E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: edarek » czw paź 29, 2020 10:36 pm

Zaciekawiło mnie działanie tych liquidów z CBD i zamówiłem Kusha 250 mg/10 ml. Zrobiłem z tego 20 ml z bazą nikotynową około 3 mg/ml nikotyny. Jak sądzicie, czy te teoretycznie 125 mg/20 ml jakieś efekty da, czy może za duże stężenie CBD? Dzisiaj wieczorem może spróbuję.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

E-liquid z CBD ?

Postautor: DooshPastesh » czw paź 15, 2020 9:38 pm

rambus_100lica pisze:P.P.S. Ogólnie CBD zrobiło tak dobre pierwsze wrażenie, że właśnie zamówiliśmy "Olej CBD dla zwierząt 500mg 10ml" :szok1: zobaczymy czy strachajło lepiej burze będzie znosić.


Moja siostra jest vetem i sprzedaje sporo CBD dla psów. Jako terapeutyczne i wspomagające inne terapie. Mówi że działa zaskakująco dobrze. Prowadzi też swoje badania z kotami.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
rambus_100lica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 13, 2020 4:16 pm
Lokalizacja: 100lica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: rambus_100lica » czw paź 15, 2020 5:16 pm

Enecta Ambrosia 200mg/10ml.

eD
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

E-liquid z CBD ?

Postautor: Selene » śr paź 14, 2020 10:00 pm

rambus_100lica pisze:Witajcie.

Jako że musiałem zorganizować dla małżonki setup pod CBD...

Zdradzisz jaki to liquid? :shy:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
rambus_100lica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 13, 2020 4:16 pm
Lokalizacja: 100lica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: rambus_100lica » śr paź 14, 2020 9:35 pm

Na razie pierwszy dzień za nami, małżonka dobrze sobie radzi z wapowaniem DTL (mnie jakoś nie idzie, za stary jestem). Jeśli chodzi o "działanie" to według zeznań faktycznie czuć rozluźnienie ale bez spadku koncentracji. :good:
Na koniec tygodnia może jeszcze jakieś podsumowanie napiszę.

P.S. Według Smok'a dołączona do zestawu (Vape Pen Nord 19) grzałka Mesh 0.8Ω jest MTL, z moich doświadczeń wynika że wszystko <1.0Ω jest DTL.
Jest na to jakaś reguła czy to kwestia osobistych preferencji?
P.P.S. Ogólnie CBD zrobiło tak dobre pierwsze wrażenie, że właśnie zamówiliśmy "Olej CBD dla zwierząt 500mg 10ml" :szok1: zobaczymy czy strachajło lepiej burze będzie znosić.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » śr paź 14, 2020 7:36 pm

Wydaje mi się, że w przypadku e-liquidu możesz olać temperaturę i ustawiać sobie tak by nie było bobra. Tak jak w EIN.
Te cytaty są w miarę ok, ale tak naprawdę dopiero powyżej 230°C mogą się wydzielać szkodliwe substancje. Tylko, że to nadal chodzi o susz.

Poniżej temperatury dla wybranych (jest ich od groma więcej!) substancji czynnych z konopii:
Obrazek
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
rambus_100lica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 13, 2020 4:16 pm
Lokalizacja: 100lica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: rambus_100lica » śr paź 14, 2020 7:13 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
masz rację!
Jak przeczytałem twojego posta to klepnąłem się w czoło ;), przeca faktycznie "tradycyjny" sposób inhalacji przebiega w dużo wyższej temperaturze.
W ferworze walki być może wykonałem jakąś nadinterpretację, natomiast w wielu miejscach pojawiają się informacje na temat kontroli temperatury waporyzacji i zależności pomiędzy temperaturą a właściwościami "użytkowymi".
https://jarajto.pl/pl/blog/Temperatura- ... u-i-CBD/11
Tu pojawia się takie stwierdzenie:
"Powyżej 200℃ i aż do 230℃ zaczynają wydzielać się substancje niepożądane w czasie waporyzacji."
Oraz:
"W przypadku wszystkich kannabinoidów nie warto przekraczać temperatury 230℃. Przy tej temperaturze kannabinoidy zaczynają się ulatniać, a zatem efekt waporyzacji także."

Niestety nie wiem na ile te informacje można przełożyć na nasze liquidy wszak to wszystko odnosi się do suszu. Według ulotki od mojego liquidu zawarte jest w nim tylko CBD CAS: 13956-39-1, który powinien być uwalniany od 180*C do ???
Może trzeba było wziąć coś z TC zamiast zwykłego pena od Smok'a?
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » wt paź 13, 2020 7:07 pm

Podałbyś źródło tej informacji? Uważam, że to nieprawda. W przypadku suszu 180°C to temperatura odparowania CBD. Przy wyższej temperaturze odparuje więcej CBD naraz. Ma to znaczenie jeżeli masz porządny waporyzator konwekcyjny gdyż w takim wypadku sensowne jest użycie tego samego suszu wielokrotnie aż wszystko nie odparuje z niego. Dając np. 220°C możliwa ilość ponownego użycia suszu zmniejszy się ale bynajmniej CBD nie straci swoich właściwości. Tyczy się to również innych kanabinoidów obecnych w roślinie. Oczywiście różne kanabinoidy mają różną temperaturę parowania!
Gdyby było tak jak piszesz to palenie jointów całkowicie nie miałoby sensu. Ma sens nadal, choć przez wysoką temperaturę spalania duża cześć substancji czynnych się marnuje. Mówimy tu jednak o temperaturach rzędu 600-900°C.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
rambus_100lica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 13, 2020 4:16 pm
Lokalizacja: 100lica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: rambus_100lica » wt paź 13, 2020 6:48 pm

Witajcie.

Jako że musiałem zorganizować dla małżonki setup pod CBD, wyszperałem taką informację:
CBD traci swoje właściwości powyżej 200*C.
Na szczęście chłopaki spod znaku dymu dobrali mi ( na postawie tabeli TCR?) Smoka z odpowiednią grzałką tak, aby przekroczenie 200*C było mało prawdopodobne.
Zwróćcie uwagę na to, zwłaszcza jak odnosicie wrażenie, że CBD nie działa.
My od dzisiaj zaczynamy, więc dopiero za jakiś czas będę mądrzejszy.
evo1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 05, 2020 9:35 pm
Lokalizacja: małopolskie
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: evo1 » wt paź 06, 2020 11:26 am

Dzięki, czyli mieszam z poczuciem bezpieczeństwa, choć zły jestem na siebie, bo ta czysta baza kosztowała mnie 140zł za 500ml. No ale za głupotę trzeba płacić... Czystej nie próbowałem, ale ewidentnie po dodaniu tego CBD w ilości ok 25% do mojego wcześniejszego mixa (ok. 9mg), całość jest znacznie mocniejsza. Coś tam jest jednak dodane co wzmacnia uderzenie w płuco. Oczywiście zawartość nikotyny 0. Dokupię jeszcze trochę zerówki miętowej, będę mieszał i próbował.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości