A jednak waping wygrywa !

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: A jednak waping wygrywa !

Postautor: Tenmen » pt kwie 21, 2017 12:59 pm

Mnie i mojej żonie udało się rzucić śmierdziuchy w taki sposób, że poszliśmy do takiej poradni gdzie przepisali nam tabex, udało się, ale po dwóch latach znowu zaczęliśmy palić znowu, ja zacząłem palić e papierosa potem namówiłem żonę, teraz zwykłe fajki mi śmierdzą i źle się po nich czuję, natomiast niestety moja żona pali obie wersje;-(,.

Ps.U mnie rzucenie papierosów było bardzo niekorzystne na wagę, w ciągu 1 roku do góry 12 kg.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: A jednak waping wygrywa !

Postautor: robert » czw kwie 20, 2017 6:45 pm

Ze dwa miesiące.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

A jednak waping wygrywa !

Postautor: Haze » czw kwie 20, 2017 6:35 pm

robert pisze:Muszę jednak przyznać że znam człowieka który rzucił fajki dzięki plastrom. A w święta rozmawiałem z osobą która rzuciła palenie przy pomocy Desmoksanu.

Jak pisał Allen Carr należałoby raczej powiedzieć, że rzucił POMIMO plastrów, a nie "dzięki" :smile:
A ten od Desmoksanu to dawno temu rzucił? Jak długo nie pali? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: A jednak waping wygrywa !

Postautor: robert » czw kwie 20, 2017 6:00 pm

Próbowałem i ja kiedyś różnych metod rzucania palenia.Bez rezultatu.Dopiero EIN okazał się skuteczny.
Muszę jednak przyznać że znam człowieka który rzucił fajki dzięki plastrom. A w święta rozmawiałem z osobą która rzuciła palenie przy pomocy Desmoksanu.
Wcześniej próbowały przy użyciu e-p , bez skutku.
Może to kwestia chęci ,motywacji czy wiary w coś.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

A jednak waping wygrywa !

Postautor: basika » czw kwie 20, 2017 3:45 pm

Raport CDC pokazuje, że palacze próbujący rzucić nałóg najczęściej wybierają e-papierosy, a nie inne produkty zastępujące nikotynę.

Centers for Disease Control and Prevention pokazał wyniki 26- miesięcznych badań na grupie 15.943 dorosłych. Zostały one opublikowane w czasopiśmie Preventing Chronic Disease. Celem badania było określenie co może być najbardziej skuteczne przy próbie rzucenia palenia.W badaniu ustalono, że blisko 75 procent uczestników stosowało kilka różnych metod podczas ostatniej próby rzucenia nałogu, a 25 procent tylko jeden wybrany sposób.

„Rzucenie palenia na raz (65,3 procent) i zmniejszenie liczby papierosów wypalanych (62 procent) to metody najbardziej rozpowszechnione” stwierdził CDC.

Kiedy doszło do wyboru produktu dostarczającego nikotynę, EIN wybrało 35,3 procent. Natomiast na plastry, gumy nikotynowe, lub inne produkty zatwierdzone przez FDA zdecydowało się 25,4 procent.
Z czego całkowicie rzuciło palenie zastępując je EIN 24,7 procent. Inne metody jak pomoc od lekarza, lub pracownika służby zdrowia pomogły 15,2 proc. A stosującym leki zatwierdzone przez FDA udało się 12,2 procent, natomiast informacja uzyskana przez internet pomogła 7,1 . Quitline, czyli poradnictwo telefoniczne pomogło 5.4 proc.

Biorąc pod uwagę, iż nasze dane pokazują, że e-papierosy są częściej wykorzystywane do prób rzucenia palenia niż leki zatwierdzone przez FDA i nie ma jednoznacznych dowodów naukowych, że EIN są skuteczne w długoterminowym zaprzestaniu palenia papierosów, potrzebne są dalsze badania pod kątem ich bezpieczeństwa i skuteczności” stwierdził CDC

Analitycy zastanawiają się, czy badanie pomoże rozwiać wątpliwości, że e-papierosy powinny być wykorzystywane lub zalecane jako urządzenie pomagające rzucić palenie. Tak uważa Royal College of Physicians, który stwierdził ,że EIN są nawet 95% mniej szkodliwe od tradycyjnych papierosów.

CDC ostatecznie potwierdził popularność wapingu”, powiedział Brad Rodu, profesor medycyny na University of Louisville i przeciwnik palenia.
Te badanie potwierdzają, że waping jest najpopularniejszą metodą rzucania palenia wśród amerykańskich palaczy, pomimo kampanii dezinformacji która głosiła, że e-papierosy nie są ani bezpieczne, ani skuteczne.
Oraz wskazuje, że palacze nie wybierają produktów promowanych przez FDA. Bo te, mimo iż są bezpieczne, zdecydowanie są nieskuteczne
.”

Całość:
http://www.journalnow.com/business/busi ... 4c45c.html

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 7 gości