Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: DamianGR » sob lis 30, 2019 12:27 am

@
Awatar użytkownika
salto
- a czy to takie istotne? Najwalniejsze kto pierwszy użył pomysłu w jakimś konkretnym celu i pokazał że można. Patent to tylko umowa społeczna obwarowana karami i zatrzymująca innowacje. Patent to narzędzie chciwców.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: salto » pt lis 29, 2019 11:58 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
, Netflix wali kity z satelity. Joseph Robinson wynalazł elektryczny waporyzator. Wniosek patentowy złożył w maju 1927r. Oto jego >>patent<<. Telewizja kłamie.

Można sie jedynie próbować przyczepić do tego, że Robinson myślał bardziej ogólnie o dowolnej substancji leczniczej; jednak odwyk to leczenie. Natomiast już sformułowań typu simulated smoking device nie sposób kwestionować, por. >>patent<< Franka Bartolomeo z 1956 r. czy >>smokeless non-tobacco cigarette<< Herberta Gilberta z 1963 r. Tych patentów jest mnóstwo. Niemniej jednak dla mnie wynalazcą jest Robinson. Pokaż patent Chińczyka, sprawdzimy datę.


:whisky:
Obrazek
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: Frankosio » pt lis 29, 2019 10:37 pm

Metall pisze:No dobra, gdzie to można zobaczyć? ;)

Można obejrzeć tu...: Niebezpieczne Produkty (Broken) 2019 - e-dymek
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: DamianGR » pt lis 29, 2019 9:57 pm

Wiem , że to nie ten temat ale nie wiem czy widzieliście "A billion lives" . Ja kupiłem film (jakieś śmieszne pieniądze typu 17 dolarów) z zamiarem jego tłumaczenia, ale twórcy nie byli tym zainteresowani. W każdym razie ja obejrzałem i mnie rozwalił. Mam gdzieś jeszcze na dysku. Postać Davida Goerlitz'a (Winston Man'a) jest tam niesamowita. Ostatnio zmarła mu żona ... przykra sprawa.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: Tommy Black » pt lis 29, 2019 8:21 pm

Tomba pisze:Początkowa idea była słuszna (jak byli na studiach i rozpracowywali e-p), ale w konsekwencji okazali się hipokrytami albo dobrymi biznesmenami. Zgadzasz się?


Na studiach a potem w garażach zrodziło się wiele słusznych i mądrych idei, pomysłów, wynalazków. Wszystko to co później to już tylko biznes a z nim hipokryzja, trudna do zdefiniowania i wycenienia dlatego tak powszechna.
Adam Bowen i James Monsees to nie są ludzie których zaprosiłbym na kolację...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: Tomba » pt lis 29, 2019 7:57 pm

Metall pisze:Jestem tylko małym waperem amatorem, który bardzo ceni sobie racjonalne podejście do każdego tematu i każdej dziedziny życia, ale zbyt często daje ponieść się emocjom. I nic mnie tak nie irytuje, jak gnojenie EIN, na tym punkcie jestem zdecydowanie zbyt przewrażliwiony...

No własnie dlatego ciekaw jestem Twojej opinii :)
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: Metall » pt lis 29, 2019 7:53 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
, nie mam Netflixa (jestem zacofanym jaskiniowcem z umorusaną błotem maczugą). A czemu akurat ja? ;) [Choć pochlebiasz mi tym niezmiernie] Jestem jakimś specjalistą od EIN? Jestem tylko małym waperem amatorem, który bardzo ceni sobie racjonalne podejście do każdego tematu i każdej dziedziny życia, ale zbyt często daje ponieść się emocjom. I nic mnie tak nie irytuje, jak gnojenie EIN, na tym punkcie jestem zdecydowanie zbyt przewrażliwiony...

No dobra, gdzie to można zobaczyć? ;)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: Tomba » pt lis 29, 2019 7:25 pm

salto pisze:Wspomniałeś coś o stanowisku brytyjskim, jesli historia była też opowiadana przez nich, to oni też twierdzą, że złamali kryptosystem III Rzeszy...

Nie - historię opowiada Chińczyk - twórca pierwszego ep. Jest też pokazany pierwowzór. Film jest chyba produkcji USA, więc jakby się nie zgadzali, to pewno by to kwestionowali.

@
Awatar użytkownika
Metall
- musisz obejrzeć ten film. Ciekaw jestem Twojej opinii.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: salto » pt lis 29, 2019 6:44 pm

Tomba pisze:@ salto – jednak Chińczyk go wynalazł

Z tego co pamiętam, to urząd patentowy twierdził coś zupełnie innego.. ale nie widziałem filmu, więc nie twierdzę, że mam rację. Wspomniałeś coś o stanowisku brytyjskim, jesli historia była też opowiadana przez nich, to oni też twierdzą, że złamali kryptosystem III Rzeszy...


:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Netflix - "Niebezpieczne produkty" - odcinek 2 "E-dymek"

Postautor: Tomba » pt lis 29, 2019 4:54 pm

No nie proszę Państwa. Moje obawy były całkowicie nieuzasadnione. W moim odczuciu film jest bardzo profesjonalny. Każdy powinien to obejrzeć.

Przede wszystkim jest tu przedstawiona historia Juula na rynku amerykańskim, którego uznano odpowiedzialnym za „epidemię wśród młodzieży amerykańskiej”.
Trudno się nie zgodzić z przedstawioną tu argumentacją, zwłaszcza w kontekście ich dalszych powiązań z Philip Morris.

Ponadto, w filmie zaprezentowano krótką historię analogów i ich zgubnego (bezdyskusyjnie) wpływu na zdrowie palaczy, przedstawiono historię e-papierosa ( @
Awatar użytkownika
salto
– jednak Chińczyk go wynalazł) no i co najważniejsze dla nas – przedstawiono stanowisko brytyjskie, które jednoznacznie wypowiada się za leczniczym wykorzystaniem EIN w walce z analogami.

Reasumując film ma ciekawe przesłania:
- zakaz dla małolatów,
- rozwój badań,
- wykorzystanie EIN w rzucaniu analogów.

Tommy Black pisze:Zwróć uwagę na wywiad z Adamem Bowenem, współzałożycielem marki JUUL.


Początkowa idea była słuszna (jak byli na studiach i rozpracowywali e-p), ale w konsekwencji okazali się hipokrytami albo dobrymi biznesmenami. Zgadzasz się?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości