Czy waping zapobiega nawracającym zapaleniom migdałków ?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Czy waping zapobiega nawracającym zapaleniom migdałków ?

Postautor: basika » ndz paź 15, 2017 9:34 pm

Master_PiT pisze: Gorzej z wagą i łaknieniem... No ale nie o tym temat

@
Awatar użytkownika
Master_PiT
przeczytaj to ;) :
E-papierosy pomagają kontrolować apetyt i ograniczyć przyrost masy ciała wśród osób, które chcą rzucić palenie.

Całość: viewtopic.php?f=21&t=1865
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy waping zapobiega nawracającym zapaleniom migdałków ?

Postautor: Master_PiT » ndz paź 15, 2017 12:03 am

I ja potwierdzam.
Jak jarałem analogi to angine i przeziębienia łapałem średnio co2 miesiące, teraz raz w roku, ewentualnie lekkie przeziębienie wyleczone w 2dni. Gorzej z wagą i łaknieniem... No ale nie o tym temat
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czy waping zapobiega nawracającym zapaleniom migdałków ?

Postautor: lijden » pt paź 13, 2017 2:32 pm

Ja w sumi od paru lat borykam się z problemem kamieni migdałkowych gdyż po jednej poważnej infekcji moje migdałki nigdy nie wróciły do normalnego rozmiaru i mam w nich wiele krypt które należałoby złagodzić laserowo. I muszę przyznać że od jakiegoś czasu wapuję więcej i na lepszym sprzęcie. I nie moge przywołać w pamięci kiedy miałam ostatnio problem z gardłem nie licząc momentów kiedy mąż coś z pracy przywlókł... Podsumowując myślę że mogę tą tezę poprzeć swoim przykładem.
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy waping zapobiega nawracającym zapaleniom migdałków ?

Postautor: krisIs » pt paź 13, 2017 7:20 am

Również mogę potwierdzić, jak jarałem szlugi, to zapalenie zatok, gardła miałem średnio 2-3 razy w sezonie. Teraz jak się trafi raz do roku jakieś przeziębienie to już jest coś, ostatnie zapalenie zatok było 3 lata temu.

Nie wiem czy faktycznie wapowanie pomaga, no ale glikol ma jakieś tam właściwości dezynfekujące więc może jest coś na rzeczy :)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Czy waping zapobiega nawracającym zapaleniom migdałków ?

Postautor: basika » czw paź 12, 2017 8:32 pm

tinOFbeer pisze:Potwierdzam tą tezę, dawniej bardzo często miałem problemy z gardłem, teraz praktycznie nie choruję.

@
Awatar użytkownika
tinOFbeer
dobrze że to napisałeś. Uznałam że to ciekawe badanie, dlatego je przetłumaczyłam i może zasadniczo zmienić opinię o wapingu. Dlatego jestem ciekawa opinii na ten temat. Sama mało w życiu chorowałam i do dzisiaj w zasadzie tak jest, a ostatnią anginę miałam w latach 90- tych :P, więc sam rozumiesz, trudno mi coś porównywać..
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy waping zapobiega nawracającym zapaleniom migdałków ?

Postautor: tinOFbeer » czw paź 12, 2017 7:49 pm

Potwierdzam tą tezę, dawniej bardzo często miałem problemy z gardłem, teraz praktycznie nie choruję. W ciągu ostatnich 3 lat problem wystąpił, o ile dobrze pamiętam, dwa razy, i to tylko dlatego, że przebywałem z ludźmi już chorymi. W obu przypadkach objawy udało się zniwelować domowymi sposobami + jakieś witaminy i tabletki na gardło, wcześniej najczęściej kończyło się na antybiotyku.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Czy waping zapobiega nawracającym zapaleniom migdałków ?

Postautor: basika » czw paź 12, 2017 5:07 pm

Say-ahhh...png

To ciekawe badanie i zawarta w nim hipoteza, która może zrewolucjonizować zagadnienie wapingu.

Dowody dotyczące wpływu wapingu na infekcje oddechowe pozostają w sprzeczności. Badania na komórkach zwierzęcych sugerowały, że waping może zwiększyć podatność na zakażenia układu oddechowego, ale badania na ludziach nie potwierdzają tych obaw.

W tym badaniu przedstawiono przypadek osoby niepalącej, która rozpoczęła waping, a po kilku miesiącach korzystania z e-papierosa pozbyła się przewlekłego zapalenia migdałków i znacznej poprawy tonsillolitu (czopy retencyjne tworzące się w zachyłkach (kryptach) migdałków podniebiennych)
Ponieważ jest to osoba niepaląca, poprawa nie może być przypisana zaprzestaniu palenia. Jednym z możliwych wyjaśnień jest fakt, że glikol propylenowy ma właściwości antybakteryjne. Hipotezę mogłyby potwierdzić badania pacjentów z nawracającym zakażeniem bakteryjnym gardła, którzy stosowaliby płyny o zerowej zawartości nikotyny.

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 7717303481

Autorami tego badania jest Joanna Astrid Miler (psycholog i badacz w Centrum Badań nad Nadużyciami Substancji w Glasgow.) i Peter Hajek (profesor psychologii klinicznej i dyrektor jednostki badawczej nad uzależnieniami od tytoniu w Instytucie Medycyny Prewencyjnej Wolfson na Queen Mary University London, oraz współautor raportu o zdrowiu Public Health England: " E-papierosy: aktualizacja dowodów ", w którym ogłoszono, że waping jest o 95 procent bezpieczniejszy niż palenie).

W swoim badaniu przedstawili przypadek młodej, 26- letniej kobiety – o inicjałach LM, która rozpoczęła waping przez przypadek i swierdziła że uwolniła się od choroby na którą cierpiała od wielu lat.
Od około 7 lat cierpiała na częste epizody zapalenia migdałków , a od 17 roku życia miała również nawracające tonsillolity. Po latach lekarze stwierdzili, że nie są w stanie jej wyleczyć, a ona przestała szukać dalszej pomocy.
Jej partner, były palacz, a obecnie waper używał płynów o mocy 0-3 mg / ml. LM w kwietniu 2016 roku z ciekawości spróbowała e-papierosa swojego partnera. Gdy on kupił sobie nowe urządzenie odziedziczyła po nim stary zestaw i zaczęła go używać regularnie.

"Ona może obywać się bez wapingu przez dłuższy okres czasu bez żadnego dyskomfortu", zauważają autorzy.
„Ona należy do osób niecierpliwych, nerwowych, przed wapingiem obryzała paznokcie – teraz uważa że waping jej pomaga. Jednocześnie ograniczyła słodycze, bo używa słodkich i owocowych smaków

Wtedy coś się stało. LM zauważyła po trzech miesiącach regularnego wapingu, że rano nie boli ją gardło i przestała kaszleć. W ciągu ośmiu miesięcy nie miała zapalenia migdałków, a tonsilolity znacznie się poprawiły. Od momentu rozpoczęcia wapingu nie miała ani jednej infekcji dróg oddechowych, czy przeziębienia.
LM nie wie co jest przyczyną poprawy stanu jej zdrowia, ale cieszy się nim bardzo.

„Często słyszy się o poprawie stanu zdrowia po rozpoczęciu wapingu, ale przypisuje się to rzuceniu palenia.Ale LM nie paliła. Jest to szczególnie interesujący przypadek, który warto opisać w czasopiśmie naukowym” – uważają autorzy
Może to być zbieg okoliczności, ale mamy wstępną hipotezę.

"Istnieje możliwość, że glikol propylenowy w aerozolu zadziałał na szczep bakteryjny powodujący problemy u LM. Nikotyna w małym stężeniu jest również znana z efektów przeciwzapalnych i mogła odegrać istotną rolę, chociaż LM głównie stosuje płyny bez nikotyny

Wiadomo, że glikol propylenowy (PG) ma właściwości przeciwbakteryjne. "Nie wiemy czy w formie aerozolu daje takie same efekty " - pisze autor.
"Próba stosowania e-papierosów z zerową stawką nikotyny u pacjentów z nawracającymi zakażeniami gardła może wyjaśnić, czy ta anegdotyczna
sytuacja była zbiegiem okoliczności, rzadką i specyficzną reakcją, czy efektem który mógłby przynieść korzyści innym"
.

Każdy wie, że rzucenie palenia może poprawić twoje zdrowie na wiele sposobów, ale może waping rozwiąże kłopoty z przewlekłymi problemami zdrowotnymi u osób niepalących?

http://vaping360.com/can-vaping-cure-tonsillitis/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości