CBD jako pomoc w chorobie

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: Tomba » czw sty 21, 2021 5:36 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
- ja też podczepię się z pytaniem co konkretnie polecasz?
Od jakiś 10 dni biorę to: https://allegro.pl/oferta/olejek-konopn ... ZjhiMDE%3D .,
Kupiłem, bo miał dobre opinie, ale na mnie nic nie działa. Jak nie mogłem spać tak nie mogę. Myślałem też o jakimś zrelaksowaniu, ale nic z tego nie odczuwam.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: Robson » czw sty 21, 2021 4:59 pm

Aż prawie do koszyka dodałem to co @pampalini podlinkował, a teraz @
Awatar użytkownika
SzamanDM
zbiłeś mi lekko fazę. ;)
To co byś Depeszku polecił tak od siebie? Chodzi mi o kropelki pod :jezor: .
Ogólnie mam dość dobre samopoczucie, i poczucie humoru też :lol: , ale czasem jak to bywa u jurnych 40-latków coś tam strzyknie, coś w krzyżu pyknie, czasem jakieś bolesne zwapnienie przy lewym stożku rotatorów się pojawi... ;) Tak wiem, powinienem o tym napisać do @
Awatar użytkownika
ErNOL
`a ale On mnie nie zoperuje zdalnie przecież. :lol:
I powiedz mi jeszcze Depeszku jak z przyrodzeniem po zastosowaniu takiego specyfiku z CBD? Nie będę musiał pisać do @
Awatar użytkownika
Nikotynos
`a, żeby mi znów swoją lalę pożyczał? ;)
Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

CDB jako pomoc w chorobie.

Postautor: SzamanDM » czw sty 21, 2021 2:14 pm

pampalini pisze:.

Edit.
https://www.essenz.pl/collections/produ ... 00-mg-30ml

Jak myślicie, mógłbym od tego zacząć? Nie zawiera THC,ten Linalool mnie jakoś zaciekawia, jest firmy najmniej ingerującej w produkt, jak w pierwszym poście @
Awatar użytkownika
SzamanDM
wspomina. Cena niższa niż w naszych sklepach, pojemnośc 30ml, dostawa jak się zorientowałem DHL i za free. Az się chce kupić. :)


Tylko jeszcze zważ na to, że tam jest 1000mg ogółem kanabinoidów więc samego CBD może być mniej.
Tak samo pojemność względem butelki 10ml z 1000mg zawartością aktywną powoduje, że 3x więcej musisz użyć by otrzymać taką samą dawkę.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: 3znaki » czw sty 21, 2021 1:49 pm

https://youtu.be/FGLSS8VSYRwKolejny głos w dyskusji.
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: SzamanDM » czw sty 21, 2021 1:31 pm

Terpeny są bardzo ważne, jednak ja uważam, że głównie modyfikują działanie THC. Możliwe, że się mylę, gdyż samego CBD modyfikowanego terpenami na różne sposoby nie próbowałem nigdy celowo.
Jednak używając odmiany apteczne każda z nich wykazuje odmienne działanie właśnie ze względu na profil terpenowy. Samo działanie psychoaktywne jest inne. Tam nie ma żadnej innej różnicy oprócz tego profilu. Poziom THC to ok. 20% CBD 1% we wszystkich trzech. I one wszystkie trzy działają całkiem odmiennie. Jest jeszcze różnica genetyczna czyli indica i sativa. To właśnie ze względu na różnice w profilu terpenowym jest tyle odmian konopi. To nie jest jakiś wymysł, a różnica w terpenach to zdecydowanie nie jest tylko różnica w smaku.

Tenmen pisze:@SzamanDM pisałeś że lekarz wypisze receptę, jak z twoich doświadczeń to wyglądało, z tego co słyszałem to robią to raczej niechętnie, jak by się bali.


Tak jest w istocie. Lekarze często są mało obeznani w temacie konopi. A jak już decydują się na taką terapię to uważają ją za tzw. ostatnią szansę gdy pacjent jest już porządnie zepsuty długoletnim zażywaniem leków. To jest błąd. Konopie nie mają tak często paskudnych efektów ubocznych jak produkty big pharmy. Ja to wiem po sobie.
Dlatego piszę by najlepiej udać się do konopnej kliniki niż prosić się lekarza z przychodni. Tam w tych klinikach przyjmują często uznani lekarze, a nie jacyś szamani. ;)

Ja od jakiegoś czasu jeżdżę do tej:
https://maxhemp.pl/

Właścicielką jest pani Dorota Gudaniec zwana często matką medycznej marihuany w Polsce, gdyż to m.in. właśnie ona wywalczyła zmianę w przepisach umożliwiającą tego typu terapię dla własnego synka.
Co ciekawe w poczekalni często można spotkać osoby bardzo zaawansowane wiekiem. Nie jest to z pewnością coffeshop jak niektórym się może wydaje.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: Tenmen » czw sty 21, 2021 1:29 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
pisałeś że lekarz wypisze receptę, jak z twoich doświadczeń to wyglądało, z tego co słyszałem to robią to raczej niechętnie, jak by się bali.
pampalini
Płeć: nieokreślona

CDB jako pomoc w chorobie.

Postautor: pampalini » czw sty 21, 2021 1:22 pm

SzamanDM pisze: Jeżeli 10% (czyli 1000 mg na 10 ml) oscyluje w cenie w okolicach 50-100 zł to duże jest prawdopodobieństwo izolatu CBD, syntetyku lub innego wałka. Izolat nie ma takich samych właściwości leczniczych jak pełne spektrum kannabinoidów, a syntetyk może poważnie zaszkodzić.


Czyli można przyjąć, że specyfik w tym zakresie cen nie jest wskazany, tak? Albo przynajmniej przypatrzeć się co to jest. OK, jest to jakaś wskazówka.

Edit.
https://www.essenz.pl/collections/produ ... 00-mg-30ml

Jak myślicie, mógłbym od tego zacząć? Nie zawiera THC,ten Linalool mnie jakoś zaciekawia, jest firmy najmniej ingerującej w produkt, jak w pierwszym poście @
Awatar użytkownika
SzamanDM
wspomina. Cena niższa niż w naszych sklepach, pojemnośc 30ml, dostawa jak się zorientowałem DHL i za free. Az się chce kupić. :)
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: SzamanDM » czw sty 21, 2021 12:53 pm

Na pierwszej stronie podałem czego używałem i co jest sprawdzone.
Tak naprawdę w polskich warunkach najlepiej zaopatrzyć się w waporyzator i kupować susz nie przekraczający 6% CBD. Ma się wtedy jakąś gwarancję, że poziom CBD nie był sztucznie podwyższony (psikanie izolatem CBD lub syntetykiem) ani też sztucznie nie było wypłukiwane THC i produkt powinien być naturalny. Ja tak właśnie robię.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
pampalini
Płeć: nieokreślona

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: pampalini » czw sty 21, 2021 12:43 pm

SzamanDM pisze:@pampalini Przetestuj wcześniej niż chwilę przed rozmową. Jak sobie dasz pod język przed spotkaniem to jeszcze bardziej się zestresujesz bo się będziesz zastanawiał co to też może się stać. :-D


No i też taki mam zamiar, wogóle to szukam specyfiku już teraz, chcę popróbować by zaobserwować reakcję na specyfik i określić czas względem dawkowania. Przymierzałem się do zakupu suszu w Vapelab, ale przyznam, że to byłby "strzał w ciemno". Ani nie znam tych suszów, nie rozumiem po co jest ich tyle rodzajów, na logikę każdy musi mieć inne zastosowanie, inne efekty. No ale skąd posiąść ta wiedzę tego już nie wiem. na forum kilka osób wydaje sie obeznanych z tematem, mniej lub więcej, znaczy mają jakieś doświadczenie i tu upatruję pomocy. Gdyby ktoś powiedział, ten susz/olejek w określonej liczbie kropel pod język nie zaszkodzi,może pomóc albo i nie, jest fajnie. Żongluję ilością do skutku. Nie pomaga? Podpytuje o inny i przechodzę na inny. I od nowa, aż do osiągnięcia pożądanego efektu.
Musi być jakiś pakiet startowy. Branża nie jest tania, nie wyobrażam sobie kupowania w ciemno, albo bym musiał sprzedać dzieci, albo wlazłbym w cos niebezpiecznego dla zdrowia.
Awatar użytkownika
lukiboss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 11:08 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: lukiboss » czw sty 21, 2021 12:41 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
, czyli to co podesłałem to lipa? Niby pokazali wyniki testu składu i wydaje się ok. Jeśli nie, to prosiłbym o coś dobrego, sprawdzonego w stężeniu 10%.



 ! Wiadomość od: Selene
Nie cytujemy całego poprzedniego posta, ponieważ temat staje się nieczytelny. Wystarczy oznaczyć @ osobę, której odpowiadamy. Chyba że chcemy odnieść się do części wypowiedzi, wtedy cytujemy tę część. :)
SX Mini G Class + Kylin M PRO

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości