"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: Metall » śr wrz 04, 2019 11:15 am

Czasem się nie da, bo zawsze można trafić na jakiś feler, który pocieknie pomimo idealnego stanu wizualnego i troski w jego traktowaniu.
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

Re: "Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: The9Green » śr wrz 04, 2019 11:06 am

Gorzej wyglądało nim zwykłym spirytusem przeczyściłem, choć zastanawiam się dalej jak przestrzec się przed kolejnym wyciekiem ogniwa.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: Metall » śr wrz 04, 2019 10:55 am

Do Miss Świata daleko, ale prawdziwej tragedii też nie ma.
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: The9Green » śr wrz 04, 2019 10:54 am

Metall pisze:W sumie... jeżeli to w niczym nie przeszkadza i na dodatek jest niewidoczne, przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo jest wewnątrz boxa, to może faktycznie lepiej odpuścić.

Z własnego doświadczenia wiem, że im bardziej chciałem ulepszyć jakieś nieistotne bzdety, to zazwyczaj doprowadzałem do istotnych pogorszeń (coś na wzór jednego z Praw Murphy'ego).

Tak to u mnie wygląda i chyba jednak pozostawię to bez czyszczenia IPA, bo nadal Tesla pracuje bezproblemowo
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: lesstro » śr wrz 04, 2019 8:23 am

Zajrzałem do tego linka https://be-cigarettesafe.org/ i czytam:
ZAGROŻENIE. Usunięcie ogniwa 18650 z e-papierosa lub urządzenia do wapowania, ładowanie go w osobnej ładowarce, a następnie ponowne włożenie go do urządzenia może uszkodzić ogniwo, w tym jego izolacyjne opakowanie bezpieczeństwa.

I niestety jest w tym trochę prawdy. Wszystkie moje Sony VT5-ki mają uszkodzoną izolację od strony minusa po pewnym czasie użytkowania. Dla pocieszenia, w Samsung Q30 tez zauważam taką tendencję, aczkolwiek tu jest bardziej pancerna powłoka. Uszkodzenia powstają przy używaniu w modach z boczną klapką, gdzie akumulatory trzeba wcisnąć. W modach z zamknięciem dolnym, gdzie akumulator się po prostu luźno wsuwa, ten problem nie powstaje. Zauważyłem natomiast, że przy silnej sprężynie klapki może z kolei nastąpić lekkie wgniecenie pinu dodatniego.
Więc trzeba uważać, na wszystkie aspekty. Dobra ładowarka plus jakość i kondycja fizyczna ogniw itd itd. Można też zamontować ogniwa raz i ładować przez boxa, ale...
Trzeba mieć odpowiedni box, gdzie producent przewidział taką opcję, np. ś.p. Provari Radius albo Dani Boxy lub Taifun Box, które mają dodatkowo nawet stację dokującą!
W innych boxach (czytaj popularnych Made in ChRL) nie ma takiej opcji. Jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu, ale w żadnej instrukcji obsługi nie ma tam napisu zalecającego wykorzystania takiego moda jako ładowarki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: Tommy Black » wt wrz 03, 2019 8:49 am

Metall pisze:
Tommy Black pisze:...i przestań robić z siebie pajaca.

Chyba tym tekstem przegoniłeś z Forum na dobre potencjalnego, nowego forumowicza :wtf:


A wiesz, żałuję też, podobnie jak i Ty. A chciałem zapytać na ilu jeszcze forach wrzucił ten sam filmik którego związek z pytaniem jest...hmmm...napiszę, problematyczny. :-P
Ale chyba nie zapytam, fakt. Dobrze że znam jednak odpowiedź. :P
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: Metall » wt wrz 03, 2019 8:45 am

Tommy Black pisze:...i przestań robić z siebie pajaca.

Chyba tym tekstem przegoniłeś z Forum na dobre potencjalnego, nowego forumowicza :wtf:
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: Metall » pn wrz 02, 2019 5:24 pm

W sumie... jeżeli to w niczym nie przeszkadza i na dodatek jest niewidoczne, przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo jest wewnątrz boxa, to może faktycznie lepiej odpuścić.

Z własnego doświadczenia wiem, że im bardziej chciałem ulepszyć jakieś nieistotne bzdety, to zazwyczaj doprowadzałem do istotnych pogorszeń (coś na wzór jednego z Praw Murphy'ego).
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

Re: "Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: The9Green » pn wrz 02, 2019 3:38 pm

Po dłuższym zastanowieniu się i poszperaniu w google jednak nie użyję octu, a użyje właśnie tego alkoholu izopropylowego (najpierw muszę zakupić) i wtedy dam znać czy to coś dało. Choć przez myśl przeszło mi to żeby zostawić tak jak jest skoro Tesla normalnie pracuje.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

"Niebezpieczne" E-papierosy na wymienne ogniwa! Czy ma to potwierdzenie w realnym życiu?

Postautor: Maciejko » pn wrz 02, 2019 4:23 am

IPA jest na pewno bezpieczny, z tego względu, że w razie czego nie uszkodzi układów PCB. Natomiast elektrolit najlepiej doczyscić, w zależności od jego odczynu. Dlatego, jak wspomina @
Awatar użytkownika
Metall
, elektrolit ze zwykłych baterii domywa się wodą z mydłem (odczyn zasadowy na odczyn kwasowy), a z alaklicznych wodą z kwaskiem cytrynowym lub octem (kwasowy vs zasadowy). Nie wiem jaki odczyn ma elektrolit z ogniw li-ion. Tam jest, chyba, LiMn2O4, tlenek litowo-manganowy. Ale to już musiał by się wypowiedzieć ktoś, kto się zna na chemii.

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości