Nauka wyjaśnia, ile czego może cię zabić.

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10325
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 6336
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 2987 razy
Otrzymał podzięk.: 9632 razy
Płeć: nieokreślona

Nauka wyjaśnia, ile czego może cię zabić.

Postautor: Tommy Black » 06 lut 2018, 15:34

A konktretnie sieciowy magazyn naukowy Chive opublikował bardzo ciekawa listę codziennych używek ale także i sytuacji w ktorych możemy postradać jakże cenne życie wapera.
Osobliwie jest tam marihuana ale nie ma nikotyny... co należy potraktować z należytą uwagą.

1.Obrazek
Żeby postradać życie należałoby zjeść 22 kilogramy marihuany albo wypalić 630 kilogramów w ciągu piętnastu minut. Na razie się to nikomu nie udało mimo licznych prób wspomaganych muzyką.

2. Obrazek
Teobromina to substancja chemiczna występująca w czekoladzie, która może być szkodliwa dla psów, ale może również być szkodliwa dla ludzi. Chociaż potrzeba by osiemdziesięciu pięciu pełnowymiarowych tablczek czekolady i to skonsumowanych od razu, by były śmiertelne dla ludzi.

3. Obrazek
Tylko 4 minuty bez dopływu tlenu powoduje poważne uszkodzenie mózgu. Po 6 minutach następuje zgon. Ale podobno nurkowie uprawiajający skydiving wytrzymują 20 minut.

4. Obrazek
70 filiżanek kawy zawiera wystarczającą ilość kofeiny, aby zabić około 70 kg człowieka. Ta ilość kofeiny może wywoływać kołatanie a nawet zatrzymanie akcji serca.

5. Obrazek
13 kieliszków z rzędu może być śmiertelne dla ludzkiego ciała. Alkohol jest depresantem i może spowodować, że obszar mózgu kontrolujący podstawowe funkcje życiowe, się zablokuje.

6. Obrazek
Woda? Około 6 litrów wody wypitej na raz może powodować pęcznienie komórek mózgowych powodując bóle głowy, drgawki, śpiączkę, a nawet w skrajnych przypadkach śmierć.

7. Obrazek
150 decybeli jest zwykle uważane za wystarczające, by rozerwać bębenki, ale próg śmierci jest zwykle ustalony na około 185-200 dB.

8.Obrazek
Jeśli rozgryziesz 2 pestki z wiśni to zawierają one wystarczającą ilość cyjanku aby Cię zabić. Jony cyjankowe hamują enzym oksydazę cytochromu C, powodując niezdolność komórek do korzystania z tlenu.

9. Obrazek
Wystarczy jeden gram odparowanego polonu, by zabić 50 milionów osób w dodatku w starsznych cierpieniach.

10. Obrazek
48 łyżeczek pikantnych i ostrych przypraw na raz wystarczy, by doprowadzić do drgawek, śpiączki, a nawet śmierci. Może również powodować hipernatremię,która powoduje kurczenie się komórek mózgowych.

11.Obrazek
Powszechnie wiadomo, że rtęć może być szkodliwa, ale potrzeba tylko 200 mg rtęci do zabicia człowieka.

12. Obrazek
Na wysokości około 8000 metrów nad poziomem morza nasze ciała nie mogą się już zaaklimatyzować do egzystencji w atmosferze pozbawionej tak znacznej ilości tlenu i są znane jako "strefa śmierci".

13. Obrazek
Bez snu też można umrzeć. Rekordzista wytrzymał 11 dni... ale niekoniecznie musicie się starać aby ten rekord pobić... :-P

Źrodło : http://thechive.com/2017/08/07/science- ... 14-photos/

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości