Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe

Postautor: Sobear » wt sty 19, 2021 8:28 am

Szymon pisze:Strasznie mnie to mnie dziwi wszystko. Co chwilę jakieś badania. Ja wapuję od 2013 i nie czuję żadnych skutków ubocznych. Serio. Natomiast jak paliłem papierosy (krótko), a potem kręcony tytoń (długo) to czułem efekty palenia i to szybko. Są tu ludzie z jeszcze dłuższym stażem w EIN i oni też nic nie raportują. Przypadek, a może nie...


Kasa, kasa, kasa. Obejrzyj You Don't Know Nicotine, tam ślicznie wyjaśnili kto (i po co) sponsoruje część tych badań.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe

Postautor: Szymon » pn sty 18, 2021 8:13 pm

Strasznie mnie to mnie dziwi wszystko. Co chwilę jakieś badania. Ja wapuję od 2013 i nie czuję żadnych skutków ubocznych. Serio. Natomiast jak paliłem papierosy (krótko), a potem kręcony tytoń (długo) to czułem efekty palenia i to szybko. Są tu ludzie z jeszcze dłuższym stażem w EIN i oni też nic nie raportują. Przypadek, a może nie...
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe.

Postautor: Haze » pn sty 11, 2021 2:22 pm

Wprawdzie parametry, które oni badają to dla mnie chińska czarna magia, no ale wykresy są wykresami, i niektóre są bardzo ciekawe, np. ten zestaw:

fold-ch.png

Wynika z niego, że wskazane byłoby oddychanie ... e-ćmikowym aerozolem bez nikotyny zamiast powietrzem :-D . Bo środkowy słupek jest najniższy. A gdyby ktoś powiedział, że chodzi o to żeby był jak najwyższy no to wygrywa tenże aerozol, ale z nikotyną.

Poza tym dyskusyjny (na moje ignoranckie oko) jest też model jaki przyjęli - najpierw piszą coś o "3D model", potem coś o pobraniu tkanki od myszy, a przecież tak pobrana tkanka obumiera...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe.

Postautor: Metall » pn sty 11, 2021 2:16 pm

Smażyli glicerynę i glikol w ponad 300 st. C i powstałym w ten sposób odorem inhalowali na potęgę biedne myszy (coś jak w komorze gazowej). Podejrzewam, że tak właśnie było. Dlatego takie wyniki nie mogą dziwić.
Odpowiednio konstruując technikę i metodę badania udowodnię, że nawet jedzenie jabłek może być śmiertelnie niebezpieczne. A o takim :horse: to nawet żal wspominać.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe.

Postautor: Tomba » pn sty 11, 2021 2:11 pm

Nie wiem, czy to te same badania? W tych co zalinkuję mowa o tym, że EIN może prowadzić do zespołu nieszczelnego jelita.
https://www.genengnews.com/news/gut-inf ... igarettes/ .
I polski artykuł: https://kopalniawiedzy.pl/e-papieros-li ... enie,33185 .

Straszne rzeczy te nasze EIN powoduje. Myślę, że ocieplanie się klimatu to też nasza sprawka.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe.

Postautor: Sobear » pn sty 11, 2021 11:51 am

Darek1966 pisze:No nie wiem czy to jest szkodlliwe,10 lat leczyłem się na bóle żołądka jarając analogi i po przejściu na vaping przeszło od ręki :D .


Wiesz, nie bawmy się w dowody anegdotyczne, ale kiedy widzę, że metodologia badań jest skopana to mnie coś strzela. Niestety większość tych "badań" o szkodliwości vapowania jest robiona w ten sam sposób i finansowana przez podmioty związane z big tobacco. Polecam tutaj gorąco film You don't know nicotine. Wątek finansowania badań jest tam poruszony.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Darek1966
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: pt paź 14, 2016 3:35 pm
Lokalizacja: Jawor
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podzięk.: 87 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe.

Postautor: Darek1966 » pn sty 11, 2021 11:44 am

No nie wiem czy to jest szkodlliwe,10 lat leczyłem się na bóle żołądka jarając analogi i po przejściu na vaping przeszło od ręki :D .
Zasilania. SX mini SL,ijoy shogun, ehpro cold, ehpro cold steel,wismec, ijoy lux
Parowniki. Kayfun lite 19, millenium,i wiele innych
***** **

Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe.

Postautor: DooshPastesh » pn sty 11, 2021 10:56 am

Takie badania są bardzo denerwujące. Wydają wyrok bez prawidłowej oceny.

Spalić wszystkie drzewa! Są niebezpieczne! W czwartek Sebastian szedł po imprezie do domu pijany i uderzył głową w niską gałąź. Drzewo winne!
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe badania na temat szkodliwości EIN. Tym razem problemy żołądkowe

Postautor: Sobear » pn sty 11, 2021 10:32 am

Właśnie pojawiło się nowe badanie o tym jak vapowanie wpływa na żołądek i układ trawienny. Według tego liquid (a nie nikotyna) powoduje uszkodzenia komórek żołądka i okrężnicy.
Nie jestem biologiem więc przez całe badanie się nie przebiję, ale już zauważyłem parę rzeczy:
- nie podali jaki liquid był użyty (jest tylko 6mg 70:30 i to tyle),
- testowane na Subtanku (Subtank attached to a box Mod), ale brak informacji o mocy i grzałce. I tutaj mała uwaga z mojej strony. Coś takiego doprowadza mnie do szału, bo kończy się tak, jak jedno badanie w trakcie którego "naukowcy" wykryli spalone resztki organiczne w aerozolu z EIN. Wszystko fajnie, ale głąby palili watę na 200 W...
- badanie sponsorowane m.in. przez American Heart Association (bardzo antyvapingowa organizacja) i Tobacco-Related Disease Research Program (oni też mają za uszami).

Artykuł - https://ucsdnews.ucsd.edu/pressrelease/study-e-cigarettes-trigger-inflammation-in-the-gut
Badanie - https://www.cell.com/action/showPdf?pii=S2589-0042%2821%2900003-1
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 10 gości