Chrapanie

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Chrapanie

Postautor: Tommy Black » pt mar 03, 2023 4:51 am

Tak @
Awatar użytkownika
Haze
ma rację. Lekarze mają wszczepione chipy. AntyEINchip to się nazywa. Powiedz lekarzowi, że ostatnio nachodzą Cię ludzie wapujący na okrągło i proponujący Ci montaż paneli solarnych. Oraz ludzie, wapujący w DTLu, dużo chmur, namawiający Cię na pompę ciepła. To wzbudzi jego współczucie, czyli śladowe elementy w jego przypadku, człowieczeństwa.
Wtedy możesz dać mu się posłuchać i starać się wysłuchać jego. To może być trudne ale zrób to. Ze zdrowia nie należy żartować ani go lekceważyć.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Chrapanie

Postautor: Haze » czw mar 02, 2023 11:40 pm

Mikolajecho pisze:Cóż, pozostaje mi konsultacja z lekarzem...

Tylko że jeśli wspomnisz lekarzowi, że przeszedłeś na e-papierosy to już Ci mówię jaka będzie reakcja: "Natychmiast odstawić!! Następny proszę..." :D . Ten eksperyment możesz zrobić bez lekarza. I jeśli po 1-2 dniach bez wapowania nie będziesz chrapał to raczej sprawa jasna. A jeśli odstawienie nic nie zmieni to niekoniecznie wspominałbym lekarzowi o e-ćmikach...
Obrazek
Mikolajecho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 02, 2023 6:21 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Chrapanie

Postautor: Mikolajecho » czw mar 02, 2023 10:32 pm

...ciach...


Mam termin u lekarza za tydzień. Nagrałem się parę razy w trakcie snu i na nagraniu nie słyszałem bezdechu dlatego przypuszczałem, że ma to jakiś związek z E-papierosem, a dokładnie z glikolem (suchy nos i sporadyczne krwawienie). Możliwe, że to jedynie zbieg okoliczności, że zacząłem chrapać w tym samym czasie, w którym przeszedłem na E-papierosa. Nie znalazłem niczego na ten temat w internecie, więc postanowiłem zapytać tutaj z nadzieją, że nie jestem odosobnionym przypadkiem i ktoś już przerabiał ten temat. Cóż, pozostaje mi konsultacja z lekarzem, możliwe, że się mylę i przyczyna leży gdzie indziej. Mimo wszystko dziękuję za Wasze odpowiedzi i pozdrawiam.

eD
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Chrapanie

Postautor: Tommy Black » czw mar 02, 2023 7:50 pm

Chrapanie może być objawem poważnej choroby – obturacyjnego bezdechu sennego (OBS). Dlatego z tą przypadłością trzeba udać się do specjalisty. Warunkiem skutecznego leczenia jest znalezienie przyczyny chrapania.
W trakcie snu mięśniówka (czyli zespół mięśni okalających gardło) wiotczeje, a tylna część gardzieli opada. Do normalnego oddychania pozostaje wtedy jedynie wąska szczelina. Powietrze wprawia ją w drgania, co przy otwartych ustach powoduje charakterystyczny odgłos chrapania.

Badania wykazują, że zdarza się to nawet co dziesiątej osobie. Większość z nich stanowią mężczyźni. U części chrapiących jest to niegroźny dla zdrowia odruch fizjologiczny.

Chrapanie bywa jednak oznaką zablokowania dróg oddechowych, co może znacząco utrudniać nabranie powietrza do płuc. Nagły niedobór tlenu i wzrost stężenia dwutlenku węgla we krwi sprawiają, że do ośrodka oddechowego w mózgu trafia sygnał, który powoduje pobudzenie dodatkowych mięśni oddechowych. Po bezdechu, czyli wstrzymaniu oddychania na czas od 10-60 sekund, pojawia się gwałtowny wdech. Tego typu przerwy w oddychaniu mogą się zdarzyć każdemu. Jeśli jednak pojawiają się częściej niż 10 razy na godzinę, są objawem wskazującym na wystąpienie zespołu bezdechu sennego.

I tymi oto kilkoma zdaniami odsyłam Cię natychmiast z Salonu do lekarza bo tu nie ma żartów raczej.
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Chrapanie

Postautor: Frankosio » czw mar 02, 2023 7:25 pm

Tomba pisze:Bo analogi to samo zdrowie. Nie pozostaje nic innego jak do nich wrócić.

@
Awatar użytkownika
Tomba
A idź Pan w **uj... :D

Moim zdaniem to, że przerzuciłeś się na e-fajki nie ma żadnego wpływu na to, że zacząłeś chrapać. Wdychanie aerozolu z "elektryka" w żaden sposób nie zaburza czynności gardłowo-nosowych, które mogą powodować chrapanie. Przyczyny musisz szukać gdzie indziej.
Nie zaszkodzi zapoznać się z tym artykułem o potencjalnych przyczynach chrapania i sposobach ich usuwania.
chrapanie-przyczyny-leczenie-domowe-sposoby
Może pomoże, a na pewno nie zaszkodzi. :)

Zdrowego i spokojnego snu ci życzę. :lulu:
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Chrapanie

Postautor: Krasnal45 » czw mar 02, 2023 7:14 pm

Tak, glikol wysusza drogi oddechowe i to jest niezaprzeczalny fakt. Czy to może powodować chrapanie? Owszem, jak najbardziej, szczególnie jeszcze teraz przy dogrzewaniu mieszkań i niskiej wilgotności powietrza. Dodatkowo, wpływ na wysuszanie śluzówki poprzez glikol może być bardzo indywidualny. U jednych ten efekt może być większy, u innych mniejszy. Możesz mieć również swoisty rodzaj uczulenia na glikol. Nie jest to częste, ale jest. Receptą może być zastąpienie glikolu propanediolem, czyli glikolem roślinnym. Jest to jednak nieco droższe rozwiązanie.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Chrapanie

Postautor: Tomba » czw mar 02, 2023 7:08 pm

Od momentu jak zrzuciłem kilogramy i zacząłem uprawiać sport przestałem chrapać, a wapuje już blisko 14 lat i to całkiem sporo.
Moim zdaniem kompletnie mylny trop.

Mikolajecho pisze: Dodam, że zwykle papierosy palę od 15lat i nigdy wcześniej nie chrapałem.

Bo analogi to samo zdrowie. Nie pozostaje nic innego jak do nich wrócić.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Mikolajecho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 02, 2023 6:21 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Chrapanie

Postautor: Mikolajecho » czw mar 02, 2023 7:00 pm

Cześć, dwa miesiące temu przerzuciłem się z tradycyjnych papierosów na elektryka, po paru tygodniach pojawił się u mnie problem z chrapaniem. Wcześniej nie miałem z tym problemu, a teraz chrapię jak niedźwiedź. Powiązałem to z e papierosem, ponieważ nic innego nie przychodzi mi do głowy, bardzo rzadko piję alkohol, nie mam problemów z nadwagą, ani żadnych innych dolegliwości zdrowotnych. Na jakimś niemieckim forum znalazłem temat, w którym dana osoba miała podobny problem, związane jest to podobno z glikolem propylenowym. Według niej glikol wysusza drogi oddechowe i to powoduje chrapanie. Czy ktoś z Was miał podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić? Jedynymi wskazówkami jakie znalazłem, było spożywanie większej ilości płynów w ciągu dnia, do czego oczywiście zacząłem się stosować, niestety bez skutków. Dodam, że zwykle papierosy palę od 15lat i nigdy wcześniej nie chrapałem.

K45

 ! Wiadomość od: Krasnal45
Witaj @
Awatar użytkownika
Mikolajecho
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości