CBD jako pomoc w chorobie

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
kamikazze2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: wt sie 06, 2019 11:59 am
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

CDB jako pomoc w chorobie

Postautor: kamikazze2 » śr sty 20, 2021 11:27 am

Sam używałem CBD w celu powrotu do normalności po chorobie. W okresie 3 lat przez ciągły stres oraz ciągłe delegacje zagraniczne (wiadomo zmiana kuchni, jedzenie na szybko o nieokreślonych porach dnia) spowodowało ostre zapalenie żołądka.
CBD przyjmowałem jako olejek doustnie oraz w późniejszym czasie jako dodatek do liquidu. Z dolewaniem czegokolwiek do liquidu trzeba bardzo uważać, najlepiej olejek mieć z pewnego źródła - musi być przeznaczony do waporyzacji. Nie chce nawet myśleć że ktokolwiek dolewałby zwykły olej cbd do liquidu. On jest tworzony w zupełnie innym procesie technologicznym. Najbezpieczniej zacząć od przyjmowania "pod język". W Polsce do kupienia bez problemu. Musisz tylko znaleźć sprawdzonego producenta bo teraz tym się tyle firm zajmuje że na rynku jest mnóstwo olejków które rzekomo zawierają CBD a tak naprawdę jest tam tylko śladowa ilość. Z działaniem to każdy organizm reaguje inaczej tak naprawdę. Zacząłbym od małego stężenia w małej ilości, ale nie brałbym stężenia poniżej 500mg (5%). I na to też trzeba zwrócić uwagę, niektórzy producenci podają stężenie całkowite na opakowanie w mg, najlepiej sugerować się procentowym stężeniem. Jeśli chodzi o sposób przyjmowania to chyba nie potrzebujesz wytłumaczenia jaka jest różnica między inhalacją ziół/olejku a przyjmowaniem drogą pokarmową.

Trochę chaotycznie pisane ale może w czymś pomogłem. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

CBD jako pomoc w chorobie

Postautor: iron64 » śr sty 20, 2021 11:01 am

Mimo, że temat w Hyde Parku to proszę traktować to poważnie, bo zwracam się z prośbą o wprowadzenie w temat olejków z CBD. Moja wiedza w tym temacie jest zerowa całkiem, a siostra cierpi na chorobę zwaną sarkaidoza. Według lekarza stan jest dość poważny i stwierdził, że powinna zainteresować się CBD, bo to jedyne co może w tej chwili pomóc. Nie wiem zupełnie nic w tym temacie, siostra też nie. Całkiem możliwe, że koronawirus zostawił w spadku to siostrze, przechodziła go ciężko, mimo że młodsza ode mnie.
@
Awatar użytkownika
SzamanDM
pomożesz coś? Może inni? Nie chcę szukać informacji bezpośrednio z Google, albo twarzoksiążki bo nie mam zaufania aż tak dużego jak do ludzi tutaj.
Obrazek

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość