Włoski waping w dobie COVID-19

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 652
Podziękował: 2318 razy
Otrzymał podzięk.: 2101 razy

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: dorota » 24 mar 2020, 11:51

:szok1:
zaraz moment..
AKCYZA NADAL W ITALII JEST!!! Objęte są nią wszystkie płyny! Te z nikotyną więcej , bez o połowę mniej.
0.80 cent za 10ml nico, 0.40 bez. To się zmieniło że te bez nico zmniejszyli. Teraz tak , ktoś mógłby pomyśleć : eh tam tylko 0.80 centa więcej za buteleczke...no tylko że jak zakupujesz towar to masz - cena liquidu + akcyza + Vat!!! Faktura idzie w górę że aż miło...
u nas np bazę kupujesz w 2 butelkach. 1 glikol 2 gliceryna żeby nie płacić akcyzy no a później buteleczki nico wszystkie radośnie opodatkowane...
także jak widzicie akcyza nadal jest i będzie. Mam tylko nadzieję że jak to wszystko się zakończy i uda nam się przeżyć to jej nie zwiększą.. no wiecie.. dla walki o budżet państwa!!! Aczkolwiek wcale bym się nie zdziwiła bo to co w Italii już się działo przez te wszystkie lata z EIN to materiał na grubą książkę!
Z tego wniosek jest prosty!!! Według was, rządowi zależało na zdrowiu obywateli? czy o wpływy do kasy?
Teraz tak wieczorkiem 11 marca dowiedzieliśmy się że niby mamy być zamknięci...ale nie do końca było to jasne. Jak zwykle trzeba interpretować..każdy oczywiście po swojemu. AAMS odpowiedział: macie być zamknięci... Anafe i nie tylko, wysmarowało do rządu pisemko z wyjaśnieniem i prosząc o wyjaśnienie i po 2 dniach - w których byliśmy zamknięci, okazało się że niepotrzebnie bo Mef (ministerstwo ekonomii i finansów) odpowiedziało, że jak najbardziej możemy być otwarci. No to AAMS krok w tył i zezwala na prace...
Co do interwencji dr. Polosy w tej sprawie wspolnie z Anafe, nic mi na ten temat nie wiadomo.......wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż wszystko działo się 11 marca tzn. ustawa i reakcja Anafe...no ale może... tyle że nawet Anafe jakoś się nic nie chwaliła tą współpracą z dr. Polosa.. nigdzie o tym nie czytałam.. ani na stronie Anafe ani innych...także nie wiem..
Anafe zareagowało natychmiast bo przecież ma w tym swój prywatny INTERES. To jest przecież organizacja zrzeszająca producentów e-cig.... Zdrowie zdrowiem ale też... business is business...
Wypowiedź dr Polosa czytałam 12 marca w Sigmagazine..
Poza tym argumenty jakich należy używać w rozmowie z rządzącymi to KASA!!!..niestety.. a nie zdrowie obywateli..takie jest moje zdanie oparte na długoletnim doświadczeniu pracy w tym sektorze. Także bardzo bym chciała wierzyć w te piękne słowa z artykułu, ale nie mam do tego żadnych podstaw, bo przeszłość pokazała zupełnie co innego.
Przepraszam za mój cynizm, no ale chyba sami rozumiecie... obym się myliła...
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”