e-papierosy w TVN

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
ernorator
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 45
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy

e-papierosy w TVN

Postautor: ernorator » 16 paź 2018, 07:25

Spróbuję nowego podejścia, zostawie tylko link a później włączę sie do rozmowy

https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33, ... 76359.html
leży mi na sercu szerzenie prawdy o urządzeniu jakie uratowało moje życie

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4725
Podziękował: 2754 razy
Otrzymał podzięk.: 8944 razy

e-papierosy w TVN

Postautor: Tommy Black » 16 paź 2018, 09:13

Nowe badania i nowe spojrzenie na e-papierosy. Już nie tak bezpieczne, jak niektórym się wydawało. Substancje z e-papierosów też niszczą płuca i to wcale nie mniej niż papieros tradycyjny. Anna Wilczyńska. (http://www.tvn24.pl)

Nowe badania i nowe spojrzenie? Tylko metody jakby stare, oklepane, opatrzone, wyśmiane i obalone przez poważnych naukowców z poważnych ośrodków badawczych. Prof.Jassem nawet się nie trudzi podaniem jakichś naukowych faktów, a za to odkrywczo stwierdza że ewolucja człowieka ukształtowała jego płuca tak że może oddychać czystym powietrzem! Dlaczego nie jest pan Jassem jeszcze laureatem Nobla?
Żałosny ten materiał, obejrzeć trzeba ale zaraz po tym zapomnieć.
Awatar użytkownika
Madzia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 406
Podziękował: 6076 razy
Otrzymał podzięk.: 1736 razy

e-papierosy w TVN

Postautor: Madzia » 16 paź 2018, 09:17

Przeczytałam najpierw to co jest pod filmikiem napisane i nawet już mi się nie chce go włączać...
Ale żeby TVN takie farmazony rozpowszechniał?
Zawiodłam się..
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 503
Podziękował: 3209 razy
Otrzymał podzięk.: 1978 razy

Re: e-papierosy w TVN

Postautor: robert » 16 paź 2018, 09:46

Mnie nie przekonują ani jednia ,ani drudzy.
Bezkrytycznym zwolennikom EIN mówię ,poczekajmy 20 -30 lat ,wtedy zobaczymy jak to jest z długoterminowym wapowaniem.Przeciwnikom ,że EIN jest dużo mniej szkodliwy niż zwykły papieros .
Problem jest z tym "mniej" ,bo w te super optymistyczne badania nie wierzę. Chmurzę ,aby nie wrócić do fajek ,nie lubię tego ,nie bawi mnie to....
Każdy krytyczny głos w mediach od razu nazywamy bzdurą,kłamstwem.Nawet nie chcemy posłuchać ,a może trzeba ?
Awatar użytkownika
Madzia
Waperka
Waperka

e-papierosy w TVN

Postautor: Madzia » 16 paź 2018, 09:53

Tomaszu, proszę mnie nie poprawiać, ja dobrze wiem co piszę ;) Oni sami piszą się małymi literkami :-P

Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

e-papierosy w TVN

Postautor: Tommy Black » 16 paź 2018, 10:41

Madzia pisze:Tomaszu, proszę mnie nie poprawiać, ja dobrze wiem co piszę ;) Oni sami piszą się małymi literkami :-P

Obrazek

To co pokazałaś to jest logo stacji i tam litery są elementami grafiki w związku z tym rządzą nimi inne prawa i zasady.
Jeśli piszemy o stacji telewizyjnej, używamy skrótowej nazwy własnej a tę pisujemy zawsze z wielkiej litery.

TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN, dawniej należącej do grupy medialnej ITI, następnie zaś do Scripps Networks Interactive, a obecnie do Discovery.
Bocian
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy

Re: e-papierosy w TVN

Postautor: Bocian » 16 paź 2018, 19:18

Wieloletnie drażnienie płuc może prowadzić do przewlekłej obsturacyjnej choroby płuc. Jednym z mechanizmów rozwoju nowotworu jest właśnie przewlekły stan zapalny. To ma sens, chmurka nie jest obojętna. Składniki liqudu przylegają do tkanek i nie pozostają bez wpływu na zdrowie. Jestem jednak pewien, że te substancje są mniej toksyczne, a przede wszystkim są wchłaniane i nie zalegają tak jak smoła. Największy problem widzę w aromatach, których działania w przypadku inhalacji nie znamy.

Sam zmagam się od ponad roku ze stanem zapalnym jamy ustnej. Na 100% powodują go e-papierosy. To moje trzecie podejście, jak przechodziłem na analogi, dolegliwości znikały. Nie oszukujmy się, to zwyczajnie rozwiązanie mniej szkodliwe, ale nie cudownie obojętna dla zdrowia chmurka.
Awatar użytkownika
Madzia
Waperka
Waperka

e-papierosy w TVN

Postautor: Madzia » 16 paź 2018, 20:35

Bocian pisze:...Największy problem widzę w aromatach, których działania w przypadku inhalacji nie znamy.

Sam zmagam się od ponad roku ze stanem zapalnym jamy ustnej. Na 100% powodują go e-papierosy. To moje trzecie podejście, jak przechodziłem na analogi, dolegliwości znikały. Nie oszukujmy się, to zwyczajnie rozwiązanie mniej szkodliwe, ale nie cudownie obojętna dla zdrowia chmurka.

Aromaty i barwniki dodawane są przeważnie do wszystkich przetworzonych produktów, które pijemy, jemy, wdychamy, wąchamy... jeśli masz taką przypadłość o której piszesz, bądź jakiekolwiek uczulenie na aromaty, to powinieneś wapować czystą bazę...
A zdajesz sobie sprawę z tego ile tysięcy szkodliwych substancji oraz związków chemicznych jest obecnych w analogach? ;)
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 106
Podziękował: 98 razy
Otrzymał podzięk.: 97 razy

e-papierosy w TVN

Postautor: LoCtoR » 17 paź 2018, 11:42

Bocian pisze:Sam zmagam się od ponad roku ze stanem zapalnym jamy ustnej. Na 100% powodują go e-papierosy.

A próbowałeś liquidów na propanediolu? Może masz jakąś nadwrażliwość na glikol propylenowy?

Ad rem.
robert pisze:Problem jest z tym "mniej" ,bo w te super optymistyczne badania nie wierzę.

"Mniej" to nie "problem" a clue programu, bez którego nie byłoby naszego radosnego chmurzenia w ogóle.

Jak długo wapuję (a za niedługo pęknie dekada) nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek poważny twierdził, że e-papierosy są nieszkodliwe. Bezpieczne, tak, ale tylko w kontekście toksyczności i związanych z nią skutków bezpośrednich. Zbadano to zresztą już u majfrendów zanim wypuszczono produkt na rynek. W przypadku e-papierosów od początku mówi się o mniejszej szkodliwości a poważne badania prowadzone przez poważne instytucje pokazują, że szkodliwość e-p jest nie tylko mniejsza ale dużo mniejsza- nawet 95%. Czy to zresztą ważne o ile? A gdyby się nagle okazało, po kolejnych, jeszcze szerzej zakrojonych i dokładniejszych badaniach, że e-p jest mniej szkodliwy tylko o 5% to czy wtedy ktoś z Was wróciłby do analogów? Z radością wrócił do porannego kaszlu, wsłuchiwania w rzężenie w płucach z myślą " czy to już rak czy jeszcze nie", do tłustych ścian, żółtych firan, smrodu mebli, ubrań i w ogóle wszystkiego? O truciu niepalących domowników czy braci naszych mniejszych nawet nie wspomnę. Obstawiam, że nie :P Lekarze i producenci gum i plastrów nikotynowych przekonują, że nawet jeśli choć jedna osoba na tysiąc rzuci palenie z pomocą ich produktów to już będzie sukces. Więc nawet gdybyśmy mieli tylko 5% to jeśli tylko uchroni kogoś od przedwczesnej śmierci lub poważnej choroby to też będzie sukces. Zatem czy to ważne czy 5%, 30% czy 95%? Ważne, że "mniej".
Nie chcę tu nikogo nawracać ani przekonywać ( muszę? :P) ale ja to "mniej" czuję i widzę w opisach corocznych badań i na zdjęciach rtg moich płuc, na których 18 lat palenia analogów po 1-2 paczki dziennie zostawiło wyraźnie widoczne blizny. Być może kiedyś te zrosty zamienią się w nowotwór... wtedy zapłacę za młodzieńczą bezmyślną ciekawość i głupotę a póki co życzę wszystkim smacznego *czajniczek* .
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

e-papierosy w TVN

Postautor: Tommy Black » 17 paź 2018, 14:22

Bocian pisze:Wieloletnie drażnienie płuc może prowadzić do przewlekłej obsturacyjnej choroby płuc. Jednym z mechanizmów rozwoju nowotworu jest właśnie przewlekły stan zapalny. To ma sens, chmurka nie jest obojętna. Składniki liqudu przylegają do tkanek i nie pozostają bez wpływu na zdrowie.

Może to ma sens. Według Ciebie i kilkunastu nawet tysięcy, innych. I co z tego? Szkodliwość lub nieszkodliwość nie jest określana poziomem sensu. Zresztą w wypadku palenia ten sens już dawno leży w gruzach. Jaki jest sens nie tylko trucia siebie ale innych dookoła, trucia własnych bliskich, dzieci i zwierząt również. Do tego śmierdzieć gorzej niż najgorszy menel i przebywać w pomieszczeniach gdzie nawet sufit śmierdzi. I do tego jeszcze za to płacić horrendalne pieniądze.Co do szkodliwości palenia wszyscy mają jednakowe zdanie.Nawet rządy.
I co z tego? Ktoś się tym przejmuje? Te podwyżki ciągłe cen papierosów, zakazy, debilne ilustracje na opakowaniach komuś i czemuś służą? A tak, tylko i wyłącznie tym którzy je wprowadzają. Jako zasłona dymna do dalszego wyciągania pieniędzy od ludzi. Bo od koncernów wiele nie wyciągną. One sobie wszystkie podwyżki i wszystkie koszty utrudnień pakują w cenę którą i tak płaci Kowalski czy Smith.
W tej sytuacji ciągle ostrzeganie o szkodliwości chhmurzenia jest zwykłą, podłą hipokryzją i odwracaniem uwagi od trujących papierosów. A to co pokazała TVN można postawić w jednym rzędzie z poniższym obrazkiem.

wifi.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”