E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: edarek » pn paź 05, 2020 6:48 pm

@
Awatar użytkownika
slezer
akurat @
Awatar użytkownika
SzamanDM
miał bardzo dużo do powiedzenia, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem. Może emocje go odrobinę poniosły i napisał to w bardzo dobitny sposób.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
slezer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 05, 2020 1:37 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: slezer » pn paź 05, 2020 6:25 pm

Widzę następny nie mający nic merytorycznego do przekazania nabija sobie tylko posty. Nie znam się na tym a nie mogłem nigdzie konkretnej odpowiedzi znaleźć, chyba od tego jest forum żeby zadawać pytania?

Metall i DamianGR dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: Metall » pn paź 05, 2020 5:31 pm

Substancje oleiste nie nadają się do wapowania. Jeżeli więc to, co posiadasz, zawiera jakiekolwiek substancje oleiste to zdecydowanie tego nie wapuj.
Do wapowania CBD są specjalne liquidy z CBD, ale olejki z CBD do wapowania nie są przeznaczone. I próba ich wapowania może skończyć się źle. Naprawdę źle.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: DamianGR » pn paź 05, 2020 5:31 pm

Może być to bardzo groźne dla Twojego zdrowia. W najgorszym przypadku może dojść do lipidowego zapalenia płuc i zgonu.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » pn paź 05, 2020 5:25 pm

W jakim celu? Po co?
Posiadam ocet i spirytus. Może powinienem mieszać je z bazą? Może da się?
A może urynę też da się zmieszać z bazą? Przecież to płyn.

Ręce mi opadły. :facepalm1:
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
slezer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 05, 2020 1:37 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: slezer » pn paź 05, 2020 3:05 pm

Posiadam ole-jek CBD (sklad.olej z nasion konopi włóknistych Cannabis sativa L., ekstrakt z kwiatów konopi włóknistych Cannabis sativa L.) Czy jest możliwość zmieszania go z bazą liquid i wapowanie e-papierosie?

 ! Wiadomość od: edarek
Witaj @
Awatar użytkownika
slezer
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » ndz paź 04, 2020 5:23 pm

Agawa pisze:Gdyby zastosować wyższe stężenie, zapewne można by wyleczyć tym katar, bądź zapalenie krtani czy gardła. Także w dobie koronki może być pomocny, by złagodził objawy kaszlu czy kataru. :)


Przypomniało mi się co niedawno przeczytałem o konopiach:

https://www.mrhemperek.org/konopie-a-no ... C9FRvWJw4g

Wysokie stężenie nie jedno potrafi zdziałać.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » ndz paź 04, 2020 1:23 pm

CBD waporyzowane z kwiatów 3x dziennie używam. Istnieją badania wskazujące na łagodniejszy przebieg zakażenia wirusem przy regularnym użyciu odmian bogatych w CBD. Powinno być niby co 6 godzin ale to bardzo uciążliwe. Tak samo konopie z apteki (te, których większość się boi ;) ) z tym, że ze względu na to, że prowadzę czasem pojazdy zmuszony jestem robić przerwy z ziołem z apteki.
Wynika to tylko z braku regulacji prawnych jeżeli chodzi o poziom THC w organizmie. W Niemczech pacjent konopny może prowadzić auto jeżeli uzna, że jest do tego zdolny. U nas kara śmierci na miejscu, nawet po miesiącu przerwy może się zdarzyć. :bec: Trochę przesadzam ale problem istnieje i może zagmatwać w życiu.
Do CBD wystarczy waporyzator, którym da się ustawić 180+ºC. Niby na rynku jest wiele kwiatków, ale tak naprawdę terpeny w nich nie wpływają na działanie CBD, a jedynie na smak. Terpeny modyfikują głównie działanie THC. Stąd setki odmian konopii indyjskich w aptekach w krajach cywilizowanych takich jak Izrael, Kanada, USA. U nas póki co 6 odmian w aptece na receptę ale dość ciekawych w działaniu.
W e-liquidzie nigdy nie próbowałem jeszcze CBD. Jakoś dawkowanie tam trzeba by dziwnie przeliczać. Na sztachy czy jak? W przypadku suszu daję np. 0.25g do przenośnego waporyzatora i po waporyzacji wrzucam resztkę do słoika. Można to potem wykorzystać w kuchni do wszelakich potraw gdy uzbiera się tego więcej. Wystarczy zrobić masło i dalej przygotowywać potrawy z jego użyciem. Leniwym polecam kanapkę z masłem orzechowym posypanym takim zwapowanym suszem CBD czy resztkami waporyzowanych konopii z apteki. W sieci można znaleść sporo przepisów z AVB.
Wracając do CBD w e-liquidzie to z pewnością działa tylko po prostu waporyzacja suszu lub o.l.e.j.e.k* pod język jest znacznie lepszą metodą przyjęcia.

*przez tę cenzurę/poprawność cały sens ostatniego zdania poszedł w piach. Jeszcze ktoś by e-liquid pod język sobie wlał nieopacznie.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
ziooloo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 6:43 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: ziooloo » sob paź 03, 2020 10:16 pm

@Agawa i tutaj sprawdzi się waporyzator elektroniczny, ponieważ można dzięki niemu korzystać z dobrodziejstw wielu ziół, które swoje właściwości uwalniają w różnych temperaturach.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Agawa
Płeć: nieokreślona

E-liquid z CBD ?

Postautor: Agawa » sob paź 03, 2020 9:39 pm

A czemu tak wszystkich obchodzi wątek psychoaktywności CBD?
A próbował ktoś leczyć katar? Otóż ja byłam w szoku, kiedy ostre zapalenie zatok w początkowej fazie złagodziłam liquidem z CBD w dawce 20 mg/ml, a nie należę do osób którym przechodzi samo, zazwyczaj muszę się ostro lekami wspomagać. Gdyby zastosować wyższe stężenie, zapewne można by wyleczyć tym katar, bądź zapalenie krtani czy gardła. Także w dobie koronki może być pomocny, by złagodził objawy kaszlu czy kataru. :)

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości