IQOS kontra e-papieros

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Metall » sob sie 31, 2019 8:32 am

Nautilus pisze:Jeśli macie zbędny i nietrafiony sprzęt w szufladach, to wyprzedajcie. Być może sam chętnie bym coś z tego kupił (być może zalegnie później w mojej szufladzie z nieudanymi zakupami).

Sam wpadłem na ten genialny pomysł, jednak z wykonaniem jest już trochę gorzej.

Wszelkie portale typu srolix.pl, wyprzedajemysię.pl, srumtree.pl i chyba wszystkie inne są prowadzone przez kretynów i kretyni piszą w nich regulaminy. Ogłoszenia sprzedaży EIN nie są dodawane (usuwane są już na etapie ich weryfikacji przed publikacją) lub są moderowane (usuwane) niedługo po ich opublikowaniu z powodu naruszenia regulaminu. Natomiast na FB ma się do czynienia w 99% przypadkach ze zwykłymi szczylami, co samo przez się mija się z celem. Więc jak widzisz opchnięcie tych "zalegaczy" wcale takie banalne nie jest, bo pole manewru jest zawężone i to skrajnie.
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: IQOS kontra e-papieros

Postautor: Nautilus » sob sie 31, 2019 8:18 am

Jeśli macie zbędny i nietrafiony sprzęt w szufladach, to wyprzedajcie. Być może sam chętnie bym coś z tego kupił (być może zalegnie później w mojej szufladzie z nieudanymi zakupami).

GLO mi pokazała znajoma, jako mniej szkodliwą alternatywę dla tradycyjnych papierosów a IQOS jest przedstawiany w ten sam sposób. Fajna sprawa i przez moment byłem zainteresowany jednym z tych dwóch rozwiązań, ale akurat kolega przeszedł na EIN, co mi przypomniało o tej opcji. W praktyce GLO oraz IQOS są dla papierosów zdrowszymi alternatywami a EIN poza mniejszą szkodliwością (co nie znaczy, że nie jest to szkodliwe rozwiązanie) niesie też ze sobą oszczędność pieniędzy.

Różnica jest w tym, że GLO oraz IQOS są bardzo mocno promowane, stoją za nimi pieniądze wielkich firm. EIN nie ma takiego zaplecza, promocji i lobbingu. W zamian jest dużo mitów, które narosły wokół e-papierosów i zniechęcają wiele osób do sięgnięcia po nie, jako alternatywę dla analogów, lub sposób wspomagający rzucanie palenia.

Uważam, że z punktu widzenia palacza każda alternatywa dla analogów jest krokiem w dobrą stronę (a najlepiej zupełnie odstawić nikotynę w jakiejkolwiek formie) a EIN jest najciekawszą opcją z aktualnie dostępnych.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Metall » śr sie 28, 2019 10:10 am

Krytyk na kacu pisze:P.S. Też mam trochę nieudanych zakupów w szufladzie. ;)

To chyba taka klątwa wapera :D
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Krytyk » śr sie 28, 2019 9:43 am

@
Awatar użytkownika
Metall
Wypowiadam się tylko ze swojej perspektywy. Mnogość kombinacji faktycznie może zrazić kogoś przyzwyczajonego do prostoty i wcale nie twierdzę inaczej. Osobiście lubię mieć możliwość jak najszerszego wyboru. No i ten smak... :mrgreen:

P.S. Też mam trochę nieudanych zakupów w szufladzie. ;)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Metall » wt sie 27, 2019 5:03 pm

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu, no nie powiedziałbym, że to krok wstecz. To raczej postęp, oczywiście w stosunku do analogów. Rzecz jasna naturalnym jest, że porównuje się EIN z iqosami itp., ale to jednak zupełnie inna ścieżka (r)ewolucji. KT (koncerny tytoniowe) nie chcą wypaść z gry o kasę palaczy, chcą zatrzymać ich odpływ w stronę EIN właśnie, dlatego proponują swoje innowacje. I to do palaczy kierują swoją ofertę. Uważam, że użytkownicy EIN, którzy już chociaż trochę weszli w ten temat, są dla KT straceni bezpowrotnie. Właśnie z powodów, które przytoczyłeś.

Ja naprawdę lubiłem palić fajki, lubiłem ten strzał w płuco, zwłaszcza przy piwku w piątek albo w pracy do porannej kawki. Jednak suma kosztów wszelkich w końcu pchnęła mnie w stronę EIN. IQOS wtedy jeszcze nie istniał lub był dopiero w powijakach, przez co mało kto o nim wiedział. Ale teraz? Być może właśnie przerzuciłbym się na iqosa?

Poza tym te zalety, o których wspomniałeś. Niektórych palaczy, zwłaszcza starszych mogą odstraszać i demotywować. Za dużo sprzętu do wyboru, komplikacja obsługi urządzeń, wymiany grzałek, a iqos? Jeden prosty produkt, idealny dla każdego palacza. Jak przerzucałem się z prostego MTL-a na coś lepszego to też w końcu przytłoczyła mnie mnogość opcji wyboru i możliwości, ale jednak nie spasowałem. Trochę jednak już poruszałem się w tym temacie, ale kosztowało mnie to trochę czasu i kasy (pół szafki nietrafionego ostatecznie sprzętu, który ch** wie jak opchnąć, gdzie i komu :lol: ).
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Krytyk » wt sie 27, 2019 10:27 am

Wychodzę z prostego założenia, że zwykłe papierosy mają właściwie jedną przewagę na EIN - "bezobsługowość". Kupujesz, odpalasz, wyrzucasz. Skoro podgrzewacze wymagają ładowania, czyszczenia i kupowania wkładów, które kosztują tyle co zwykłe papierosy, a same w sobie nie są mniej szkodliwe niż EIN, to ja nie widzę sensu i wygląda to trochę jak krok wstecz. O smaku i możliwości różnych konfiguracji EIN nie wspominając.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Metall » sob sie 24, 2019 8:50 pm

W piątek w pracy miałem ciekawe zajście, którym mam ochotę się podzielić.

A mianowicie mój kolega palacz, który swego czasu również próbował EIN (a dokładnie eGo AIO) jako sposobu na rzucenie palenie przytargał do pracy IQOS-a.

Oczywiście w pracy korzystam z EIN i jest mi z tym dobrze, o czym każdy tam wie, jednak muszę podzielić się mitami, jakie w narosły w głowach ludzi. Zaznaczam, że Ci ludzie są w wieku 50+, w zdecydowanej większości.

A więc tak, ze strony kumpla zachwalaniu IQOS-a nie było końca. Że tam się nic nie spala, a tylko podgrzewa, więc nie ma rakotwórczych substancji, a jest tylko nikotyna, która aż tak szkodliwa przecież nie jest. Że ma tę przewagę nad EIN, że ściągasz 14 buchów i sprzęt się wyłącza, i trzeba włożyć go do ładowarki, aby się naładował na kolejne 14 buchów, dlatego nie można przedawkować nikotyny tak jak w przypadku e-peta. Że czytał badania polskie i amerykańskie, że dym (sic!) z e-peta też nie jest obojętny dla organizmu. Inna zaś koleżanka stwierdziła, że para wodna (sic!) z EIN jest ciężka, dlatego pewnie też płucom szkodzi...

Powiem tak, ludzie tak naprawdę nie mają żadnego pojęcia o EIN, IQOS-ie itp., po prostu łykają chłam, który serwuje im TV i net. I jest to przykre, że dorośli ludzie dają nabierać się na gówniane mity rozpowszechniane przez koncerny tytoniowe. Można by to zupełnie olać, ale potem to my obrywamy rykoszetem za te ugruntowane w ludzkiej świadomości debilizmy.

Poza tym producent IQOS-a prowadzi agresywną kampanię, która ma przysporzyć mu klientów. Wystarczy wejść na stronę i zamówić konsultanta. Ten przyjeżdża w bardzo krótkim czasie i daje na tydzień srajkosa z zapasem wkładów do testowania zupełnie za darmo. A o gnojeniu EIN nawet nie wspomnę.

Co więcej, dzięki ww. miałem okazję powąchać dym, który generuje owy srajkos. I powiem tak, jest o wiele mniej drażliwy niż smród analogów, ale przypomina mi zapach stęchłych orzechów włoskich, czyli też nic za czym można by szaleć.

PS
A teraz zabawna historyjka. Ten sam kolega z pracy, który obecnie buja się ze srajkosem, zapytał mnie kiedyś, jak jeszcze ciągnąłem exceeda, jak często wymieniam w nim grzałkę. Odpowiedziałem mu że zazwyczaj co 2 - 3 tygodnie. Na co on kategorycznie rzekł, że mam jakieś dziadostwo, bo on w swoim eGo AIO korzysta już z grzałki piąty miesiąc... Ostatecznie jednak zrezygnował z tego AIO, bo nie mógł go dalej palić. Dusiło go.
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Nautilus » pn sie 12, 2019 9:42 pm

Metall pisze:A co do frytek to muszę Cię dobić takim słowem jak akrylamid.


Oj... na szczęście nie jem frytek zbyt często, choć informacja o akrylamidzie (poczytałem trochę o nim) wcale mnie nie ucieszyła. Chyba w pełni zdrowo żyć się nie da, ale można choć unikać najbardziej niezdrowych zachowań (jak palenie papierosów analogowych).
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Metall » pn sie 12, 2019 5:57 pm

@
Awatar użytkownika
Nautilus
, co do posta to prawie w pełni się z Tobą zgadzam ;)

A co do frytek to muszę Cię dobić takim słowem jak akrylamid.
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Nautilus » ndz sie 11, 2019 8:10 pm

Metall pisze:Prawda jest taka, że nawet w frytkach jest mnóstwo substancji rakotwórczych.


Jadłem dzisiaj frytki, nie dołuj :(

Metall pisze:...trzeba jasno napisać, że ten ich iqos jest ogromnym postępem w stosunku do analogów. Jednak ten postęp wymusiły tylko i wyłącznie EIN.


Zgadzam się, że IQOS i GLO są postępem w walce z tradycyjnymi papierosami, zresztą to samo zauważyli autorzy tego filmiku. To, że EIN jest jeszcze lepszą opcją to my już wiemy, choć niektórzy i tak sięgną po rozwiązania korporacji tytoniowych. A najlepiej to wcale nie palić, ale to już inna bajka.

Moim zdaniem nie tylko EIN jest powodem wypuszczenia na rynek podgrzewaczy tytoniu. Palenie stało się niemodne, źle widziane w niektórych środowiskach, utrudniane przez część pracodawców itp. W wielu krajach nasiliła się kampania akcentująca koszt zdrowotny palenia papierosów. Rosnąca popularność EIN jest efektem tych zjawisk i stanowi nie tyle przyczynę wprowadzenia przez korporacje podgrzewaczy tytoniu, co jest podyktowana tymi samymi zjawiskami społecznymi. Firmy tracą rynek, więc potrzebują produktu zdrowszego od analogów a jednocześnie nie może to być e-papieros. EIN nie mogą kontrolować, branża e-papierosów to wolny rynek a nie oligopol i każdy, nawet zamknięty system oparty na liquidach ułatwi ich klientom migrację do konkurencji. Podgrzewacze tytoniu utrzymują użytkownika przy ich produkcie z opatentowanymi wkładami a w najgorszym razie ułatwiają migrację jedynie w ramach oligopolu.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość