Najnowszy raport Public Health England na temat e-papierosów

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
esil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw lut 01, 2018 7:15 pm
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

Najnowszy raport Public Health England na temat e-papierosów

Postautor: esil » śr lut 07, 2018 6:28 pm

Bardzo ciekawe ale wątpię aby w naszym kraju ktokolwiek zwrócił na to uwagę.
Ja osobiście już od kilku lekarzy na wspomnienie o tym, że rzuciłem analogi i przerzuciłem się na wapowanie usłyszałem iż jest to o wiele gorsze i powinienem jak najszybciej przestać.
Według mnie problemem jest to, że takie raporty jak ten który przytoczyłaś, czyta i zwraca na nie uwagę tylko mała garstka osób zainteresowanych tym tematem a cała reszta łącznie z tymi którzy powinni dbać o nasze zdrowie ma to głęboko gdzieś i powtarza tylko zaczerpnięte z artykułów sponsorowanych slogany.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Najnowszy raport Public Health England na temat e-papierosów

Postautor: basika » śr lut 07, 2018 6:09 pm

Public Health England (PHE) opublikował swój raport na temat e-papierosów. Badania zostały przeprowadzone przez niezależnych ekspertów ds. tytoniu i stanowi aktualizację przeglądu z 2015 roku. Omawia w nim takie zagadnienia jak używanie e-papierosów przez młodzież i dorosłych, ich wpływu na rzucenie palenia, aktualizuje zagrożenia dla zdrowia i omawia rolę nikotyny. Swoją uwagę kieruje również na podgrzewane produkty tytoniowe.

Kluczowe wnioski z tego raportu:

Waping stanowi tylko niewielką część ryzyka w porównaniu z paleniem i całkowicie przejście z palenia na waping daje znaczne korzyści zdrowotne;

E-papierosy mogłyby pomóc rocznie co najmniej 20 000 palaczy w rzuceniu nałogu, a prawdopodobnie byłoby ich więcej;

E-papierosy skutecznie pomagają w rzucaniu palenia i przyczyniają się do spadków palenia w całym kraju;

Wielu palaczy błędnie uważa, że wapowanie jest równie szkodliwe jak palenie; około 40% palaczy nawet nie wypróbowało e-papierosa;

Panuje powszechne nieporozumienie dotyczące nikotyny Mniej niż 10% dorosłych rozumie, że to nie nikotyna jest odpowiedzialna za większość szkód spowodowanych paleniem.

W ciągu ostatnich lat w Wielkiej Brytani korzysta w e-papierosów prawie 3 miliony użytkowników;

Dowody nie potwierdzają obaw, że e-papierosy stanowią drogę do palenia wśród młodzieży. Wskaźniki palenia wśród młodzieży w Wielkiej Brytanii nadal spadają. Regularne ich stosowanie jest rzadkie i głównie dotyczy palaczy.

Ocena dowodów przeprowadzona przez PHE pojawia się zaledwie kilka tygodni po amerykańskim raporcie National Academies of Sciences, Engineering and Medicine dotyczącym e-papierosów.Oni również stwierdzili, że w oparciu o dostępne dowody "e-papierosy mogą być znacznie mniej szkodliwe niż papierosy".


W oparciu o zebrane dowody PHE wzywa palaczy i szereg organów do działania.

Palacze - każdy, kto ma problem z rzuceniem palenia, powinien spróbować e-papierosa i poszukać fachowej pomocy. To zwiększa ich szanse na sukces.

Pracownicy służby zdrowia - powinni zapewniać wsparcie palaczom, którzy zdecydują się spróbować e-papierosa. Nowy kurs szkoleniowy na temat e-papierosów dla pracowników służby zdrowia przygotowany przez NCSCT jest już dostępny.
O tym dałam osobny temat

MHRA – ma kontynuować swoją pracę w zakresie regulowania i licencjonowania e-papierosów, oraz wspierać producentów, którzy zdecydują się uzyskać linencję na e-papierosy jako wyrób medyczny.
Ten punkt zaleceń jest już mocno krytykowany.

NHS Trusts – e-papierosy wraz z nikotynowymi terapiami zastępczymi powinny być dostępne i sprzedawane w sklepach szpitalnych;

Liderzy zdrowia publicznego zalecają aby zlikwidować palarnie w szpitalach i miejscach pracy, a w ich miejsce aby powstały pomieszczenia do wapowania. Apelują aby pacjenci w prywatnych salach szpitalnych mogli swobodnie wapować.

Nowy rządowy plan kontroli tytoniu dla Anglii zawiera zalecenie do "zmaksymalizowania dostępności bezpieczniejszych alternatyw dla palenia".
Wyraźnie widać, że e-papierosy mają w nim odegrać ważną rolę.

https://phe-newsroom.prgloo.com/news/ph ... nce-review.
Streszczenie
https://www.gov.uk/government/publicati ... ve-summary
Cały raport
https://www.gov.uk/government/uploads/s ... s_2018.pdf

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości