Perły – rosa niebios

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Perły – rosa niebios

Postautor: basika » wt mar 27, 2018 6:01 pm

perełki.jpg

Rzeczywiście, niektórzy tak nazywają perły. Albo łzami pięknych kobiet. I coś w tym jest. Ale nie o biżuterii dzisiaj opowiem, bo perły to także zdrowe, jasne zęby, a promienny uśmiech, to piękna wizytówka człowieka.
No i co tu dużo gadać. Znowu mamy szczęście. Dlaczego ? O tym sobie przeczytacie....

24 marca 2018 r., Southampton, Wielka Brytania: British American Tobacco przeprowadził doświadczenie w którym sprawdzono jak przez dwa tygodnie działa na zęby: dym tytoniowy, para z e-papierosów i z produktów w których podgrzewa się tytoń.

zęby.jpg

Na zdjęciu widać efekty tego badania. Od góry: zęby narażone na dym tytoniowy (1), parę z e-papierosów (2), tytoń podgrzewany (3) i zęby które nie były wystawione na działanie czegokolwiek (4).
Jak widać u palaczy papierosów ich zęby ulegają szybkiemu przebarwieniu na brzydki żółto-brązowy kolor. Jak to zauważyli naukowcy, już po pierwszym dniu zęby narażone na działanie dymu tytoniowego zaczęły zmieniać kolor i w ciągu 14 dni stawały się coraz ciemniejsze i ciemniejsze. Witać to było nawet gołym okiem.
W pozostałych przypadkach, jak twierdzą naukowcy, zęby nie różnią się od tych, które nie były wystawione na działanie czegokolwiek, choć ja widzę, że kontakt z podgrzewanym tytoniem lekko je zażółcił, ale jest to minimalna różnica i może jest to wina zdjęcia. Mniejsza o to. Dla nas najważniejsze jest, że para z e-papierosów nie przebarwia naszych zębów i to jest dobra wiadomość.
Dokładna zmiany koloru wszystkich zębów została zmierzona w laboratorium za pomocą specjalnej kamery, która wykrywa najdrobniejsze zmiany w odcieniu.
Badanie przeprowadzono w laboratorium z wykorzystaniem zębów krów, przy pomocy specjalnej maszyny. Dym i opary zostały zebrane na wkładkach filtracyjnych.
filtr.png

Od lewej: wkłady filtrujące po 10 zaciągnięciach papierosem, 48 zaciągnięć urządzenia z podgrzewanym tytoniem, 500 zaciągnięć e-papierosem i czysty (tj. nieużywany wkład filtrujący).

Wyniki te przedstawiono na corocznej konferencji American Association for Dental Research na Florydzie w USA.

http://bat-science.com/groupms/sites/BA ... endocument
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości