydujesz się na używanie wkładów owianych tajemnicą od producenta , który znany jest z dodatków do tytoniu zwiększających uzależnienie nikotyny.
Jak już wybrał bym podgrzewacz do tytoniu z otwartego rynku i szukał naturalnego tytoniu bez dodatków.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 517
Podziękował: 3254 razy
Otrzymał podzięk.: 1987 razy

IQOS kontra e-papieros

Postautor: robert » 11 gru 2018, 22:53

Syndrom smoczka, tak to chyba kiedyś nazwał Haze.
Można sobie z tym poradzić, trzeba tylko trochę dyscypliny. Ja na przykład nie chmurzę w domu czy innych pomieszczeniach, nie noszę sprzętu ciągle w ręku itp.
Alkoholu też nie piję na umór, mimo że jest go dużo na stole, nie wyjadam wszystkiego z garnków i nie jadę 200 km na godzinę, choć mógłbym pewnie.
Umiar potrzebny jest we wszystkim, przy wapingu też.

Wróć do „Fakty i mity o e-papierosach - Komentarze”