CBD jako pomoc w chorobie

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: Wampir z Pniew » śr sty 20, 2021 7:33 pm

Ja na razie jestem w fazie testowania na sobie CBD i na ten moment jedynie mogę powiedzieć, że zdaje egzamin
jeśli chodzi o nerwicę oraz kryzysy alkoholowe a te bywają kurewskie. Można się wyciszyć, blokuje przepływ negatywnych
emocji, genialnie się śpi (do momentu gdy żona z wyra nie wywali). Niebawem będę poszerzał swoje horyzonty
o inne produkty, bo jeśli taki zwykły krzak potrafi więcej niż jakieś wszywki z esperalu, łagodzi ból lepiej niż
tabletki, to widzę ogromny potencjał w konopiach. :)
Tak więc @
Awatar użytkownika
iron64
- niech siostra próbuje, niekoniecznie jako waporyzator ale różnych opcji. Jak wszyscy
wyżej jestem zadowolony i osobiście będę brnąć w to dalej, bo od czasów wejścia EIN na rynek niczego
o tak rewolucyjnym działaniu nie miałem. :ok:

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
Też zwróciłem uwagę na to 0,16% THC i faktycznie powielają to wszyscy, łącznie z głównym
źródłem czyli Inspekcją Sanitarną. Może im się cyfry pokiełbasiły i powinno być 0,61?
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: Alchemik » śr sty 20, 2021 7:29 pm

Uważajcie proszę troszeczkę z tymi preparatami otrzymanymi na drodze ekstrakcji etanolem, gdyż w przypadku zastosowania tego rozpuszczalnika następuje również ekstrakcja składników polarnych (CO2 wymywa tylko składniki niepolarne), więc przy takim samym stężeniu całkowitym (np. 1000 mg w 10 ml) stężenie składników porządnych może być znacząco niższe. Nie wiem jak się to ma do aktywności samego preparatu (może pozytywne?), gdyż nie wiem jaki jest mechanizm i zakres działania poszczególnych składników (w tym możliwa synergia), lecz trzeba to mieć w pamięci porównując ceny i stężenia różnych produktów.

Co do samej choroby, to zapadł na nią ojciec mojej znajomej i bardzo pomogła mu zmiana sposobu życia i miejsca zamieszkania. Wyprowadzka ze Śląska i zamieszkanie w małym domku w górach zdecydowanie poprawiła komfort życia.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: SzamanDM » śr sty 20, 2021 7:23 pm

I tego nie rozumiem. 0.16% THC to jest ilość w granicach normy. Prawo pozwala na maksymalne stężenie rzędu 0.2% THC, a wszystkie media metodą kopiuj wklej piszą o wysokim stężeniu. Stężenie rzędu nawet kilkudziesięciu procent nie jest niebezpieczne dla zdrowia ale ze względu na efekt psychoaktywny może powodować pewne problemy jeżeli przyjąć to nieświadomie. Jednak 0.16% prawie się nie czuje. Coś tu jest źle kopiowane. Większość naturalnych produktów z konopi ma tego typu stężenia.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: DooshPastesh » śr sty 20, 2021 7:08 pm

Trzeba uważać co się kupuje, bo można trafić na niebezpieczne produkty!!
:thuglife:
https://gazetakrakowska.pl/olejek-konop ... 4-15398094
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: 3znaki » śr sty 20, 2021 7:00 pm

Używam od miesiąca stężenie 10%, 3 razy dziennie po cztery krople. Od kilku lat walczę z bólami całego ciała, których nie mogę zdiagnozować, wyniki badań w normie.
Być może jest to efekt placebo, ale bóle ustąpiły w 80%, lepiej sypiam, mniej się stresuję. Umysł bardziej jasny, także same plusy, teraz przerywam kurację na dwa tygodnie zobaczę co z tego wyniknie.
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: iron64 » śr sty 20, 2021 4:42 pm

Siostrze już przekazałem Waszą wiedzę, sam też wezmę się za lekturę wieczorem. Dzięki.
Ale czekam na dalszy ciąg dyskusji, sam jak będę miał pytania czy wątpliwości to je zadam, ale na ten teraz to zupełna sieczka w głowie i muszę to ogarnąć.
Obrazek
ziooloo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 6:43 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

CDB jako pomoc w chorobie

Postautor: ziooloo » śr sty 20, 2021 3:03 pm

SzamanDM pisze:To jest ten który testuję. :) Cena jest atrakcyjna i trochę to jednak podejrzane. W zasadzie nie cena mnie skusiła a sposób produkcji przez ekstrakcję alkoholową. Ma ona swoje zalety ale też wady. CO2 tak samo. Nie chcę go polecać zanim dłużej go nie potestuję.

Tu o różnicach w sposobie ekstrakcji:
https://www.biohemp.pl/category/blog/ekstrakcje/
Mi własnie przyszedł, na papierze dobrze wygląda, sprawdzimy więc jak w praktyce, z moich obserwacji CBD ciężko ocenić, bo i jeden produkt różnie odbiorą 2 osoby. Ale muszę dodać, że fascynujące są możliwości wykorzystania konopii. Ja jeszcze dokupiłem ziarno jako uzupełnienie diety w kwasy omega.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 ! Wiadomość od: DooshPastesh
Tu też zmasakrowałeś nasz język. Następny taki post już nie przejdzie.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CDB jako pomoc w chorobie

Postautor: SzamanDM » śr sty 20, 2021 1:11 pm

To jest ten który testuję. :) Cena jest atrakcyjna i trochę to jednak podejrzane. W zasadzie nie cena mnie skusiła a sposób produkcji przez ekstrakcję alkoholową. Ma ona swoje zalety ale też wady. CO2 tak samo. Nie chcę go polecać zanim dłużej go nie potestuję.

Tu o różnicach w sposobie ekstrakcji:
https://www.biohemp.pl/category/blog/ekstrakcje/
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
ziooloo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 6:43 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

CDB jako pomoc w chorobie.

Postautor: ziooloo » śr sty 20, 2021 12:31 pm

Warto tez dodać, że najlepiej szukać olejku full spectrum i nie trzeba za taki płacić grubych $$$ .Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 ! Wiadomość od: DooshPastesh
Proszę nie kaleczyć języka ojczystego!
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

CDB jako pomoc w chorobie.

Postautor: SzamanDM » śr sty 20, 2021 12:23 pm

Tutaj masz tony rzetelnej wiedzy:

https://www.stonerchef.pl/dawkowanie-cb ... XA_E_6KSpI

Nie tylko w tym artykule, który podlinkowałem. Ogółem cała ta strona jest godna polecenia.

Po pobieżnym przyjrzeniu się co to za choroba stwierdzam, że może pomóc. Dawki konkretnej nie podam bo to jest sprawa indywidualna. Mogę jedynie poradzić by zaczynać od niskiej dawki i sukcesywnie podwyższać aż zrobi się to niekomfortowe. Podwyższanie może być szybkie. Np. 4 krople, za 6 godzin 6 kropli, za 12 godzin 8 kropli. Niczemu to nie zaszkodzi, a szybciej dojdzie się do dawki przynoszącej ulgę w chorobie, na której już można dłużej się zatrzymać. Mogę pomóc jedynie w zakupie. Unikać Allegro i tanich olejków. Jeżeli 10% (czyli 1000 mg na 10 ml) oscyluje w cenie w okolicach 50-100 zł to duże jest prawdopodobieństwo izolatu CBD, syntetyku lub innego wałka. Izolat nie ma takich samych właściwości leczniczych jak pełne spektrum kannabinoidów, a syntetyk może poważnie zaszkodzić.
Ja polecam Essenz, CannabiGold, Endoca, Medi Hemp. Te firmy próbowałem i są ok. Na wygląd najbardziej poddane destylacji (co nie jest wcale pozytywne) są produkty CannabiGold jednak działają tak jak powinny i mają wygodny zakraplacz. Najbardziej nieprzetworzone za to są produkty Essenz.
Aktualnie testuję z przekory ole_jek CBD wytworzony przy pomocy ekstrakcji alkoholowej. Te wszystkie inne, które tu wymieniłem są ekstrachowane przy pomocy CO2. Nie chcę reklamować bo nie mam o nim jeszcze opinii. Ciężko mi określić czy on działa prawidłowo bo używam go równolegle z konopiami medycznymi na receptę przed pójściem spać. Jest czarny jak RSO. Wygląd nie zachęca. Objawowo niby działa ale musiałbym go spróbować wtedy gdy nie używam akurat zioła na receptę by ostatecznie coś na jego temat powiedzieć. Na codzień CBD waporyzuję z suszu jednak wieczorem potrzebuję już większej dawki, a naturalne susze o takiej mocy CBD nie występują w Polsce ze względu na zakazy THC. Są niby, ale to jest wszystko sztucznie zawyżane i przez to jest ryzyko. Dlatego lekarz zalecił mi na wieczór mocniejszy ole_jek. Ideałem byłoby zioło z apteki o zrównoważonym stosunku CBD do THC. Jednak na dzień dzisiejszy w aptece można kupić jedynie 3 odmiany o wysokiej zawartości THC i śladowej ilości CBD.

Z tego co wyskakuje mi w internecie to konopie medyczne z apteki na tę przypadłość również mogą pomóc. Wprost pisząc: THC mogłoby dać również pozytywny efekt. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że lepiej nie chodzić do losowych lekarzy, którzy często w tematach konopi wiedzą nie grzeszą, a wybrać się do którejś z klinik konopnych gdzie wyedukowany w konopiach lekarz wszystko wyjaśni i pomoże w odpowiedniej strategii leczenia konopiami pod konkretny przypadek chorobowy.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości