IQOS kontra e-papieros

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Re: Kylin M się zapiekł

Postautor: cukinia » pt lis 15, 2019 6:01 pm

Dla mnie Iqos był szansą na zrezygnowanie z analogów, faktycznie po nim analogi smakują jak syf. Jednak paczka kosztuje 14zł i nie miało dla mnie sensu tkwienie w tym samym, czyli dużych kosztach. Ja wapuję z uwagi na koszty. Chociaż mnogość smaków mnie coraz bardziej kręci[emoji846]

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Krasnal45 » pt lis 15, 2019 5:53 pm

Znając zagrywki karteli BigTobacco, wcale nie jest to wykluczone...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
RicziRiczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 1:45 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: RicziRiczi » pt lis 15, 2019 5:03 pm

A tak z innej beczki ,dziwna sprawa że po Iqos nie smakują zwykle fajki ,są wręcz obrzydliwe i to na drugi dzień ,czy możliwe jest że wrzucają jakiś shit w te wkłady żeby uzależnić od heetow?
Awatar użytkownika
Icey33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:45 am
Lokalizacja: Wągrowiec
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 60 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: IQOS kontra e-papieros

Postautor: Icey33 » czw lis 14, 2019 9:20 pm

Plus tak samo jak samochody elektryczne nie są dla środowiska wcale takie eco, tak samo Iqos nie jest wcale lepszy od analoga... Fakt, nie jest to już spalanie tytoniu, ale jego podgrzewanie, mimo wszystko dalej w tytoniu jest więcej szkodliwych substancji niż w EIN. Co do samego postępu EIN, fakt - wymyśle konstrukcje rzeczywiście mogą odstraszyć, ale są i takie które wcale gorzej od Iqosa nie wyglądają, są łatwe w obsłudze i tanie... Jako zamiennik analoga - na pewno osoba chętna znajdzie coś co mu przypasuje jeśli tylko chce i trafi na kogoś kto fachowo i rzetelnie doradzi...

Nawiązanie do aut elektrycznych - sama jazda autem elektrycznym może i jest eco. Niestety produkcja ogniw do tych aut już zdecydowanie nie. Utylizacja oraz mimo wszystko jeszcze jakiś procent szans że ulegną uszkodzeniu nie jest bez znaczenia... Co się dzieje z ogniwem w EIN gdy jest uszkodzone - wiemy... Pomnóżmy to razy kilka dziesiąt...
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: IQOS kontra e-papieros

Postautor: venom_666 » czw lis 14, 2019 7:55 pm

IQOS bym porównał raczej do hybryd i takich ze słabymi akumulatorami które wymagają do normalnej jazdy silnika elektrycznego, lub stanowiącego tylko wspomaganie dla normalnego benzyniaka.
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
RicziRiczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 1:45 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: RicziRiczi » czw lis 14, 2019 7:17 pm

Iqos moim zdaniem wypełnił luke pozostawiona po ein..Wygląda to tak ,analogi kopca ,jak diesle ,zostają wyparte przez elektryki pokroju Iqos, to samo jak samochody zastąpią samochody elektryczne . Ein idą w kierunku chmury ,trików ,smaków , subkultury . Każdy ma swoje miejsce i jest wybór
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2127 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Metall » czw lis 14, 2019 7:10 pm

@
Awatar użytkownika
mattoid1973
, to żadna tajemnica, po prostu nie myślałem, że kogokolwiek to zainteresuje ;)

Takie zamówiłem:
Atmos Lab - Puro Cubano [idealnie odwzorowany zapach cygara, ale bardzo intensywny]
eCig Hellas - Divino Cigar
Atmos Lab - Habana [cudowny zapach cygara z waniliowym tłem]
Decadent Vapours - Cherry Cheroot

Już nie mogę się doczekać czasu puszczenia pierwszej chmury.

@
Awatar użytkownika
RicziRiczi
, mnie do rzucenia fajek wystarczył poczciwy Exceed D19. Chodziło mi głównie o zaspokojenie głodu nikotynowego, a gustowałem właśnie w owocówkach (potem smak i zapach fajek już mnie męczył, byłem nim przesycony, więc owocówki były świetną odskocznią od tego odoru). Dopiero po prawie 2 latach naszła mnie ochota na aromaty tytoniowe. Zgadzam się, każdy oczekuje czegoś innego i czasy oraz cała branża EIN się zmieniły. Ale - moim zdaniem - jeżeli ktoś chce rzucić palenie przy pomocy EIN to przy odpowiednim wsparciu/doradztwie uda mu się to w 99% przypadków.
A co do liquidów. Długo korzystałem z gotowych, aż w końcu spróbowałem mieszać swoje (jeszcze jak korzystałem z Exceeda; ktoś by mógł powiedzieć, że po kiego diabła mieszać własne smaki jak się korzysta z takiego biednego sprzętu? Ale jednak warto). Teraz nie wyobrażam sobie, że mógłbym wrócić do gotowych liquidów. Czasem nie zawsze mam czas, nie zawsze mam ochotę, ale jednak zawsze robię własne mieszanki. Bo to najlepsze wyjście pod każdym względem. Przyznaję, czasem strzelę sobie jakiś premix, ale to typowo odświętnie i w ramach wyjątku oraz wytchnienia od mieszania ;)
mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: IQOS kontra e-papieros

