MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: Vlad » wt gru 08, 2020 8:32 pm

DamianGR pisze:@Krasnal45 @
Awatar użytkownika
Haze
, faktycznie przepraszam . Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i widzę że to bardzo podobne objawy wzrokowe , które można też opisać jako błyskawice.
@
Awatar użytkownika
Haze
mam to rozmywanie wciąż , już byłem na podobnym badaniu OCT w kierunku jaskry . Wygląda , że wszystko w porządku i odesłano mnie do neurologa. Niby to rzadkość, ale okazuje się po tym wątku , że wiele osób ma podobne symptomy migrenowe. Z tym , że mnie głowa nie boli praktycznie wcale(oprócz jednego razu). Bardziej martwiłem się , że będzie to pogarszało mój wzrok po każdym ataku.

Jakby Ci to bardzo dawało w kość, to może by warto było zastanowić się nad przysadką. Ucisk na przysadkę daje różne objawy wzrokowe, ale podobno tylko zawężanie, ale czy takie jak opisujesz, to może warto byłoby z kimś skonsultować. Ja mam torbiel na przysadce i w pierwszej kolejności mam się obserwować pod kątem wzroku, ale u mnie nic się nie zmienia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: DamianGR » wt gru 08, 2020 8:07 pm

@
Awatar użytkownika
Krasnal45
@
Awatar użytkownika
Haze
, faktycznie przepraszam . Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i widzę że to bardzo podobne objawy wzrokowe , które można też opisać jako błyskawice.
@
Awatar użytkownika
Haze
mam to rozmywanie wciąż , już byłem na podobnym badaniu OCT w kierunku jaskry . Wygląda , że wszystko w porządku i odesłano mnie do neurologa. Niby to rzadkość, ale okazuje się po tym wątku , że wiele osób ma podobne symptomy migrenowe. Z tym , że mnie głowa nie boli praktycznie wcale(oprócz jednego razu). Bardziej martwiłem się , że będzie to pogarszało mój wzrok po każdym ataku.
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: Bogu » wt gru 08, 2020 1:47 pm

@bo71rys brałem kiedyś Sumatripan, ale uczucie po nim było okrutne. Z tego co wiem, ten lek zwęża naczynia krwionośne doprowadzające krew do mózgu, dzięki temu ból głowy ustępuje. Problem był gdy lek zaczynał działać. Miałem wrażenie jakby ktoś mnie złapał za włosy i ciągnął w górę. [emoji16]
Brzmi zabawnie, ale bardzo niemiłe i dziwne uczucie. Poza tym ból ustępował, ale wrażliwość na światło, zawroty głowy i ogólne uczucie bycia rozjechanym przez tira zostawało. Jestem teraz na leku przeciwpadaczkowym Lamotrigine, w celu kontrolowania tzw. bipolaru (choroba afektywna dwubiegunowa) i co dziwne, dzięki niemu nie miałem aury od dłuższego czasu. Jedynie pojawia się kropka, tak jakby aura chciała się pojawić, ale szybko znika. Ból się pojawia niedługo po tym, ale jest nieporównywalnie mniejszy, i da się z nim walczyć zwykłym paracetamolem.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: Haze » wt gru 08, 2020 12:53 pm

@
Awatar użytkownika
DamianGR
, Ty chyba jeszcze masz to rozmywanie obrazu? Pytam bo wątek jest DOKŁADNIE o tym...
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: Krasnal45 » wt gru 08, 2020 12:43 pm

@
Awatar użytkownika
DamianGR

Gdzieś wyżej już pisałem o tych aurach wzrokowych, bóle głowy mnie na szczęście omijają...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: DamianGR » wt gru 08, 2020 12:36 pm

Kurcze. Mnie dopadały ostatnio jakieś dziwne zjawiska wzrokowe (rozmywanie się obrazów/ obraz jak potłuczone szkło)z lekkim bólem oczodołów.Takie zaburzenia wzroku przechodzą po ok 20-30 minutach. Raz po takim ataku głowa bolała mnie przez 2 dni. Od neurolog dowiedziałem się , że to mogą być migrenowe aury wzrokowe. A mnie nigdy w życiu głowa nie bolała , chyba że na kacu . Ma ktoś jeszcze jakieś takie dziwne wrażenia wzrokowe?
bo71rys
Płeć: nieokreślona

MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: bo71rys » ndz lis 15, 2020 10:05 pm

Ponury pisze: @bo71rys widzę że masz przepisany lek Sumatriptan, jeśli weźmiesz go odpowiednio szybko, zanim atak rozpocznie się na dobre, powinno przejść wszystko w ciągu godziny. W UK dostępny jest również bez recepty pod nazwą Migraitan.


Dzięki wielkie, będę go zawsze nosił przy sobie. :friends:

Obrazek
Awatar użytkownika
Ponury
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: czw lis 14, 2019 7:15 am
Lokalizacja: Manchester
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podzięk.: 287 razy
Płeć: Mężczyzna

MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: Ponury » ndz lis 15, 2020 6:41 pm

Moja żona cierpi na ciężkie migreny od lat.
@bo71rys widzę że masz przepisany lek Sumatriptan, jeśli weźmiesz go odpowiednio szybko, zanim atak rozpocznie się na dobre, powinno przejść wszystko w ciągu godziny. W UK dostępny jest również bez recepty pod nazwą Migraitan.
Dla mojej żony to jedyny skuteczny lek, żadne nawet najmocniejsze środki przeciwbólowe nie pomagały.
Marihuana również skutecznie przerywa atak, ale tu już trzeba używać konkretnych odmian bo niektóre mogą jeszcze pogorszyć sytuację, no i nie zawsze można po nią sięgnąć.
Obrazek
bo71rys
Płeć: nieokreślona

MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: bo71rys » sob lis 14, 2020 9:43 pm

Superlux pisze:wyszło mi że za uleczenie jednego mocnego ataku migreny wychodzi nam jakieś 12 - 13 plnów

Ja uważam, że to niewiele.
:beer1:
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

MIGRENA - to nie przywilej szlachty

Postautor: Superlux » sob lis 14, 2020 9:35 pm

Tramadol czyli Tramal. Ogólnie podliczyłem to co wymieniłem powyżej, wszystkie te specyfiki plus 1 - 2 rzeczy na wszelki wypadek....gdyby tak kupić żelazny zestaw na kilkanaście okazji i wyszło mi że za uleczenie jednego mocnego ataku migreny wychodzi nam jakieś 12 - 13 plnów. Dla jednych mało, dla innych dużo ale dla tych którzy naprawdę z tym walczą....to nie są wielkie pieniądze.



:beer2:
Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości