E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
SzamanDM
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 904
Podziękował: 903 razy
Otrzymał podzięk.: 688 razy

E-liquid z CBD?

Postautor: SzamanDM » 30 lis 2020, 15:05

Jakiś czas temu wymieniłem tu opinie z kolegą @
Awatar użytkownika
edarek
na temat zakupu olejku CBD.
Niedawno pojawił się ciekawy artykuł dotyczący zakupu i umiejętności czytania badań laboratoryjnych.

https://www.stonerchef.pl/olej-cbd-i-ba ... ac-wyniki/

Polecam też linki pod artykułem. Stronę prowadzi młode małżeństwo z Poznania będące w tematach konopnych od lat.
Można tam znaleść sporo wiedzy na tematy konopne, zarówno o konopiach dostępnych na wolnym rynku jak i tych na receptę w aptece. Przekazują rzetelne informacje choć mają jedną wadę. Mimo, że również waporyzują to lubią też palić jointy. :-D Podają nawet jakieś badania, które sugerują nieszkodliwość dymu pochodzącego z konopii. Ideałów na tym świecie nie ma. ;) Pomijając ten jeden aspekt strona i informacje na niej umieszczane z czystym sumieniem mogę polecić, jeżeli ktoś pragnie zaczerpnąć wiedzy dotyczącej konopii. Są też tam przepisy kulinarne. :D
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana

Awatar użytkownika
SzamanDM
Super Użytkownik
Super Użytkownik

E-liquid z CBD?

Postautor: SzamanDM » 03 gru 2020, 13:34

Dziś wielki dzień. Chciałoby się powiedzieć mały krok dla ONZ, a ogromny dla ludzkości. :)

http://wolnekonopie.org/2020/12/onz-wyk ... iv-tabeli/

W skrócie: konopie znikają z zestawienia najbardziej szkodliwych substancji bez zastosowania medycznego.
Nie zamierzam nie świętować i myślę, że nie będę w tym sam. Nawet wśród rozchmurzonych Salonowiczów. :rockers:
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 20517
Podziękował: 7302 razy
Otrzymał podzięk.: 18551 razy

E-liquid z CBD?

Postautor: Tommy Black » 03 gru 2020, 16:58

SzamanDM pisze:Dziś wielki dzień. Chciałoby się powiedzieć mały krok dla ONZ, a ogromny dla ludzkości.

Tak i zacytujmy co trzeba z tego artykułu który przytoczyłeś.

Po 60 latach status quo, 3 latach przeglądu naukowego WHO i 2 latach dyskusji dyplomatycznych, ONZ ostatecznie wycofała konopie indyjskie z załącznika IV Jednolitej Konwencji – „harmonogramu zakazu”

Dzisiaj Organizacja Narodów Zjednoczonych podjęła śmiały krok w kierunku usunięcia konopi indyjskich z wykazu IV traktatu konwencji antynarkotykowej z 1961 r. [1] , sześć dekad po jej umieszczeniu, uznając wartość terapeutyczną tej wiekowej rośliny leczniczej i nie uważa jej już za „Szczególnie podatne na nadużycia i wywołujące złe skutki”. Głosowanie było następstwem niezależnej oceny naukowej przeprowadzonej przez niektórych z naszych wiodących światowych ekspertów, zwołanej przez WHO w latach 2017-2018 , w której przeanalizowano dowody i opinie ze wszystkich zakątków świata.

Posunięcie to jest jeszcze ważniejsze, jeśli weźmiesz pod uwagę, że marihuana została umieszczona w harmonogramie IV bez poddania jej żadnej ocenie naukowej. Harmonogram IV dotyczący konopi indyjskich jest reliktem najbardziej ekstremalnych międzynarodowych praw antynarkotykowych odziedziczonych po moralności z lat pięćdziesiątych XX wieku i reprezentuje długo dyskredytowane systemy wartości związane z rasizmem, nietolerancją i brakiem szacunku dla rdzennych ludów i kultur, które były znakiem rozpoznawczym epoki kolonialnej.

WHO ponosi wyłączną odpowiedzialność w traktacie za wydanie tych zaleceń: dzisiejsze głosowanie rządów zebranych w ONZ było wymagane, aby wprowadzić je do prawa międzynarodowego. Usunięcie z harmonogramu IV to zatem fenomenalna wiadomość dla milionów pacjentów na całym świecie i historyczne zwycięstwo nauki nad polityką .

Jak zwykle WHO w roli żandarma i jak zwykle nie tam gdzie trzeba. Miejmy nadzieję, że koniec tej przestępczej organizacji też nastąpi w miarę szybko.
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

E-liquid z CBD?

Postautor: Bimaczow » 09 gru 2020, 02:17

Ampher pisze:@Bimaczow Osobiście polecam zakupić waporyzator i kupować susz, sam to stosuję od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że widzę efekty. Uspokaja i relaksuje. Jeżeli chodzi o sprzęt to w okolicach 250-300 zł powinieneś spokojnie znaleźć waporyzator pod Twoje oczekiwania. Ja osobiście korzystam z Fenixa Mini i nie narzekam. :D

Właśnie od roku tak robię, kupuję susz i waporyzuję, efekty dużo lepsze w zasadzie bez porównania z liquidem. Ogólnie to e-papierosów już nie palę używam, dlatego nie zaglądam. Dodam jeszcze że zszedłem z SSRI i zastąpiłem je CBD. :)

eD
Awatar użytkownika
Ampher
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 17
Otrzymał podzięk.: 14 razy

E-liquid z CBD?

Postautor: Ampher » 09 gru 2020, 22:46

@
Awatar użytkownika
Bimaczow
, a tak z ciekawości, nie masz problemu ze wstawaniem rano po CBD?
P1etia
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy

E-liquid z CBD?

Postautor: P1etia » 15 gru 2020, 22:27

Ampher pisze:@Bimaczow, a tak z ciekawości, nie masz problemu ze wstawaniem rano po CBD?

Ja również używam Fenixa i suszu. Co do wstawania to... Nie większe problemy niż bez. :D
Aegis Squonk + Profile RDA, C4, Gr1, Holic, Elder Dragon
Asmodus Minikin V2 + Kylin M, Intake RTA
Wismec RX GEN3 Dual + Doom RTA
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

E-liquid z CBD?

Postautor: Bimaczow » 19 gru 2020, 03:49

Ampher pisze:@Bimaczow, a tak z ciekawości, nie masz problemu ze wstawaniem rano po CBD?

Ciężko mi stwierdzić kolego, Ja ogólnie wstaje o 11-12 czasami o pierwszej, mam ten komfort i mogę sobie pozwolić na wstawanie o dowolnej godzinie :-D :-D, nie mam nad sobą szefa, a pracę w 90% wykonują za mnie pracownicy. Kłopoty ze wstawaniem rano miałem zawsze, :-D pamiętam czasy szkolne, wstawanie rano to była dla mnie kara od życia :lol1: .
Awatar użytkownika
SzamanDM
Super Użytkownik
Super Użytkownik

E-liquid z CBD?

Postautor: SzamanDM » 10 sty 2021, 20:26

Obrazek
Pochwalę się zakupami.
Bardzo delikatne w smaku i waporyzacji specjały. :) Samego pyłku nie polecam wrzucać do waporyzatora bo grozi to jego zatkaniem. Najlepiej na dno wsypać małą warstwę kwiatków, na to dać pyłku prawie do pełna bez ubijania i potem znów mała warstwa kwiatków. Cena w porównaniu do konkurencji śmiesznie niska, a działanie takie jak powinno być. Same kwiatki z Kombinatu Konopnego są trochę słabe. Tylko ok. 3% CBD, ale właśnie traktując je jako dodatek do pyłku z 6-8% CBD jest wszystko idealnie. :) Polecam też trochę zwiększyć temperaturę. Wydaje się, że pyłek potrzebuje nieco więcej ciepła by się zaktywować. Zwiększyłem ze 180°C do 200°C.
Kapsułkami za to zainteresował się kot. Świra dostał bo oprócz konopii jest tam dodatek waleriany. :-D Ja po konsumpcji nastrój mam całkiem dobry. :D

https://kombinatkonopny.pl/sklep/

Produkty te często można znaleźć jeszcze nieco taniej także w innych sklepach niż sklep producenta.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2021, 21:25 przez SzamanDM, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
bulit73
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1843
Podziękował: 3046 razy
Otrzymał podzięk.: 817 razy

E-liquid z CBD?

Postautor: bulit73 » 10 sty 2021, 20:49

Te Zioła na dobry nastrój? Poczytałem opis i opinie. To chyba coś co by mi się przydało.
Jestem laikiem w tym temacie, więc pytanie może zabrzmi śmiesznie. Czy po tych ziołach narkotesty coś wykażą?
Obrazek
Awatar użytkownika
SzamanDM
Super Użytkownik
Super Użytkownik

E-liquid z CBD?

Postautor: SzamanDM » 10 sty 2021, 21:29

To zależy co jest w tych kapsułkach. Jeżeli jest tam wyizolowane CBD to nie wykażą nic. Jeżeli jest tam olej robiony z całej rośliny lub zmielony dekarboksylowany susz z tej rośliny, która trzyma normę obowiązującą w Polsce czyli nie więcej niż 0.2% THC to mogą wykazać. Najlepiej kupić test w aptece i sprawdzić.
Odnośnie pyłku i kwiatów również mogą wykazać. Co nie znaczy, że przy tak niskich dawkach THC tak będzie.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”