E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
rambus_100lica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 13, 2020 4:16 pm
Lokalizacja: 100lica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: rambus_100lica » śr paź 14, 2020 9:35 pm

Na razie pierwszy dzień za nami, małżonka dobrze sobie radzi z wapowaniem DTL (mnie jakoś nie idzie, za stary jestem). Jeśli chodzi o "działanie" to według zeznań faktycznie czuć rozluźnienie ale bez spadku koncentracji. :good:
Na koniec tygodnia może jeszcze jakieś podsumowanie napiszę.

P.S. Według Smok'a dołączona do zestawu (Vape Pen Nord 19) grzałka Mesh 0.8Ω jest MTL, z moich doświadczeń wynika że wszystko <1.0Ω jest DTL.
Jest na to jakaś reguła czy to kwestia osobistych preferencji?
P.P.S. Ogólnie CBD zrobiło tak dobre pierwsze wrażenie, że właśnie zamówiliśmy "Olej CBD dla zwierząt 500mg 10ml" :szok1: zobaczymy czy strachajło lepiej burze będzie znosić.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » śr paź 14, 2020 7:36 pm

Wydaje mi się, że w przypadku e-liquidu możesz olać temperaturę i ustawiać sobie tak by nie było bobra. Tak jak w EIN.
Te cytaty są w miarę ok, ale tak naprawdę dopiero powyżej 230°C mogą się wydzielać szkodliwe substancje. Tylko, że to nadal chodzi o susz.

Poniżej temperatury dla wybranych (jest ich od groma więcej!) substancji czynnych z konopii:
Obrazek
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
rambus_100lica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 13, 2020 4:16 pm
Lokalizacja: 100lica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: rambus_100lica » śr paź 14, 2020 7:13 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
masz rację!
Jak przeczytałem twojego posta to klepnąłem się w czoło ;), przeca faktycznie "tradycyjny" sposób inhalacji przebiega w dużo wyższej temperaturze.
W ferworze walki być może wykonałem jakąś nadinterpretację, natomiast w wielu miejscach pojawiają się informacje na temat kontroli temperatury waporyzacji i zależności pomiędzy temperaturą a właściwościami "użytkowymi".
https://jarajto.pl/pl/blog/Temperatura- ... u-i-CBD/11
Tu pojawia się takie stwierdzenie:
"Powyżej 200℃ i aż do 230℃ zaczynają wydzielać się substancje niepożądane w czasie waporyzacji."
Oraz:
"W przypadku wszystkich kannabinoidów nie warto przekraczać temperatury 230℃. Przy tej temperaturze kannabinoidy zaczynają się ulatniać, a zatem efekt waporyzacji także."

Niestety nie wiem na ile te informacje można przełożyć na nasze liquidy wszak to wszystko odnosi się do suszu. Według ulotki od mojego liquidu zawarte jest w nim tylko CBD CAS: 13956-39-1, który powinien być uwalniany od 180*C do ???
Może trzeba było wziąć coś z TC zamiast zwykłego pena od Smok'a?
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » wt paź 13, 2020 7:07 pm

Podałbyś źródło tej informacji? Uważam, że to nieprawda. W przypadku suszu 180°C to temperatura odparowania CBD. Przy wyższej temperaturze odparuje więcej CBD naraz. Ma to znaczenie jeżeli masz porządny waporyzator konwekcyjny gdyż w takim wypadku sensowne jest użycie tego samego suszu wielokrotnie aż wszystko nie odparuje z niego. Dając np. 220°C możliwa ilość ponownego użycia suszu zmniejszy się ale bynajmniej CBD nie straci swoich właściwości. Tyczy się to również innych kanabinoidów obecnych w roślinie. Oczywiście różne kanabinoidy mają różną temperaturę parowania!
Gdyby było tak jak piszesz to palenie jointów całkowicie nie miałoby sensu. Ma sens nadal, choć przez wysoką temperaturę spalania duża cześć substancji czynnych się marnuje. Mówimy tu jednak o temperaturach rzędu 600-900°C.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
rambus_100lica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 13, 2020 4:16 pm
Lokalizacja: 100lica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: rambus_100lica » wt paź 13, 2020 6:48 pm

Witajcie.

Jako że musiałem zorganizować dla małżonki setup pod CBD, wyszperałem taką informację:
CBD traci swoje właściwości powyżej 200*C.
Na szczęście chłopaki spod znaku dymu dobrali mi ( na postawie tabeli TCR?) Smoka z odpowiednią grzałką tak, aby przekroczenie 200*C było mało prawdopodobne.
Zwróćcie uwagę na to, zwłaszcza jak odnosicie wrażenie, że CBD nie działa.
My od dzisiaj zaczynamy, więc dopiero za jakiś czas będę mądrzejszy.
evo1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 05, 2020 9:35 pm
Lokalizacja: małopolskie
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: evo1 » wt paź 06, 2020 11:26 am

Dzięki, czyli mieszam z poczuciem bezpieczeństwa, choć zły jestem na siebie, bo ta czysta baza kosztowała mnie 140zł za 500ml. No ale za głupotę trzeba płacić... Czystej nie próbowałem, ale ewidentnie po dodaniu tego CBD w ilości ok 25% do mojego wcześniejszego mixa (ok. 9mg), całość jest znacznie mocniejsza. Coś tam jest jednak dodane co wzmacnia uderzenie w płuco. Oczywiście zawartość nikotyny 0. Dokupię jeszcze trochę zerówki miętowej, będę mieszał i próbował.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: Haze » wt paź 06, 2020 10:28 am

Licz jak normalną bazę 0 mg. To 18 mg CBD / 100 ml to śmiech na sali - musiałbyś odparować z LITR takiej bazy w jednym podejściu żeby ewentualnie zacząć myśleć o jakichś efektach działania CBD. Tak że nie wiem skąd to drapanie w gardło... może dodają do tej bazy coś "drapiącego" żeby ludzie nie czuli się nabici w butelkę. :-D

SzamanDM pisze:Stężenie sugeruje, że może to być nikotyna 18mg.

Nie, to sugeruje cwaniaków, którzy szukają naiwnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » wt paź 06, 2020 10:25 am

Stężenie sugeruje, że może to być nikotyna 18mg. Mogę się jednak mylić. CBD w takim stężeniu jak 18mg w e-liquidzie to raczej poziom „homeopatyczny”. CBD w porządnych e-liquidach liczy się zwykle w setkach miligramów.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
evo1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 05, 2020 9:35 pm
Lokalizacja: małopolskie
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: evo1 » wt paź 06, 2020 9:33 am

Panowie, mam pytanie. W szale zakupów "przedakcyzowych" przez pomyłkę zakupiłem bazę CBD Plus 18 mg w opakowaniach 100 ml. Oczywiście chciałem bazę z nikotyną, ale moje roztrzepanie/niewiedza doprowadziły, że stałem się właścicielem 500 ml w/w bazy. Moje pytanie brzmi, czy można to bezpiecznie wymieszać z bazą nikotynową (planuję by nie było to więcej niż 25-30% całości) i wapować normalnie w ciągu dnia? Czytałem, że potrafi to mocno "relaksować", ale nie wiem czy w takich proporcjach ma to jakiekolwiek znaczenie. Jakie zachować proporcje nikotyny? Czy traktować CBD jako zerówkę, czy może obniżyć zawartość nikotyny? Zrobiłem na razie małego mixa i wydaje mi się że traktowanie jej jako "0" nie jest dobre. Mój mix jest teraz dość mocny i trochę gryzie w gardło. Trochę się tego boję, nie wiem jak to policzyć...
Obrazek
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: PrzemekM » pn paź 05, 2020 8:00 pm

@
Awatar użytkownika
slezer
Kilka postów wcześniej, w tym temacie, masz napisane, że oleju nie można wapować. Nie dziwię się, że ktoś się mógł lekko zirytować Twoim pytaniem. A teraz PEACE. :beer1:
Obrazek

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 18 gości