Postautor: mattoid1973 » czw lis 14, 2019 6:32 pm

Metall pisze:Ostatnio kupiłem 4 aromaty "cygarowe". Przy mieszaniu wypróbowałem na razie dwa z nich; zapachowo. I jestem pod ogromnym wrażeniem ich zapachu. Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu się przeżrą i będę mógł ich spróbować.


Uchylisz rąbka tajemnicy jakie to aromatu. Po dłuższym okresie wapowania różnych owocowych liquidów, mam nawrót do tytoniówek.
RicziRiczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 1:45 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: RicziRiczi » czw lis 14, 2019 6:31 pm

W iqosie masz zbliżony smak kapcia po wypaleniu wkładu . To przekonuje palacza ,jak chcesz zachęcić kogoś kto ma 40 lat do wapowania truskawki na smoku nordzie który notabene ledwo MTL jest a wygląda jak kupa ? Mówisz o parownikach MTL że duży wybór ,wyślij 40 letniego palacza po Siren czy też Nautilusa albo każ mu mieszać . Epety już dawno nie są epetami ale bongami przenośnymi . Sam palę analogi bo nic nie umiałem wybrać wśród całej gamy shisz,e papierosy same są sobie winne bo poszły w złym kierunku ,w kierunku zabawy chmura ,wielkimi chmurami na boiskach itez uzależniły młodzież ale nie ma do kogo strzelać ,oprócz wystawionego Juula
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2127 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Metall » czw lis 14, 2019 6:23 pm

RicziRiczi pisze:Poza tym e-fajki już dawno nie są zamiennikami papierosów. Wybór MTL jest tak skąpy, że nawet sprzedawcy mają problem z zaproponowaniem e-papierosa, pozostały duże mody dla gimbazy, żaden liquid nie przypomina papierosa choćby w małym stopniu.


Nie wiem co masz na myśli i co chciałeś dokładnie przekazać, ale ja mam inne odczucia.
Ostatnio właśnie wybierałem parownik MTL. I szczerze przyznam, że musiałem skorzystać z porady co wybrać, żeby dobrze wybrać, bo wybór jednak jest. Może faktycznie wybór jest mniejszy niż w przypadku atomizerów DTL, ale jakiś jednak jest. Nie mówię już o zakupach poza PL, bo tam wybór MTL-i jest jeszcze większy.

Tak samo z modami. Sporo jest wielkich i kolorowych modów ze światłobłyskami, ale da się znaleźć zasilanie o "normalnym" wyglądzie. Wiem, bo sam w takich gustuję. Małych modów, których osobiście nie lubię, również jest pełno. A poza PL to już multum.

Ja się cieszę, że żaden liquid nie przypomina papierosa. Wg mnie to właśnie wielki sukces branży EIN. Są gorsze lub lepsze liquidy tytoniowe, ale jak ktoś chce prawdziwą namiastkę aromatu tytoniowego to powinien sięgnąć po konkretne aromaty tytoniowe. Ostatnio kupiłem 4 aromaty "cygarowe". Przy mieszaniu wypróbowałem na razie dwa z nich; zapachowo. I jestem pod ogromnym wrażeniem ich zapachu. Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu się przeżrą i będę mógł ich spróbować.

RicziRiczi pisze:Iqos jest zamiennikiem, tym się nie rzuci fajek, ale chociaż smak zbliżony do jakiegoś tytoniu, wygląd jakiś ma.

Wygląd to rzecz gustu, ale faktycznie, jest dość elegancki. Ale mody posiadające taką cechę również są na rynku.
Smak ma zbliżony do tytoniu? Wiem, że zapach dymu z IQOSa to zapach zgniłej szmaty, zgniłych orzechów włoskich, ogólnie jakiejś mdłej zgnilizny. Tuszę po tym, że smak zapewne dużo od tego zapachu nie odbiega ;)

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości