e-papierosy w TVN

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Bocian
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy

e-papierosy w TVN

Postautor: Bocian » 18 paź 2018, 01:56

Madzia pisze:A zdajesz sobie sprawę z tego ile tysięcy szkodliwych substancji oraz związków chemicznych jest obecnych w analogach? ;)

Oczywiście że tak, dlatego mimo przeciwności wybieram e-papierosy.

Tommy Black pisze:[...]Szkodliwość lub nieszkodliwość nie jest określana poziomem sensu. Zresztą w wypadku palenia ten sens już dawno leży w gruzach. Jaki jest sens nie tylko trucia siebie ale innych dookoła, trucia własnych bliskich, dzieci i zwierząt również. Do tego śmierdzieć gorzej niż najgorszy menel i przebywać w pomieszczeniach gdzie nawet sufit śmierdzi.[...]

Tylko czy w związku z tym powinniśmy bagatelizować doniesienia o potencjalnych zagrożeniach wynikających z e-palenia? Chociaż w sumie taki właśnie jest mechanizm uzależnienia. Odpychamy od siebie myśli o wszelkich niedogodnościach i zagrożeniach. Rozwiązaliśmy problem smrodu, reszta nas nie interesuje? Przecież nie twierdzę, że chmurka jest równie szkodliwa jak śmierdziuchy. Zastanawia mnie tylko jaki ma wpływ na mój organizm, bo jakiś ma na pewno.

LoCtoR pisze:A próbowałeś liquidów na propanediolu? Może masz jakąś nadwrażliwość na glikol propylenowy?

Nie próbowałem. Czytałem o zamienniku glikolu propylenowego, ale nie zdecydowałem się na zakup. Próbowałem jakiś czas używać max VG, ale efekt był znikomy albo nawet żaden. Jeśli podpowiecie gdzie znajdę propanediol w rozsądnej cenie, to bardzo chętnie. Dzięki.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4932
Podziękował: 2776 razy
Otrzymał podzięk.: 9007 razy

e-papierosy w TVN

Postautor: Tommy Black » 18 paź 2018, 08:44

Bocian pisze:Tommy Black pisze:
[...]Szkodliwość lub nieszkodliwość nie jest określana poziomem sensu. Zresztą w wypadku palenia ten sens już dawno leży w gruzach. Jaki jest sens nie tylko trucia siebie ale innych dookoła, trucia własnych bliskich, dzieci i zwierząt również. Do tego śmierdzieć gorzej niż najgorszy menel i przebywać w pomieszczeniach gdzie nawet sufit śmierdzi.[...]

Tylko czy w związku z tym powinniśmy bagatelizować doniesienia o potencjalnych zagrożeniach wynikających z e-palenia?

Ależ w żadnym wypadku nie powinniśmy niczego bagatelizować. Dlatego właśnie śledzimy wszelkie badania i docieramy do najbardziej niedostępnych, na razie, badań.Dlatego interesujemy się wszystkim co związane jest z ein, nie tylko w dziedzinie technologii.Moja wypowiedź a raczej jej sens, był skierowany przeciw takiemu przedstawianiu faktów jak zrobił to TVN.
Może nawet nie było w tym złej woli i może nawet, tym razem BT nie zapłaciło za ten materiał ale od takiej telewizji należy wymagać rzetelności i obiektywizmu w prezentowanych, zwłaszcza kontrowersyjnych, materiałach.Ale nade wszystko takie materiały powinni robić ludzie którzy są do tego przygotowani i znają problemy które prezentują.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”