Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
awkstevie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: śr cze 01, 2022 3:43 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 46 razy
Płeć: Mężczyzna

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: awkstevie » śr lip 06, 2022 9:59 pm

Ogólnie przewapowałem z 10 ml tego aromatu i zacząłem próbować inne.
Większość zaczęła smakować jak ziemia. Muszę sobie zrobić reset lub wapować samą bazę przez jakiś czas. Kiedyś też ktoś mi powiedział, że aromaty herbaciane też są OK na reset. W sumie u mnie się sprawdziło teraz.
Te co dobrze czuję to po kilku sztachach wraca odruch wymiotny.

Mógłbym Cię prosić o przykłady twoich aromatów z niską zawartością słodzika?
DTL : Fat Rabbit Sub-OHM v2 / DTL : Yachtvape x Mike Vapes - Eclipse Dual RTA / MTL : Hellvape Dead Rabbit MTL RTA
QP Design Fatality
Freemax Maxus Solo Kit
Wenax Q
Oxva Xlim Pro
Oxva Oneo
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: Wampir z Pniew » śr lip 06, 2022 9:03 pm

@
Awatar użytkownika
awkstevie
Czyli jeśli przy innym jest wszystko OK, to zapewne jakieś składniki jednak mogą powodować problemy. Pozostaje Ci po prostu zrobić listę co działa, a co nie. Jeśli masz odruchy wymiotne, to może być to jeszcze kwestia słodzików. Mam podobne objawy tego typu jeśli czuję słodziki, czy to w żywności, czy w liquidach. Ogólnie pole manewru jest spore, zatem poszukuj własnej drogi. :D
awkstevie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: śr cze 01, 2022 3:43 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 46 razy
Płeć: Mężczyzna

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: awkstevie » śr lip 06, 2022 12:55 pm

Tenmen pisze:Twoje objawy świadczą że jesteś w ciąży. :) :) A tak serio mogą to być objawy neurologiczne, czyli nerwobóle. Miałeś ostatnio jakieś stresujące sytuacje?


W sumie to miałem z tydzień temu trochę stresu. Ale to wszystko się nasila gdy wapuję. Jak jeden dzień nie wapuję, to wszystko mija.


M.

Post Scalony: Wpis dodano po 3 godzinach 13 minutach 39 sekundach

Kupiłem sobie aromat - Cytrusy z czarną herbatą i miętą - całkowicie zero objawów wyżej wymienionych. Wygląda na to, że coś mi szkodzi w poprzednich - a nie ukrywam, że mam ich sporo. Dodatkowo też dorwałem QP Design Kali V2 RDA.
Czy z technicznego podejścia - na Zeusie RTA i Sub-Ohm mogło mi coś szkodzić w budowie samego parownika? Na logikę nie powinno, ale na dniach będę testował na starych aromatach, które wywoływały u mnie odruchy wymiotne. Grzałek użyłem takich jakich wcześniej - Quad Claptonów z Cloudvape.
DTL : Fat Rabbit Sub-OHM v2 / DTL : Yachtvape x Mike Vapes - Eclipse Dual RTA / MTL : Hellvape Dead Rabbit MTL RTA
QP Design Fatality
Freemax Maxus Solo Kit
Wenax Q
Oxva Xlim Pro
Oxva Oneo
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: Wampir z Pniew » śr lip 06, 2022 9:45 am

Może być to też kwestia konkretnych aromatów użytych w liquidzie. Jak pracowałem stacjonarnie, to miałem jednego klienta, który jak tylko wziął parę machów czegoś z jabłkiem, to dostawał po prostu sraczki i musiał na jednej nodze biec na tron. Ja podobnie reaguję na kooladę. :D Tak więc może zrób też selekcję tego z czego korzystasz. :) A jeśli problem zostaje, to tak czy siak czeka Cię gastro.

EDIT. Mi pewien chemik dekadę temu powiedział, że tego typu sprawy mogą mieć związek z pH niektórych liquidów. Po zmianie typu aromatów problem zniknął.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: Tenmen » śr lip 06, 2022 7:12 am

Twoje objawy świadczą że jesteś w ciąży. :) :) A tak serio mogą to być objawy neurologiczne, czyli nerwobóle. Miałeś ostatnio jakieś stresujące sytuacje?
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: lesstro » śr lip 06, 2022 6:58 am

awkstevie pisze:Często mam odruchy wymiotne pomimo dobrego smaku liquidu.

Wieki temu, jak byłem w wojsku, był taki koleś, co miał podobne odruchy, tylko że na samą myśl o zbiorowym żywieniu na stołówce. Wpierdzielał trawę, serio. Być może twój organizm reaguje tak na wapowanie. Ale lekarz obowiązkowo. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: Tomba » wt lip 05, 2022 9:19 pm

Oczywiście @
Awatar użytkownika
Haze
ma 100% racji.
Nawet nie mów, że wapujesz, bo diagnoza z góry będzie przesądzona.
Jak znam życie to nie jest to nic związanego z wapowaniem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: Haze » wt lip 05, 2022 9:09 pm

awkstevie pisze:... wezmę dwa losowe liquidy ze składem aromatów i zobaczymy co powie.

Przeceniasz lekarzy pierwszego kontaktu, to nie biochemicy, w 9 na 10 przypadków skład liquidu powie im tyle samo co Tobie. I oczywiście reakcja będzie jedyna słuszna: "Odstawić. Następny proszę". Na Twoim miejscu skupiłbym się po prostu na opisaniu objawów, bez gadania o wapowaniu (przynajmniej na razie) i spróbował wyciągnąć skierowanie do gastroenterologa - on chyba najbardziej pasuje do opisanych objawów.
Obrazek
Awatar użytkownika
m.kuch87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: sob lut 29, 2020 8:55 pm
Lokalizacja: Biała
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: m.kuch87 » wt lip 05, 2022 9:04 pm

Lekarz pierwszego kontaktu może nie mieć takiej świadomości, obawiam się, że może złapać się tylko tego - oczywiście zależy od człowieka. Wiadomo, zależy też kto jakie ma podejście do tematu wapowania, ale wydaje mi się, że w środowisku medycznym podejście jest mocno stronnicze. Oczywiście jeśli masz zaufanie do tej osoby, nie jest to pierwszy lepszy lekarz to jak najbardziej, zrób jak piszesz.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
awkstevie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: śr cze 01, 2022 3:43 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 46 razy
Płeć: Mężczyzna

Nieprzyjemny ucisk pod żebrami, wzdęcia i odruchy wymiotne

Postautor: awkstevie » wt lip 05, 2022 8:52 pm

Tak, Google od razu wykluczam. Udam się do lekarza pierwszego kontaktu, wezmę dwa losowe liquidy ze składem aromatów i zobaczymy co powie.

eD
DTL : Fat Rabbit Sub-OHM v2 / DTL : Yachtvape x Mike Vapes - Eclipse Dual RTA / MTL : Hellvape Dead Rabbit MTL RTA
QP Design Fatality
Freemax Maxus Solo Kit
Wenax Q
Oxva Xlim Pro
Oxva Oneo

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość