Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
galaz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 08, 2022 8:36 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: galaz » wt lis 08, 2022 8:42 pm

Cześć, jaki to suplement?
An007
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 31, 2022 6:52 pm
Lokalizacja:
Płeć: Kobieta

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: An007 » pn sty 31, 2022 7:46 pm

Hej. Ja miałam problem z surowiczym obrzękiem plamki żółtej. Najpierw krople i pigułki, ale nie było efektu. Miałam zrobione dwa zastrzyki - złe wspomnienie i galaktyka w oku. Po roku ponownie płyn w oku i trzy zastrzyki i laser. Od trzech lat nie biorę zastrzyków i jestem raz w roku na tomografii oczu. Znalazłam suplement, który pomógł mi i sąsiadce, która miała około 40 zastrzyków w oba oczy i miała utratę kolorów w widzeniu. Obecnie sąsiadka skorzystała z mojej podpowiedzi i od 8 miesięcy nie musiała iść na iniekcję leków. Ja jestem zachwycona. CRS w odwrocie tzn. nie zbiera się płyn, choć zniekształcenie widzenia jest nieodwracalane.
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: bo71rys » czw lis 05, 2020 6:51 pm

Dziś byłem na drugim zastrzyku.
Fajnie się jechało, prawie pusto na ulicach, bo u "nas" to pierwszy dzień miesięcznego lockdown'u.
W szpitalu też miło, luźno, atmosfera przyjazna...
Nawet lekarz stwierdził, że widzi znaczną poprawę. Same plusy.

Udało mi się także, na sali zabiegowej strzelić "selfiaka". :evil_dance:

Na chwilę przed zastrzykiem, taa daam:

Obrazek


I kilka chwil po:


Obrazek


Kolejne kłucie w oczko za miesiąc.
Terapia przynosi skutki, więc jestem dobrej myśli. Szkoda tylko, że to tyle trwa. :facepalm:

PS. Idąc tokiem rozumowania @
Awatar użytkownika
DamianGR
, to po dwóch zastrzykach mam już 10G. :lol: , że o @
Awatar użytkownika
Krasnal45
'owych HDMI i kamerkach nie wspomnę.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: bulit73 » pn paź 12, 2020 7:54 pm

bo71rys pisze:Już po samym badaniu, musiałem poczekać 25 minut na wyciągnięcie wenflonu. Nie mam pojęcia, dlaczego aż tyle?

Nie chcieli ci wyciągnąć z żyłą. :lol:

Dobrze, że terapia przynosi efekty. :good: Tylko nie myśl, że jak juz będzie dobrze, to będziesz mógł rozbierać wzrokiem. :lol:
Obrazek
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: bo71rys » pn paź 12, 2020 7:12 pm

:bry:
Wzrok mi się poprawia. :evil_dance:
Dziś, przed badaniem ( Angiografia fluoresceinowa ) miałem test, wiecie, takie czytanie literek z tablicy.

Wyglądało to tak:


Obrazek


I powiem wam, że poprawę widzę znaczną. Dla przykładu przyjmijmy, że jest 10 linijek ( strzelam, bo nie liczyłem :) ). Ostatnio, tym chorym okiem nie widziałem nawet pierwszej, a dziś doczytałem do 6 od góry. :brawo:
Nadal widzę niewyraźnie, niemniej jednak poprawa jest.
A już 5 listopada kolejny zastrzyk.

Już po samym badaniu, musiałem poczekać 25 minut na wyciągnięcie wenflonu. Nie mam pojęcia, dlaczego aż tyle?

Obrazek

Dla tych co nie wiedzą, co to jest wenflon?
"Wenflon to potoczna nazwa kaniuli dożylnej, inaczej zwanej obwodową lub cewnikiem naczyniowym. Wenflon to plastikowa rurka, którą umieszcza się w żyle za pomocą stalowej igły.

Kaniula umożliwia swobodne podawanie medykamentów bez potrzeby każdorazowego wkłucia oraz szybką interwencję farmakologiczną w stanie zagrożenia życia. Za pomocą wenflonu można również pobrać krew."
Pochmurnie :smoke: pozdrawiam.
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: bo71rys » pt wrz 25, 2020 7:31 pm

:bry:
Chyba zmiana lekarza poskutkowała. :D
Dlaczego zmieniłem lekarza, długo by opowiadać. Faktem jest, że ten zastrzyk, w sumie całą serię, przepisał właśnie "nowy" okulista. "Stary" leczył mnie 19 miesięcy, i na każdej wizycie (tych rutynowych badaniach co 3 miesiące), trzeba się go było o wszystko wypytywać, prosić się o radę, jakieś krople czy tabletki... :facepalm:
Po ostatniej wizycie, tj. 14 września, narobiłem "troszkę" hałasu i przyznano mi innego lekarza. To On właśnie dopatrzył się "czegoś", dzięki czemu podjął decyzję o natychmiastowej iniekcji i dalszym badaniom. :ok:
Tak więc, już za 2,5 tygodnia będę miał Angiografię fluoresceinową.

Obrazek




"Osobie badanej do żyły łokciowej podaje się środek cieniujący (fluoresceina). Wprowadza się go bardzo szybko, by otrzymać falę krwi z odpowiednim stężeniem barwnika. Od momentu podania kontrastu wykonuje się automatycznie serię zdjęć. Przez pierwsze dwie minuty wykonuje się 2,3 zdjęcia w ciągu sekundy. Następnie co sekundę, potem co kilka sekund. Po pięciu minutach wykonuje się zdjęcia co 30 minut.
Badanie angiografii fluoresceinowej trwa zwykle 1,5 lub 2 godziny.

Przed badaniem angiografii fluoresceinowej należy maksymalnie rozszerzyć źrenicę kroplami krótko działającymi. Aby nie wystąpiły nudności i wymioty, przed angiografią oka nie należy jeść obfitego posiłku. Badanie poprzedzające fluoroangiografię to badanie dna oka."

Szerszy opis znajdziecie w tym miejscu .

W skrócie, to wygląda tak:





Pochmurnie :smoke: pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: Nikotynos » wt wrz 22, 2020 11:26 pm

Ale horror. :boi: Szacun @bo71rys. :ok: Ja co prawda też miałem w życiu dwie operacje, ale oko to błeeee. Np. na chwilkę przebudziłem się przy operacji przepukliny pachwinowej jak chirurg naprzal mi tam jakimś głośnym automatycznym zszywaczem i po chwili (bez bólu) dalej smacznie spałem, ale oko to inna liga.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: edarek » wt wrz 22, 2020 8:56 pm

bo71rys pisze:.. A nawet jeśli to 5G, to będę miał lepszy zasięg. :lol: :lol: :lol:

Z tym 5G to uważaj, u któregoś, jak truskawki dowiedziały się, że ma być w pobliżu maszt 5G, to popełniły samobójstwo. A nie daj, żeby na przykład Twoje uszy popełniły samobójstwo, albo nos, bo bliżej oczu? A drugie oko też może. No normalnie to 5G, to mózgi gotuje.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: bo71rys » wt wrz 22, 2020 7:59 pm

DamianGR pisze:No dobra tak wszystko fajnie pięknie ale co Oni Ci wstrzykują i po co? Bo tak przyjęliśmy że trzeba i spoko. Może jakiegoś chipa 5G Ci wrąbali a ty się chwalisz jak głupi :P


Wstrzknęli mi to, co tu opisali: https://instytutoka.pl/iniekcje-doszkli ... 0788482.94

A nawet jeśli to 5G, to będę miał lepszy zasięg. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Centralna surowicza retinopatia (CSR)

Postautor: Krasnal45 » wt wrz 22, 2020 7:49 pm

Na następnym zabiegu HDMI z tyłu głowy i kamera 8K gotowa. :lol:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości