Sarkoidoza i EIN - świadectwo wapera

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Sarkoidoza i EIN - świadectwo wapera

Postautor: Tommy Black » wt lis 14, 2017 11:01 am

Super że znalazłaś i opublikowałaś ten list. Takie listy zawsze warto pokazywać. Takich lekarzy jak Riccardo Polosa Director Institute of Internal Medicine and Clinical Immunology, University of Catania. Lekarza i naukowca który bardzo wiele zrobił dla waperów i robi to nadal. Jego obecne badania finansuje LIAF (Lega Italiana AntiFumo) a liczą się z nimi największe uniwersytety. Warto je też publikować.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Sarkoidoza i EIN - świadectwo wapera

Postautor: dorota » wt lis 14, 2017 10:44 am

Przypadkowo znalazłam na stronie włoskiego stowarzyszenia walki z nałogiem palenia LIAF ( https://www.liaf-onlus.org/sarcoidosi-e ... svapatore/ ) , list (opublikowany na ich stronie 5 września 2017) jednego z waperów do prof Riccardo Polosy , może kogoś zainteresuje:

“ Dzieńdobry Prof. Polosa, nigdy pana nie zapomnę. Kiedy zdesperowany , w 1992 roku , spotkałem Pana na schodach szpitala Tomaselli w Catanii. Nie znałem żadnego lekarza oprócz jednego toksykologa, przyjaciela rodziny, który patrząc na prześwietlenie mojej klatki piersiowej powiedział, że jeśli nie jest to piorunująca gruźlica powinienem zrobić sobie małe podsumowanie, biorąc pod uwagę że mam dwójkę dzieci) i po tym jak Pana pozdrowiłem podałem panu moje zdjęcie rtg. Pan przyłożył zdjęcie do okna przy schodach i oglądnął. Pańskie słowa brzmiały :” To jest ciężka sytuacja ale nie jest aż tak źle. Proszę być spokojny, nie umiera pan.” To krótkie spotkanie dało mi nadzieję i siłę. Lata i lata kortyzonu, do szpitala i ze szpitala Tomaselli. Pan, Crimi, Vancheri i wszyscy inni lekarze, będę was pamiętał przez całe życie.
Ale pana najbardziej, choć Pan pewnie mnie nie pamięta. Pomimo iż miałem sarkoidozę (zapalną, wielopostaciową chorobę, która zaczyna się najczęściej między 20 a 40 rokiem życia) w trzecim stadium , nadal paliłem papierosy. Od prawie 5 lat rzuciłem nałóg a po miesiącu, w spirometrii było pół litra powietrza więcej i kapilarna dyfuzja pęcherzyków płucnych polepszona o 20%. Praktycznie ludzkie świadectwo, na to że EIN poprawia warunki w płucach .
Teraz mieszkam w Bergamo, ale gdybym był jeszcze w Katanii, chętnie zgłosiłbym się na ochotnika do dokładniejszego badania. Zawsze z niezmiennym szacunkiem, składam najlepsze życzenia. “
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości