Codzienne używanie e-papierosów może odgrywać zasadniczą rolę w rzuceniu palenia

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Codzienne używanie e-papierosów może odgrywać zasadniczą rolę w rzuceniu palenia

Postautor: robert » sob sie 26, 2017 9:26 am

U mnie też już 5 lat.25 lat nałogowo paliłem.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Codzienne używanie e-papierosów może odgrywać zasadniczą rolę w rzuceniu palenia

Postautor: basika » sob sie 26, 2017 9:23 am

helmofon pisze:A najlepsze jest to że wcale nie miałem ochoty rzucać palenia.


No popatrz @
Awatar użytkownika
helmofon
, tak przypadkiem i niechcący rzuciłaś palenie :lol:
Gratulacje. A to dodatkowo potwierdza że z e-papierosami łatwiej jest rzucić ten śmiertelnie groźny nałóg. Szkoda że nasze MZ nie czyta, nie interesuje się badaniami, tylko zasłania się jak parawanem wytycznymi WHO, które zostały już skrytykowane przez większość poważnych naukowców.
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Codzienne używanie e-papierosów może odgrywać zasadniczą rolę w rzuceniu palenia

Postautor: helmofon » pt sie 25, 2017 9:18 pm

Już gdzieś pisałem, ale się powtórzę bo warto.

Zaczynałem od mildów, volisha i hybrydowego palenia, potem nautilus i fajeczek na imprezkach, od 5 lat bez analogów.

A najlepsze jest to że wcale nie miałem ochoty rzucać palenia.
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Codzienne używanie e-papierosów może odgrywać zasadniczą rolę w rzuceniu palenia

Postautor: basika » pt sie 25, 2017 8:53 pm

Warton pisze: E-papierosy palę już ponad 5 lat i do zwykłych fajek mnie już nie ciągnie. :smile:

@
Awatar użytkownika
Warton
bardzo się cieszę, że pokonałeś nałóg :smile:
A może też inni zabiorą głos w tym temacie ? Czy Wasze doświadczenie jest zgodne z tym badaniem ?
W moim przypadku tak właśnie było. Najpierw pół roku hybrydowego palenia. To była niepotrzebna zwłoka i właściwie męczarnia. Na swoją obronę mogę tylko powiedzieć, że sprzęt był dopiero w powijakach, baterie trzymały godzinę i ogólnie nie było łatwo.W końcu podjęłam męską decyzję. Dokupiłam sprzęt (równie kiepski :lol: ), całkowicie odstawiłam analogii, i od tej chwili produkuję tylko chmurki. Niedługo minie 7 lat :P
Warton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 20, 2017 8:04 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Codzienne używanie e-papierosów może odgrywać zasadniczą rolę w rzuceniu palenia

Postautor: Warton » pt sie 25, 2017 1:39 pm

Dzięki e-papierosom udało mi się rzucić palenie, a nie paliłem mało, bo około 30-40 papierosów dziennie. E-papierosy palę już ponad 5 lat i do zwykłych fajek mnie już nie ciągnie. :smile:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Codzienne używanie e-papierosów może odgrywać zasadniczą rolę w rzuceniu palenia

Postautor: basika » pt sie 25, 2017 12:26 pm

cf101adf739015264af88003f4831984fb8703a2_kolorowy-dym-1.jpeg

Lubię przekazywać dobre wiadomości, a ta do nich się zalicza. Przeczytajcie.. :smile:

To kolejne badanie, które potwierdza, że papierosy elektroniczne są skuteczne w walce z nałogiem palenia.
Dorośli palacze z USA, którzy codzienne używali e-papierosów mieli większe szanse na rzucenie nałogu niż palacze ,którzy nigdy nie próbowali papierosów elektronicznych.
Naukowcy z Mailman School of Public Health i Rutgers School of Public Health stwierdzili, że w ciągu ostatnich pięciu lat ponad połowa palaczy rzuciła palenie dzięki e-papierosom. Dla porównania zaledwie 28 procentom palaczy udało się uwolnić od nałogu bez ich pomocy.
Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Addictive Behaviors .
W badaniu uwzględniono chęć uczestników do rzucenia palenia, oraz oceniono czynniki które pozytywnie wpływają na rezygnację z nałogu jak edukacja, stawki ubezpieczenia zdrowotnego, wiek i stwierdzono że prawdopodobieństwo rzucenia palenia wzrasta trzykrotnie wśród codziennych użytkowników papierosów elektronicznych

"Nasze badania sugerują, że częste używanie e- papierosów może odgrywać ważną rolę w zaprzestania lub zapobieganiu nawrotowi palenia" - powiedział dr Daniel Giovenco - główny autor badania.
Naukowcy wykorzystywali dane z badania krajowego za lata 2014 -2015 wśród obecnych i byłych palaczy, którym w 2010 roku, lub w późniejszych latach udało się rzucić palenie.W 2010 roku e-papierosy weszły na rynek amerykański i nastąpił gwałtowny wzrost ich popularności. Naukowcy stwierdzili, że jednym z najsilniejszych czynników ułatwiających porzucenie nałogu palenia było codzienne użytkowanie papierosów elektronicznych. Palacze, którzy korzystali z nich od czasu do czasu, rzadziej rzucali palenie.

"Bez znajomości szczegółów dotyczących urządzeń, doświadczeń i motywacji użytkowników papierosów elektronicznych, przyczyn niższych wskaźników rzucenia palenia wśród palaczy którzy korzystają z nich sporadycznie, lub niecodziennie, nie potrafimy określić
", powiedziała dr Cristine Delnevo, druga autorka badania i podkreśla potrzebę dalszych badań.

"Odkrycie wzorców używania tych urządzeń na poziomie populacji jest pierwszym krokiem w celu ustalenia, czy mogą one przynieść korzyść dla zdrowia publicznego "- dodał Giovenco.

Źródło: https://www.news-medical.net/news/20170 ... ation.aspx

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości