E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » pn paź 05, 2020 5:25 pm

W jakim celu? Po co?
Posiadam ocet i spirytus. Może powinienem mieszać je z bazą? Może da się?
A może urynę też da się zmieszać z bazą? Przecież to płyn.

Ręce mi opadły. :facepalm1:
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
slezer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 05, 2020 1:37 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: slezer » pn paź 05, 2020 3:05 pm

Posiadam ole-jek CBD (sklad.olej z nasion konopi włóknistych Cannabis sativa L., ekstrakt z kwiatów konopi włóknistych Cannabis sativa L.) Czy jest możliwość zmieszania go z bazą liquid i wapowanie e-papierosie?

 ! Wiadomość od: edarek
Witaj @
Awatar użytkownika
slezer
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » ndz paź 04, 2020 5:23 pm

Agawa pisze:Gdyby zastosować wyższe stężenie, zapewne można by wyleczyć tym katar, bądź zapalenie krtani czy gardła. Także w dobie koronki może być pomocny, by złagodził objawy kaszlu czy kataru. :)


Przypomniało mi się co niedawno przeczytałem o konopiach:

https://www.mrhemperek.org/konopie-a-no ... C9FRvWJw4g

Wysokie stężenie nie jedno potrafi zdziałać.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » ndz paź 04, 2020 1:23 pm

CBD waporyzowane z kwiatów 3x dziennie używam. Istnieją badania wskazujące na łagodniejszy przebieg zakażenia wirusem przy regularnym użyciu odmian bogatych w CBD. Powinno być niby co 6 godzin ale to bardzo uciążliwe. Tak samo konopie z apteki (te, których większość się boi ;) ) z tym, że ze względu na to, że prowadzę czasem pojazdy zmuszony jestem robić przerwy z ziołem z apteki.
Wynika to tylko z braku regulacji prawnych jeżeli chodzi o poziom THC w organizmie. W Niemczech pacjent konopny może prowadzić auto jeżeli uzna, że jest do tego zdolny. U nas kara śmierci na miejscu, nawet po miesiącu przerwy może się zdarzyć. :bec: Trochę przesadzam ale problem istnieje i może zagmatwać w życiu.
Do CBD wystarczy waporyzator, którym da się ustawić 180+ºC. Niby na rynku jest wiele kwiatków, ale tak naprawdę terpeny w nich nie wpływają na działanie CBD, a jedynie na smak. Terpeny modyfikują głównie działanie THC. Stąd setki odmian konopii indyjskich w aptekach w krajach cywilizowanych takich jak Izrael, Kanada, USA. U nas póki co 6 odmian w aptece na receptę ale dość ciekawych w działaniu.
W e-liquidzie nigdy nie próbowałem jeszcze CBD. Jakoś dawkowanie tam trzeba by dziwnie przeliczać. Na sztachy czy jak? W przypadku suszu daję np. 0.25g do przenośnego waporyzatora i po waporyzacji wrzucam resztkę do słoika. Można to potem wykorzystać w kuchni do wszelakich potraw gdy uzbiera się tego więcej. Wystarczy zrobić masło i dalej przygotowywać potrawy z jego użyciem. Leniwym polecam kanapkę z masłem orzechowym posypanym takim zwapowanym suszem CBD czy resztkami waporyzowanych konopii z apteki. W sieci można znaleść sporo przepisów z AVB.
Wracając do CBD w e-liquidzie to z pewnością działa tylko po prostu waporyzacja suszu lub o.l.e.j.e.k* pod język jest znacznie lepszą metodą przyjęcia.

*przez tę cenzurę/poprawność cały sens ostatniego zdania poszedł w piach. Jeszcze ktoś by e-liquid pod język sobie wlał nieopacznie.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
ziooloo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 6:43 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: ziooloo » sob paź 03, 2020 10:16 pm

@Agawa i tutaj sprawdzi się waporyzator elektroniczny, ponieważ można dzięki niemu korzystać z dobrodziejstw wielu ziół, które swoje właściwości uwalniają w różnych temperaturach.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Agawa
Płeć: nieokreślona

E-liquid z CBD ?

Postautor: Agawa » sob paź 03, 2020 9:39 pm

A czemu tak wszystkich obchodzi wątek psychoaktywności CBD?
A próbował ktoś leczyć katar? Otóż ja byłam w szoku, kiedy ostre zapalenie zatok w początkowej fazie złagodziłam liquidem z CBD w dawce 20 mg/ml, a nie należę do osób którym przechodzi samo, zazwyczaj muszę się ostro lekami wspomagać. Gdyby zastosować wyższe stężenie, zapewne można by wyleczyć tym katar, bądź zapalenie krtani czy gardła. Także w dobie koronki może być pomocny, by złagodził objawy kaszlu czy kataru. :)
ziooloo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 6:43 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: ziooloo » sob paź 03, 2020 8:30 pm

A wypowiem się, próbowałem kilku dostępnych na rynku płynów do EIN z CBD i z całą stanowczością stwierdzam, że dla osób które szukają "efektu" działania CBD na naszym rynku, polecam waporyzator coś w stylu np. Vapcap i dobry susz. Waporyzator przyda się też do innych suszów.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


W Salonie używamy pisowni polskiej. :) /M.
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: 3znaki » sob paź 03, 2020 8:20 pm

Próbował ktoś tego?
Obrazek
30$ 1000mg.

eD
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: DooshPastesh » wt sie 25, 2020 8:18 am

Każde urządzenie EIN nadaje się do wapowania liquidu z CBD przeznaczonego do elektronicznych papierosów. Nie wolno wapować jedynie oleju CBD, grozi to uszkodzeniami płuc lub nawet śmiercią. Co do efektu jaki uzyskasz to już jest inna historia. Każdy organizm reaguje inaczej na inne dawki, nie ma zbytnio określonego dawkowania ponieważ na jednych działa 50mg a inni zaczynają od 600mg by uzyskać jakikolwiek efekt. Najlepiej sprawdzają się produkty oparte na naturalnym CBD, z terpenami, markowych producentów (np Enecta). Wapowanie produktów firmy "Krzak", syntetycznych, może przynieść efekty znikome, rozbieżne od oczekiwanych lub żadne.
Reasumując, sprzęt wystarczy podstawowy, ważny jest dobór odpowiedniej jakości preparatu.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
jbcko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 25, 2020 7:15 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Płeć: Kobieta

E-liquid z CBD ?

Postautor: jbcko » wt sie 25, 2020 8:14 am

Witam, czy ktoś mógłby doradzić jaki e-papieros będzie ok do wapowania liquidu CBD? Chcę na tyle aby uspokajało mnie, rozluzniło, nie oczekuję nie wiadomo czego.
Czy Smok Light Pen 22 się nada? Bo mam go i właśnie nie wiem czy mogę sobie zalać na spokojnie i będą efekty, czy jednak potrzeba specjalnego e-papierosa?

 ! Wiadomość od: DooshPastesh
Witaj @
Awatar użytkownika
jbcko


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości