Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Icey33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:45 am
Lokalizacja: Wągrowiec
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 60 razy
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: Icey33 » pn lip 19, 2021 9:09 am

Reklama czy nie, fakt jest taki, że dużo zależy też od danej osoby.
Znam kilka osób, które z dnia na dzień rzuciły papierosy bo np. operacja, problemy z płucami etc.

Niewątpliwie wpływ na "utrudnione" odstawienie e-papierosa, może mieć wpływ fakt, że są one smaczniejsze, nie śmierdzą, są społecznie bardziej akceptowalne itd.

Żadnych Nikoretów, Desmoksanów i innych farmakologicznych badziewi nigdy nie brałem. Po prostu, swoje ostatnie papierosy analogowe oddałem partnerce. I zacząłem chmurzyć.
Do dzisiaj ona pali analogi (nie może się przestawić na wapowanie, mimo że próbowałem już różnymi sposobami, nawet parownikami MTL które są najbliżej analoga).

Ona po prostu to lubi. Ja jestem super zadowolony, że rzuciłem. Poszło szybko, bez problemu.
Co najważniejsze - po elektroniku nie pocę się, nie mam niemiłego posmaku w ustach, nie trzęsą mi się ręce. Można by wymieniać bez końca.

A nie zamierzam rzucać chmurzenia nie dlatego, że jest to trudniejsze, ale dlatego, że sprawia mi to przyjemność i szykowanie setów, kręcenie grzałek itd., jest też swego rodzaju odprężającym i uspokajającym zajęciem.
high0008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 25, 2021 10:12 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: high0008 » śr lip 07, 2021 11:10 am

Też myślę, że to jakaś reklama. Natomiast ja od kilku miechów już w ogóle nie palę fajek, nawet sporadycznie na imprezach. A wapuję z jakieś 2-3 lata, właśnie powoli kończą mi sie zapasy soków liquidów i nie zamierzam już się zaopatrywać :D. Może, sporadycznie jakieś 10 ml liquidu przy wyjściu na imprezę, ale z własną produkcją kończę. Teraz to nikotyna z innego źródła, bazy z innego, aromaty z innego, za dużo zabawy, idealny moment do rzucenia. Natomiast myślę, że faktycznie może być to trudniejsze. Ja wapowałem minimalne dawki bo 1,5 mg, ale bardzo często, w pracy, na imprezie, przy meczu, na rybach. :D Zobaczymy, będę dłubał słonecznik.

 ! Wiadomość od: Sobear
Uprzejmie prosimy o poprawną pisownię.
Obrazek
nowik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 8:23 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: nowik » śr cze 30, 2021 1:55 pm

Jestem świeżo po 2-dniowej przerwie od ep na skutek awarii prądu na działce. Śmiem się nie zgodzić, że to trudniejsze od zwykłych papierosów...
Awatar użytkownika
Morricorne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 28, 2020 11:48 pm
Lokalizacja: Łódz
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: Morricorne » ndz cze 27, 2021 10:00 pm

Czy ja wiem? Po ostatniej przygodzie i zapaleniu kilku normalnych fajek Rothamns czerwone. Wróciłem bez problemu do starego dobrego Exceed 19.
Tylko na to czekałem, bo od zwykłych fajek głowa mnie masakrycznie bolała. I zero smaku. Mięta z liquidu górą. Gdyby nie popsuty wczoraj sprzęt, to w ogóle bym zwykłych fajek nie ruszał. Szkoda zdrowia.

M.
Androidowy Geek od czasów LG GT540
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: Insane » sob cze 26, 2021 11:30 am

@
Awatar użytkownika
KaroloBC
Również tak uważam, dlatego do tego typu „przygód” trzeba pochodzić z dystansem.
KaroloBC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: wt lut 09, 2021 7:16 am
Lokalizacja: okolice Jaworzna
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: KaroloBC » pt cze 25, 2021 6:16 pm

Śmiem twierdzić, że to po prostu kryptoreklama tego leku.
Joyetech Cuboid 150 + Centaurus sub-ohm + 2x Samsung 25R 2500mAh
Demoszkos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 25, 2021 2:22 pm
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: Demoszkos » pt cze 25, 2021 11:55 am

Sobear pisze:@Demoszkos Rzucanie palenia z cytyzyną zaprzestałem w momencie, kiedy zaczęły się realistyczne koszmary i budziłem się zlany potem. Przerzuciłem się na wapowanie i od tego czasu mam święty spokój, a wapowania rzucać nie planuję.

DamianGR pisze:Dziwnie podejrzany ten tekst. Demonizowanie EIN w połaczeniu z przeogromnym zachwalaniem znanego leku. Wszystkie złe objawy przypisywane pierwszemu , a drugiemu żadne. Dodatkowo lista objawów zawierającaudownego leku. Dziwnym przypadkiem w poście autorka przypisuje je EIN.

Cinmar pisze:Ciekawe. I ciekawi mnie również, jak duży udział miała wareniklina w procesie odstawiania w kontekście objawów.

Dzięki Panowie, wiedziałem, że mogę liczyć na waszą pomoc. Wiem, że EIN nie jest do końca nieszkodliwym zamiennikiem analoga, ale analog to sama trucizna podczas, kiedy nawet EIN też nie jest święty, to i tak dużo więcej plusów niż minusów. Też polubiłem wapowanie, relaks, redukuje nerwice itp. Bez smrodu, nie muszę w oknie albo na dworze z kiepem siedzieć. :bravoo:

SB
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: DamianGR » czw cze 24, 2021 12:44 pm

Dziwnie podejrzany ten tekst. Demonizowanie EIN w połaczeniu z przeogromnym zachwalaniem znanego leku. Wszystkie złe objawy przypisywane pierwszemu , a drugiemu żadne. Dodatkowo lista objawów zawierająca ewidentnie jakieś nerwice. Dla mnie to pachnie nieobiektywnym osądem sytuacji albo ściemą.

EDIT
A tu z oficjalnej strony skutki uboczne cudownego leku. Dziwnym przypadkiem w poście autorka przypisuje je EIN.

https://www.chantix.com/support-for-tak ... of-chantix
What are the possible side effects of CHANTIX?
Serious side effects of CHANTIX may include:

See What is the most important information I should know about CHANTIX?
Seizures. Some people have had seizures during treatment with CHANTIX. In most cases, the seizures have happened during the first month of treatment with CHANTIX. If you have a seizure during treatment with CHANTIX, stop taking CHANTIX and contact your healthcare provider right away
New or worse heart or blood vessel (cardiovascular) problems, mostly in people who already have cardiovascular problems. Tell your healthcare provider if you have any changes in symptoms during treatment with CHANTIX
Get emergency medical help right away if you have any of the following symptoms of a heart attack, including:
Chest discomfort (uncomfortable pressure, squeezing, fullness, or pain) that lasts more than a few minutes, or that goes away and comes back
Pain or discomfort in one or both arms, back, neck, jaw, or stomach
Shortness of breath, sweating, nausea, vomiting, or feeling lightheaded associated with chest discomfort

Sleepwalking can happen with CHANTIX, and can sometimes lead to behavior that is harmful to you or other people, or to property. Stop taking CHANTIX and tell your healthcare provider if you start sleepwalking
Allergic reactions can happen with CHANTIX. Some of these allergic reactions can be life-threatening
Serious skin reactions, including rash, swelling, redness, and peeling of the skin. Some of these skin reactions can become life-threatening
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: Sobear » czw cze 24, 2021 9:38 am

@
Awatar użytkownika
Demoszkos
Rzucanie palenia z cytyzyną zaprzestałem w momencie, kiedy zaczęły się realistyczne koszmary i budziłem się zlany potem. Przerzuciłem się na wapowanie i od tego czasu mam święty spokój, a wapowania rzucać nie planuję.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Demoszkos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 25, 2021 2:22 pm
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Odstawianie e-papierosa trudniejsze niż analoga?

Postautor: Demoszkos » czw cze 24, 2021 9:35 am

@
Awatar użytkownika
Cinmar
@
Awatar użytkownika
Sobear
Mam nadzieję, że się nie mylicie, bo ja wapuję dopiero jakieś 3 miesiące i w końcu nie mam już tego ohydnego smaku papierocha w ustach i smrodu w pokoju (mimo, że paliłem przez okno) itp. Ale muszę przyznać, że polubiłem wapowanie na tyle, że dokupiłem sobie do swojego Smoka V9 poda Nord 4.

SB

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości