Co wdychamy albo co nas zabija

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Co wdychamy. Albo co nas zabija.

Postautor: Tommy Black » pn mar 18, 2019 8:34 am

FreeVapingPL pisze:Patrząc na tę krótką listę zagrożeń, mam taki apel do polityków (obecnych i przyszlych - kocham was wszystkich, ale zabrakło mi amunicji, żeby wam to udowodnić):

ZAJMIJCIE SIĘ PRAWDZIWĄ OCHRONĄ NASZYCH DZIECI i zacznijcie regulować w tym kraju:


Nie będę nawet próbował udawać że kocham jakichkolwiek polityków. Amunicją się nawet nie przejmuję bo znam jedną świetną ale ona nie działa selektywnie, więc użycie jej wobec polityków to niestety zagłada także fauny i flory na znacznym obszarze.
Wolałbym, oczywiście do czasu wynalezienia amunicji eliminującej polityków, aby regulowali oni jak najmniej.Jestem wielkim propagatorem wstrzemięźliwości politycznej zamiast ze wszech miar, równie szkodliwej jak smog, poprawności politycznej.
Jest tu tylko jeden wielki problem.I nie jest to polityka. Nie sama polityka. To działalność takich "organizacji" jak Big Pharma, Big Tobacco,WHO, FDA. Tam naprawdę potrzebna jest interwencja zbrojna i to jak najszybciej.Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Co wdychamy albo co nas zabija

Postautor: FreeVapingPL » ndz mar 17, 2019 11:54 pm

W serwisie http://www.newscientist.com znalazłem zdjęcie ze znajomym widokiem. Jakbym przez okno popatrzył.

air pollution 01.png


W artykule można przeczytać w skrócie wyniki badań opisane szczegółowo w European Heart Journal. Linki podaję gdyby się komuś chciało czytać samemu.

Cholernie mnie zainteresowały wnioski:
1. Zanieczyszczenie powietrza powoduje 790 tys. “extra” zgonów w Europe każdego roku, czyli dwukrotnie więcej niż wcześniejsze estymacje.
2. Nie oznacza to, że wyłącznie syf, który krąży w powietrzu, zabija 790 tys osób rocznie. Wyniki badań należy tłumaczyć, że te 790 tys. osób mogłoby żyć 17 lat dłużej, gdyby tego syfu nie wdychało.
3. Zanieczyszczenie powietrza znalazło się na liście najgroźniejszych czynników wpływających na utratę zdrowia i powodujących śmierć, razem z wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą i otyłośćią.

Zaglądając na szczegółowy raport European Heart Journal, można znaleźć jeszcze kilka dodatkowych informacji. Dwie najciekawsze:
1. W Unii Eropejskiej estymują 660 tys. 'extra' zgonów rocznie.
2. Wyniki badań sugerują, że zanieczyszczenie powietrza może wpływać na ryzyko utraty zdrowia w stopniu wyższym niź palenie papierosów (w oryginale: suggesting that that air pollution is a health risk factor that may exceed that of tobacco smoking)


Teraz jakoś tak krótko chciałbym przyrównać to wszystko do e-papierosów. Pamietam post, ktory umieściła @
Awatar użytkownika
basika
- wykład profesora Andrzeja Sobczaka (viewtopic.php?f=23&t=5124&p=56396#p56396).
Tam przedstawiony jest wykres wpływu różnych produktów zawierających nikotynę na przeróżne aspekty naszego życia, a miedzy innymi na zgony. Zaznaczyłem papierosy i EIN. Popatrzcie:

air pollution 02.png




Patrząc na tę krótką listę zagrożeń, mam taki apel do polityków (obecnych i przyszlych - kocham was wszystkich, ale zabrakło mi amunicji, żeby wam to udowodnić):

ZAJMIJCIE SIĘ PRAWDZIWĄ OCHRONĄ NASZYCH DZIECI i zacznijcie regulować w tym kraju:
1. Nadmiar cukru w pożywieniu, bo to on prowadzi do wszystkich trzech najgroźniejszych czynników utraty zdrowia i powodujących niepotrzebnie przedwczesną śmierć. Dzieci są wystawione no to zagrożenie chyba od 1-szego roku życia. I zatruwają się przez kolejne lata.
2. Syf w powietrzu, który nasze dzieci wdychają w każdej sekundzie, i nie od 1-szego roku życia, ale od momentu narodzin.
3. Dopalacze.

Nie traćcie więcej czasu na brednie o e-papierosach dopóki nie rozwiążecie problemów powyżej. Dla e-papierosów zasada 18+ wystarczy.


A przy okazji zanieczyszczenia powietrza - znalazłem animację cyrkulacji powietrza i stopnia zanieczyszczenia on-line. Widok Ziemi można przekręcać i przybliżać:
https://www.airvisual.com/earth
Jak to przybliżyć na Polskę, to mam wrażenie, że sporo syfu przypełza z Czech i Słowacji. Przynajmniej dzisiaj. Może się to zmienia wraz ze zmianą cyrkulacji powietrza.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości