Stary Chemik bloguje

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary Chemik bloguje

Postautor: Tomba » śr lut 24, 2021 9:48 am

Krasnal45 pisze: Może ktoś ze starych trawnikowców go kojarzy, pamięta ( @
Awatar użytkownika
Tomba
, ......).

Ja niestety nie kojarzę.
Szkoda chłopa.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary Chemik bloguje

Postautor: bulit73 » wt lut 23, 2021 9:36 pm

[*]
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary Chemik bloguje

Postautor: Haze » pn lut 22, 2021 4:07 pm

Fikander nie udzielał się prawie WCALE (jak się wejdzie na Trawnik to ma 19 postów). Ja pamiętam go z wątku o SF (Ty też @
Awatar użytkownika
Krasnal45
się tam udzielałeś, i @
Awatar użytkownika
amsaw
, i Chemik, i inni), w którym w pewnym momencie "przyznał" się do autorstwa "Yggdrasilla", czym wprawił paru z nas w ciężki szok. Nieczęsto ma się okazję zamienić kilka słów z takim odjechanym WIZJONEREM. Tak, żeby napisać coś takiego jak "Yggdrasill" trzeba mieć piękny umysł :) to półka Tolkiena, a G.R.R. Martin mógłby im ostrzyć ołówki ;) .
Cześć jego pamięci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary Chemik bloguje

Postautor: Superlux » pn lut 22, 2021 2:41 pm

@
Awatar użytkownika
Krasnal45




On się raczej mało udzielał, jeżeli już to w Hyde parku o SF czy w tematach poświęconych zdrowiu e-palaczy. Nie miałem okazji go poznać choć nawet kiedy przez dobre 2 - 3 lata nie udzielałem się na forum to czytałem wybrane, interesujące mnie tematy (głównie techniczne, dotyczące konkretnego sprzętu) od deski do deski. Na pewno nie uczestniczył również w naszych burdach na sb. Chyba bym zapamiętał... taki nick, chyba na pewno. Prawdopodobnie pojawialiśmy się w różnych, odległych od siebie miejscach.


Szkoda chłopaka. :(

RIP [*]
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary Chemik bloguje

Postautor: Krasnal45 » pn lut 22, 2021 2:21 pm

Dawno nic z bloga SCh sie tu nie pojawiało, ale też Mirek jakoś ostatnio mniej aktywny się zrobił.
Na dodatek dziś....klepsydra.

RIP Wawrzyniec „Fikander” Podrzucki (1962-2021)

Obrazek

7 stycznia zmarł nagle na serce w Krakowie jeden z pierwszych chmurzących w Polsce – Wawrzyniec Podrzucki, znany na zielonym forum jako Fikander. Myślę, że jako ktoś, kto miał przez lata dość częste kontakty i konszachty z Wawrzkiem, powinienem napisać o Nim kilka słów.
Urodził się w 1962 roku, ukończył studia biologiczne na UMCS w Lublinie. Zajmował się biologią molekularną i genetyką. W 1999 obronił pracę doktorską, pracował m.in. w Wistar Institute w Filadelfii (USA), Centrum Onkologii w Gliwicach, Instytucie Transplantologii w Gliwicach i kilku innych miejscach. Muszę powiedzieć, że był jednym z najbardziej błyskotliwych i sympatycznych ludzi, których miałem zaszczyt znać. Był świetnym pisarzem science fiction (bardziej science niż fiction) – polecam Jego opowiadania, ale przede wszystkim trylogię powieściową Yggdrasill.
Ponad 10 lat temu miałem przyjemność współtworzyć z Wawrzkiem oraz prof. Piotrem Muldnerem-Nieckowskim dokument dotyczący e-papierosów, znany m.in. pod nazwą „Zarzuty i fakty”. W owym czasie było to pierwsze opracowanie, które walczyło z fake newsami na temat chmurzenia. Na zielonym forum Wawrzek (jako Fikander) opublikował bardzo cenną instrukcję dotyczącą tego, jak można przerobić popularne aromaty spożywcze na bazie oleju w pełnowartościowy i bezpieczny aromat do e-papierosów. Opis ten jest znany jako metoda Fikandera – kilkanaście lat temu był naprawdę bardzo ważny dla waperów.
Sam Fikander też oczywiście używał e-fajek. Z tego co wiem, pozwoliło mu to na zredukowanie liczby wypalanych zwykłych papierosów z 80-100(!) do zaledwie kilku. Był dużym entuzjastą tego sposobu uwalniania się od zgubnego nałogu i promował go, wspierając ludzi swoją wiedzą specjalistyczną.

Nigdy nie przypuszczałem, że będę pisał o Wawrzyńcu w czasie przeszłym. Niestety, za szybko odszedłeś, Przyjacielu, o wiele za szybko. Przecież miałeś jeszcze tyle planów, tyle pomysłów na nowe teksty. Ale niezbadane są wyroki losu, jak widać. Żegnaj, zachowam Cię we wdzięcznej pamięci.


Ja niestety nie miałem z @fikanderem, na Trawniku okazji pokonwersować, ale też nie był tam zbyt aktywnym użytkownikiem. Trochę udzielał się w w wątku o literaturze SF i to w zasadzie wszystko. Może ktoś ze starych trawnikowców go kojarzy, pamięta ( @
Awatar użytkownika
Tomba
, @
Awatar użytkownika
Haze
, @
Awatar użytkownika
Superlux
), ja niestety nie. Ale jego trylogię SF " Yggdrasill" mam. :)
Tak czy inaczej, jako waperowi, członkowi naszej społeczności, cześć jego pamięci...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość