Patologia na rynku CBD

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Patologia na rynku CBD

Postautor: PucH2 » wt lis 30, 2021 3:08 pm

"dużą skutecznością cieszy się tzw. ekstrakcja nadkrytycznym CO2. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim dwutlenek węgla nie ingeruje w żaden sposób w skład chemiczny konopi, co ma miejsce w przypadku stosowania do ekstrakcji... suchego lodu..."
No i tu skończyłem czytać, bo autor nie wie, co pisze. Suchy lód to stan skupienia CO2. Łatwiej się przeprowadza ekstrakcję lodem, niż płynnym CO2. W jednym jak i drugim przypadku pojemnik do ekstrakcji atest minimum 150 bar, gdzie sam płynny CO2 ma koło 50 bar w temperaturze pokojowej. Suchy lód w pojemniku ciśnieniowym zamienia się w płynny CO2. Sam nie raz tak ładowałem butle do zasilania wiatrówki, albo do płukania chwasta. Teraz są przejściówki, to problemu z przetaczaniem gazu nie ma, ale nie zawsze tak było.

eD
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Patologia na rynku CBD

Postautor: DooshPastesh » ndz lis 28, 2021 3:14 pm

Nadzieja umiera ostatnia. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy ją mają. ;)
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
px69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 9:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Patologia na rynku CBD

Postautor: px69 » ndz lis 28, 2021 1:23 pm

Wampir z Pniew pisze: Ja i tak nadal czekam na legalną marihuanę z możliwością wyboru ilości THC itd., z kontrolowanych upraw, a nie jakieś dilerskie "g" moczone w innym syfie, żeby się uzależnić.


Ja czekam prawie 50 lat i w sumie straciłem nadzieję. [emoji16]

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

eD
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Patologia na rynku CBD

Postautor: Wampir z Pniew » ndz wrz 12, 2021 9:17 pm

@
Awatar użytkownika
Robson
Oczywiście, że szczypie, niemniej pomijając już tutaj kryptoreklamowe brednie, to faktycznie CBD jest w trakcie tej samej walki, którą toczyły sklepy z EIN ze sprzedawcami towaru o nieznanym pochodzeniu. :D
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Patologia na rynku CBD

Postautor: Robson » sob wrz 11, 2021 12:14 pm

A na końcu artykułu... "Lokowanie produktu: HempKing".
I wszystko jasne. Dupa szczypie konkurencję i tyle. :D
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Patologia na rynku CBD

Postautor: Wampir z Pniew » pt wrz 10, 2021 9:38 pm

Rynek CBD przypomina mi aktualnie tę wolną amerykankę co mieliśmy z EIN dekadę temu. Kto nie pamięta tych wszystkich dziwnych liquidów marek takich jak TOP BUDGET. :D Panie, a co Pan ma tak drogo te płyny? Ja kupuję pół litra za 20 PLN na allegro! Moja krótka biznesowa przygoda z CBD też ukazała mi tę patologię. Głównym dostawcą u mnie była Sativa, która faktycznie, do każdego zamówienia dostarczała parędziesiąt stron dokumentów. Sporo innych firm miało to gdzieś, bo głównym targetem była młodzież i cena. Skąd my to znamy co nie? :) Ja i tak nadal czekam na legalną marihuanę z możliwością wyboru ilości THC itd., z kontrolowanych upraw, a nie jakieś dilerskie "g" moczone w innym syfie, żeby się uzależnić. Ale nie o tym jest temat. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z ową patologią nowego rynku? Chętnie poczytam. ;)
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Patologia na rynku CBD

Postautor: Tenmen » pt wrz 10, 2021 1:42 pm

Na Spider's Web jest ciekawy artykuł na temat CBD, warto przeczytać.

Rynek produktów zawierających CBD w Polsce bezustannie rośnie. Niestety obok produktów wysokiej jakości, wciąż można na nim znaleźć jeszcze wiele produktów niskiej jakości, które na dodatek reklamowane są za pomocą haseł niemających nic wspólnego z rzeczywistością.

Wystarczy tutaj przywołać ulotki reklamowe mówiące o leczeniu nowotworów za pomocą CBD. Z tego też powodu warto zawczasu poznać fakty i zorientować się czego tak naprawdę potrzebujemy, na co możemy liczyć i gdzie możemy to kupić.

https://spidersweb.pl/2021/09/olej-cbd- ... k-cbd.html

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości