Wielka Brytania - PHE obala mity!

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14114
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 11219
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 5368 razy
Otrzymał podzięk.: 13831 razy
Płeć: nieokreślona

Wielka Brytania - PHE obala mity!

Postautor: Tommy Black » 09 mar 2018, 19:43

Obrazek

Bardzo ciekawy dziś artykuł na http://www.planetofthevapes.co.uk ; bez skrótów i zmian poniżej.


Martin Dockrell jest Przewodniczącym Programu Kontroli Tytoniu Public Health England (PHE) w Anglii. Ostatnia aktualizacja dokumentów PHE, przedstawiająca nowe dowody na poparcie vapingu, wywołała kontrowersje w mediach, a organizacja zajęła się wieloma kwestiami, które podnoszą przeciwnicy redukcji szkód. Dockrell mówi, że przegląd dowodów wywołał reakcję "Uwielbiam lub nienawidzę" wśród komentatorów.
Posiadanie świadomej opinii to jedno, nawet jeśli jest sprzeczna ze stanowiskiem PHE, ale Martin odnosi się do "niedokładności i błędnych wyobrażeń na temat e-papierosów i vapingu"
.

Mit nr 1: Popcornowe płuca

Przeciwnicy rozmawiają o dodatkach smakowych i diacetylu (związku, który nadaje smakom bardziej maślany posmak) i łączą to z możliwością rozwoju zapalenia oskrzelików zarostowych - bronchiolitis obliterans (nazwa popularna płuca popcornowe)Dockrell pisze: "Diacetyl jest zabroniony jako składnik e-papierosów i e-liquidów w Wielkiej Brytanii. Zostało to wykryte w niektórych środkach aromatyzujących e-liquidy w przeszłości, ale na poziomach setek razy niższych niż w dymie papierosowym. Nawet na tych poziomach palenie nie jest głównym czynnikiem ryzyka tej rzadkiej choroby. "

Obrazek

Mit nr 2: "Nie są uregulowane" i "nie wiemy, co w nich jest"

To zawsze był nonsensowny argument graniczący z całkowitym kłamstwem, jak podkreśla Dockrell: "Wielka Brytania ma najbardziej restrykcyjne przepisy dotyczące e-papierosów na świecie. Zgodnie z przepisami dotyczącymi wyrobów tytoniowych i produktów powiązanych z 2016 r. produkty e-papierosów podlegają minimalnym standardom jakości i bezpieczeństwa, a także wymogom w zakresie opakowań i etykietowania, aby zapewnić konsumentom informacje niezbędne do dokonywania świadomych wyborów ".
"Wszystkie produkty muszą zostać zgłoszone przez producentów do brytyjskiej Agencji Regulacji Produktów Leczniczych i Leków (MHRA), wraz ze szczegółowymi informacjami, w tym wykazem wszystkich składników."


Mit nr 3: Nikotyna

Przeciwnicy będą mówić o nikotynie hamującej rozwój mózgu i związanej z zagrożeniem rakiem - a opinia publiczna często myli nikotynę z innymi produktami ubocznymi palenia. Martin stwierdza: "Dowody wskazują, że nikotyna rzeczywiście niesie minimalne ryzyko uszkodzenia zdrowia. Chociaż nikotyna jest powodem, dla którego ludzie uzależniają się od palenia, to tysiące substancji chemicznych zawartych w dymie papierosowym powoduje prawie wszystkie szkody. "
"E-papierosy nie zawierają smoły ani tlenku węgla, dwóch najbardziej szkodliwych elementów w dymie tytoniowym. Zawierają pewne związki chemiczne występujące również w dymie tytoniowym, ale na znacznie niższych poziomach. "

Obrazek


Mit nr 4: Bierny vaping

Dowody zdają się wskazywać, że bierne palenie jest prawdziwym problemem dla osób postronnych, a vaping jest traktowany podobnie tylko dlatego, że wytwarza chmurę jak dym.
"W odróżnieniu od papierosów" - kontynuuje Dockrell - "nie ma żadnych strumieni bocznych emitowanych przez e-papierosa do atmosfery, tylko wydychany aerozolu. W najnowszym przeglądzie dowodów przeprowadzonym przez PHE stwierdzono, że do tej pory nie zidentyfikowano zagrożenia dla zdrowia stwarzanego przez bierne wapowanie u osób postronnych. "
"Ludzie z astmą i innymi chorobami układu oddechowego mogą być wrażliwi na szereg czynników drażniących środowisko, które mogą obejmować opary e-papierosów, a PHE radzi organizacjom, aby wzięli to pod uwagę i aby w razie potrzeby dostosowali sposób terapii".

Mit nr 5: Brama do palenia

Nie ma "żadnych dowodów na poparcie obaw, że e-papierosy są drogą do palenia wśród młodzieży. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazują, że młodzi ludzie eksperymentują z e-papierosami, ale regularne stosowanie jest rzadkie i ogranicza się prawie wyłącznie do tych, którzy już palą . Tymczasem odsetek palących wśród młodych ludzi w Wielkiej Brytanii wciąż spada. "

Obrazek


Mit nr 6: Vaping powoduje, że ludzie palą

Kłamstwa pochodzące z organizacji firmowanej przez Stantona Glantza w Kalifornii sugerują, że vaping nie robi nic oprócz zachęcania palaczy do kontynuowania ich nawyku; wcale nie tak, twierdzi PHE.
"Obecnie nie ma dowodów sugerujących, że e-papierosy zachęcają ludzi do kontynuowania palenia - obraz w Wielkiej Brytanii sugeruje coś wręcz przeciwnego. Odsetek użytkowników e-papierosów, którzy są byłymi palaczami, rośnie w ostatnich latach. "
"Z 2,9 miliona dorosłych użytkowników e-papierosów w Wielkiej Brytanii ponad połowa całkowicie przestała palić. Kolejne 770 000 osób rzuciło palenie i vaping. Jednocześnie liczba osób, które odniosły sukces, uległa zwiększeniu i obserwujemy przyspieszony spadek liczby palących, obecnie rekordowo niski, wynoszący 15,5% w Anglii . "


Źródlo: https://www.planetofthevapes.co.uk/news ... =phe-myths

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość