Jak używać E-papierosa – Niezbędnik w formie ebooka

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Jak używać E-papierosa – Niezbędnik w formie ebooka

Postautor: basika » sob sty 05, 2019 12:11 pm

sikor pisze:Skoro Ty pytasz to strzelam, że cytatu użył Tomek :)


Teraz nie zdradzę. Ciekawa jestem co powiedzą inni ... ;)
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak używać E-papierosa – Niezbędnik w formie ebooka

Postautor: sikor » sob sty 05, 2019 12:07 pm

Skoro Ty pytasz to strzelam, że cytatu użył Tomek :)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Jak używać E-papierosa – Niezbędnik w formie ebooka

Postautor: basika » sob sty 05, 2019 12:04 pm

Sixtysix pisze:P.S. Przydała by się informacja w poście, że jest to nowe wydanie z 2018 bo na pierwszy "rzut oka" byłem pewny, że pobieram starszą wersję.

W takim razie już wyjaśniam. Mamy tu dwie publikacje. Pierwsza z 2012 i druga z 2018 roku. Ta ostatnia jest piątą wersją, poprawioną i uzupełnioną o opisy nowych technologii i nie tylko. Jest to także praca zbiorowa wielu ludzi, którzy dołożyli swój kamyczek do jej powstania, dlatego ich wymieniłam. I tak jak napisał @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, nasz kolega @
Awatar użytkownika
PucH2
włożył mnóstwo pracy w jej powstanie za co mu podziękujmy. :smile:

A teraz, mały offtop. ;) Ciekawe czy zgadniecie kto z nas napisał temat : "Waperski savoir-vivre" i użył cytatu Antoniego Słonimskego ?

„Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie.”
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 27, 2018 4:30 pm
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak używać E-papierosa – Niezbędnik w formie ebooka

Postautor: Sixtysix » sob sty 05, 2019 10:50 am

Z miłą chęcią zapoznam się z tym dziełem, dzięki wszystkim za kawał roboty :)
P.S. Przydała by się informacja w poście, że jest to nowe wydanie z 2018 bo na pierwszy "rzut oka" byłem pewny, że pobieram starszą wersję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak używać E-papierosa – Niezbędnik w formie ebooka

Postautor: Tommy Black » pt sty 04, 2019 6:31 pm

Ja tylko dodam że epickiego wręcz wysiłku w stworzeniu tej ksiązki dokonał PucH2 i za to wielkie należą się mu dzięki! *yes* :brawo:
Oraz że książki, w obu wersjach, występują w 3 formatach. Pdf, epub i mobi.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Jak używać E-papierosa – Niezbędnik w formie ebooka

Postautor: basika » pt sty 04, 2019 6:28 pm

Moi drodzy, spotkał mnie zaszczyt przedstawienia Wam publikacji Mirosława Dworniczaka, znanego w naszym środowisku jako Stary Chemik.

Niezbędnik..jpg


Część już ją zna, a wielu z pewnością zagłębi się w jej treści. Na wstępie autor pisze :

Palenie zwykłych papierosów, nazywanych w żargonie naszego środowiska
„analogami”, nie wymaga wielkich instrukcji. W przypadku e-papierosa jest
nieco inaczej, ponieważ trzeba się zapoznać nie tylko z techniką używania
sprzętu, ale też jego obsługi.
Drogi Czytelniku – jeśli wziąłeś ten poradnik do ręki, to znaczy, że temat Cię
zainteresował.”


To książka z 2012 roku i skierowana jest do, jak pisze sam autor, początkujących i średnio zaawansowanych waperów, ale i zaawansowani na pewno znajdą tu coś dla siebie. Tu krótka charakterystyka.
treść.jpg


wydanie V.jpg


To praca zbiorowa, przygotowana przez entuzjastów na podstawie książki z 2012 r. Pomysłodawcą tej publikacji jest Mirosław Dworniczak.

„Niniejsze wydanie poradnika jest już jego piątą wersją. Tym razem tekst został gruntownie przeredagowanym i uzupełniono opisy nowych technologii EIN. Od czasu ostatniego wydania poradnika w 2012 roku nastąpił gwałtowny rozwój technik stosowanych w elektronicznych
inhalatorach nikotyny. Nie są to już proste urządzenia, a wręcz w wielu przypadkach są „naszpikowane” elektroniką, która ma dbać o to, aby wapowanie było coraz bezpieczniejsze. Rynek EIN cały czas się zmienia i ewoluuje, czy to za sprawą nowego sprzętu, czy też zmian ustawowych.
Zwłaszcza to drugie, czyli Dyrektywa Tytoniowa z 2014 roku (zwana TPD II), odcisnęło swoje piętno na środowisku waperów.
Zachęcamy do lektury i witamy po jasnej stronie mocy. Czeka Cię świetna przygoda z dala od zgubnego nałogu, jakim jest dym tytoniowy.


Autorzy tekstów:
Mirosław Dworniczak - StaryChemik
Agnieszka Wach-Grzegorczyk
DorotaM
Krasnal45
refurbished
Tommy Black
Piotr Müldner-Nieckowski - PiotrM
Wojciech Chojnacki - TayVoy
oraz grupa anonimowych autorów

Tłumaczenie:
Bartosz Brzozowski
korekta tłumaczenia:
Agnieszka Wach-Grzegorczyk

Zdjęcia:
adse
el_Petto
Goldi
Haze
Joshua Lott
Mareckimt
Nałóg Totalny
Polan
Pikusp
sator75
Thaniell
TooCruel
zzz3

grafiki:
Tomasz M. – psqdny

skład elektroniczny:
PucH2

Jak widzicie można tu spotkać osoby znane nam z Trawnika, jak również z Salonu. ;)

Myślę, że te poradniki mogą być pomocne dla każdego początkującego wapera, a ja zachęcam do ich przeczytania i zgadzam się ze Starym Chemikiem, który na koniec pisze :

„Drogi Czytelniku, jeśli udało Ci się przeczytać ten poradnik, powinieneś już mieć wystarczającą ilość wiadomości pozwalających na w miarę swobodne
używanie e-papierosa. Oczywiście sama teoria nie wystarczy, reszta przyjdzie już w trakcie chmurzenia. Powoli zaczniesz nabierać praktyki i sam wypracujesz
swoje własne metody napełniania, technikę używania sprzętu itd. Jak już wspominałem – nie można uznać, że e-palacze to ludzie wolni od nałogu.
Ważne jednak jest to, że na pewno nowy nałóg jest zdecydowanie mniej szkodliwy od uzależnienia tytoniowego – nie tylko dla Ciebie, ale również dla
Twojego otoczenia. Jeśli udało Ci się od samego startu zupełnie odstawić analogi, to chylę czoła – nie wszystkim się to od razu udaje, niektórzy potrzebują nieco więcej czasu. Ciesz się nowym gadżetem, nabieraj wprawy w użytkowaniu. Już po kilku dniach zaczniesz czuć jak pachnie świat, potrawy także zaczną smakować inaczej. Być może przez pierwszych kilka dni czy tygodni będziesz czuć się dziwnie. To jest normalne, ponieważ po latach zatruwania się organizm musi się oczyścić. Życzę Ci też, abyś po jakimś czasie zrezygnował też z tego nałogu – tak będzie na
pewno najrozsądniej i najlepiej ze względów zdrowotnych. Znam sporo ludzi, którzy są już w tej chwili całkowicie wolni. Jeśli zechcesz podzielić się swoimi wrażeniami, pomysłami czy skomentować to, co przeczytałeś – adres mailowy znajdziesz na początku poradnika. Cóż mi pozostaje – chyba tylko podziękować za uwagę oraz życzyć sukcesów i wytrwania na tym nowym etapie życia. Powodzenia!


Tu macie link: https://rapidu.net/5327756976/

Przyjemnej lektury ! *czajniczek*
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości