RMF24 - badania przeprowadzone w Perelman School of Medicine University of Pennsylvania

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

RMF24 - badania przeprowadzone w Perelman School of Medicine University of Pennsylvania

Postautor: Vukotich » ndz sie 25, 2019 2:54 pm

A zwrócił ktoś uwagę na jakim sprzęcie odbywał się test?
Podpowiem:
Obrazek

Ktoś ma jeszcze jakieś pytania? :>
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.
Awatar użytkownika
Vincitore
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 22, 2016 10:48 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

RMF24 - badania przeprowadzone w Perelman School of Medicine University of Pennsylvania

Postautor: Vincitore » sob sie 24, 2019 10:07 pm

Nie wiem po co robić takie testy na osobach niepalących. Równie dobrze mogli by porównać wypływ analogów na ta sama grupę kontrolną.
"To może być wstęp do większych problemów, z miażdżycą włącznie." - palenie tradycyjnych papierosów też!
Nie lepiej było by porównać wpływ na tętnice osób palących a potem test na zaciągania się aerozolem z e-papierosów? podając konkretne różnice analogów do stosowania EIN.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

RMF24 - badania przeprowadzone w Perelman School of Medicine University of Pennsylvania

Postautor: Metall » czw sie 22, 2019 5:40 pm

@
Awatar użytkownika
Zerlish
, nie masz za co przepraszać (choć wypowiadam się głównie za siebie), wybuchy emocji są pozytywne (no chyba że wskutek wybuchu emocji posiekasz kogoś maczetą, to nie... no chyba że zasłużył). Gdyby nie emocje świat byłbym jednym wielkim lasem, bo ludzie byliby jak drewno ;)

A co do badań. Uznaję je za zrobione dość "po łebkach". Zbyt małe grupy kontrolne. Cholera wie również, co oni tak naprawdę wapowali i na jakim szajsie... może słodką akroleinkę? Czas pokaże, sądzę, że za 50, 60 lat będziemy wiedzieć naprawdę wiele o skutkach wapowania. Obecnie to w głównej mierze gdybanie, wróżenie z fusów i ruska ruletka. Po drodze są jeszcze fobie, majaki i mitomania.

Aczkolwiek (możecie mnie zeżreć), ale to ma nawet sens... Skoro pęcherzyki płucne przepuszczają tlen i inne gazy, to czemu nie miałyby przepuszczać zatomizowanego liquidu (wiem, wiem, pewnie chodzi o skalę, cząsteczki "schmurzonego" liquidu są pewnie większe od cząsteczek tlenu)? No ale ma to też swój plus. Przynajmniej liquid się w płucach nie odkłada, czym trochę martwiłem się jeszcze nie tak dawno :-P
Zerlish
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 18, 2019 3:08 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

RMF24 - badania przeprowadzone w Perelman School of Medicine University of Pennsylvania

Postautor: Zerlish » czw sie 22, 2019 8:31 am

Po głębszym rzuceniu okiem na to, tam niżej są wspomniane proporcje i sprzęt. Całkiem dokładnie nawet. Niemniej nie ma wspomniane jaki aromat chociażby.
Będę mieć więcej czasu to zerknę na to jeszcze dokładniej, może coś wymyślę że głupoty pieprzą, mimo że zawodowym lekarzem nie jestem. :) A może jednak mają rację.
Aż wstyd mi za mój wybuch emocji z wczoraj. Jeszcze bardziej mi wstyd za brak źródła w artykule w naszych mediach...
Zerlish
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 18, 2019 3:08 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

RMF24 - badania przeprowadzone w Perelman School of Medicine University of Pennsylvania

Postautor: Zerlish » śr sie 21, 2019 8:38 pm

kamikazze2 pisze:Rodzaj stosowanego liquidu?

No dokładnie.
nicotine-free e-cigarette aerosol

Badacze pieprzeni, specjaliści od vapowania...
Pracuję w badaniach klinicznych poniekąd. Dowiem się jutro czy tak wykształconym w kwestii EIN lekarzom czy kim tam oni są, mało ważne, można jakoś dopiec. Bo jestem prawie pewien, że można.
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: RMF24 - badania przeprowadzone w Perelman School of Medicine University of Pennsylvania

Postautor: 3znaki » śr sie 21, 2019 8:27 pm

''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
kamikazze2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: wt sie 06, 2019 11:59 am
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

RMF24 - badania przeprowadzone w Perelman School of Medicine University of Pennsylvania

Postautor: kamikazze2 » śr sie 21, 2019 6:37 pm

Na RMF24 pojawił się krótki artykuł o badaniach przeprowadzonych przez Perelman School of Medicine przy University of Pennsylvania.

Eksperymenty przeprowadzone teraz z udziałem 31 zdrowych, niepalących osób pokazały, że sesja zaciągania się aerozolem z e-papierosów, nawet nie zawierającym nikotyny przynosi zauważalne, niekorzystne efekty dla pracy tętnic. To może być wstęp do większych problemów, z miażdżycą włącznie. Autorzy pracy są przekonani, że to skutek toksycznego działania aerozolu powstającego między innymi z glikolu propylenowego i gliceryny, który wpływa na działanie układu naczyniowego i promuje procesy zapalne. Natychmiastowy efekt potwierdzono w badaniach rezonansowych tętnicy udowej u osób, które wdychały tę mgiełkę zaledwie 16 razy po trzy sekundy.

Cząsteczki aerozolu szybko trafiają do pęcherzyków płucnych, skąd z krwią mają otwarty dostęp do żył i tętnic.

Link do źródła: https://www.google.com/amp/s/www.rmf24. ... Id,3159001

Dużo nie napisali. Grupa 31 osób :D Rodzaj stosowanego liquidu? Szukam źródła dla artykułu lecz nic nie mogę znaleźć.
Obrazek

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości