Wapowanie w ciąży

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wapowanie w ciąży.

Postautor: Tommy Black » pn wrz 02, 2019 6:53 am

Marcinczajka pisze:Pomiędzy zastanawianiem się czy wapowanie dziecku zaszkodzi czy nie, a spokojną ciążą, wybrałbym drugą opcję.


Ja też, spokojna ciąża to naprawdę wielki komfort. Natomiast zastanawianie się to zawsze cholerny dyskomfort.

Marcinczajka pisze:Ps. Dobrze być facetem


Czy ja wiem? Monotonne, nużące, ciągłą odpowiedzialność, gotowość i dyspozycyjność. Dobrze że teraz można sobie wybrać kim się chce być.

Ale gdybym tak wybrał że byłbym kobietą i oczywiście byłbym w przypadkowej ciąży, to jak słowo daję wolałbym chmurzyć ( oszczędnie i od II trymestru coraz oszczędniej) czystą bazę zamiast,nawet własnych mieszanek smakowych. Część aromatów jest bowiem, moim zdaniem, gorsza niż nikotyna. A nikotyna akurat wcale taka zła nie jest.
Marcinczajka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: śr maja 22, 2019 11:14 am
Lokalizacja:
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 51 razy
Płeć: Mężczyzna

Wapowanie w ciąży.

Postautor: Marcinczajka » pn wrz 02, 2019 6:39 am

Moje odczucia są takie, że nawet gdybym usłyszał od lekarza, że chmurzenie zerówki pewnie nie zaszkodzi bobasowi, to i tak bym się od tego powstrzymał. Mam mocno liberalne podejście do wszystkich używek, ale jednak należy pamiętać, że płuca mamy to płuca dziecka. Pomiędzy zastanawianiem się czy wapowanie dziecku zaszkodzi czy nie, a spokojną ciążą, wybrałbym drugą opcję.

Ps. Dobrze być facetem *wino*
Asmodus Amighty + Wotofo Profile Unity RTA / Profile RDA
GV Aegis Mini + VV Berserker 1.5 Mini
Vaporesso Gen + Blotto RTA
Aegis Boost :czajniczek:
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Wapowanie w ciąży.

Postautor: Selene » ndz wrz 01, 2019 9:13 pm

Witaj @
Awatar użytkownika
Jalapenio
:db:
Moim zdaniem wapowanie zerówek nie będzie miało większego wpływu na dziecko. Jedynie nikotyna może mieć bardzo zły wpływ... Zażywanie nikotyny w czasie ciąży jest niebezpieczne i niesie za sobą powikłania i możliwe komplikacje ciążowe. Nie będę wymieniać jakie, bo pewnie każdy wie z czym to się wiąże ;)
Natomiast jeśli chodzi o liquidy bez nikotyny, to ja bym chmurzyła bez obaw. Zarówno gliceryna jak i glikol stosowane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym.. Znajdują się m.in. w tłuszczach roślinnych i zwierzęcych, a nawet w niektórych owocach i warzywach, w lekach, kremach, pomadkach, pastach do zębów, mydłach, dezodorantach i wielu innych kosmetykach... Więc jeśli chcielibyśmy unikać gliceryny bądź glikolu, to musielibyśmy zrezygnować z większości używanych przez nas produktów. Nie ma powodu do obaw, ponieważ one nie są groźne dla zdrowia, nie są rakotwórcze ani mutagenne.
Aczkolwiek bardziej zwróciłabym uwagę na aromat. Lepiej gdyby był mało chemiczny lub wcale, kupiony w sprawdzonym sklepie, z małą ilością składników. To tak samo jak unikanie sztucznych, chemicznych soków barwionych chemią zamiast naturalnymi składnikami.

Ale wiadomo... wszystko co za dużo to niezdrowo, więc dawkowałabym z umiarem tę przyjemność ;) bo warto pamiętać, że niektóre pokarmy, napoje i inne substancje, które przyjmuje matka w ciąży mają wpływ na dziecko.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Jalapenio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 15, 2018 11:27 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wapowanie w ciąży.

Postautor: Jalapenio » ndz wrz 01, 2019 7:04 pm

@
Awatar użytkownika
Haze
liczę na to, że będą tu padać jakieś argumenty za i przeciw. Może ktoś podeślę link do jakiegoś ciekawego artykułu. Być może trafi się nawet praca doktorska któregoś z Salonowiczów na ten temat? Kto to wie? :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
"skoro w w winnicy jest pełno wina, to czemu w piwnicy nie ma piwa?"
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wapowanie w ciąży.

Postautor: iron64 » ndz wrz 01, 2019 7:00 pm

Nie żebym był autorytetem w dziedzinie, co prawda syn juz dorosły, ale nawet w ciąży nie byłem, więc jaki tam autorytet ze mnie.
Ale poważniej, jeżeli miałoby to być 0mg nikotyny i żadne tam premixy z wyciągu skarpet Saszy, doprawionych toną słodzików, to chyba nic złego się nie stanie.

Oczywiście nie popieram aby to jasne było, ale z drugiej strony, ciąża to nie choroba przecież.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Wapowanie w ciąży.

Postautor: Haze » ndz wrz 01, 2019 6:42 pm

Tommy Black pisze:... bardzo dobrze że założyłeś taki temat.


Jalapenio pisze:... Mam nadzieję, że dyskusja będzie owocna! :)


Wcale nie jestem pewien ... Chyba nie oczekujesz, że ktokolwiek z nas odważy się popierać wapowanie podczas ciąży?? Owszem, w ciąży zapewne lepiej wapować niż palić, ale najlepiej wiadomoco :smile:
Obrazek
Jalapenio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 15, 2018 11:27 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Wapowanie w ciąży.

Postautor: Jalapenio » ndz wrz 01, 2019 6:32 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
dziękuję. Mam nadzieję, że dyskusja będzie owocna! :)
"skoro w w winnicy jest pełno wina, to czemu w piwnicy nie ma piwa?"
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wapowanie w ciąży.

Postautor: Tommy Black » ndz wrz 01, 2019 6:28 pm

Jalapenio pisze:Jesteśmy z żoną (palaczko-waperką) na etapie starania się o potomstwo więc każda informacja jest dla nas niezwykle ważna i pomocna.


Kto by się tu aż tak starał? No może @Madzia... :P

A poważnie, to bardzo dobrze że założyłeś taki temat.
Jalapenio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 15, 2018 11:27 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Wapowanie w ciąży

Postautor: Jalapenio » ndz wrz 01, 2019 6:24 pm

Witajcie koleżanki, witajcie koledzy.

Chciałbym zaczerpnąć waszych opinii na temat wapowania w ciąży. Wszelkie informacje na ten temat dostępne w internecie dotyczą w zasadzie zastrzeżeń do przyjmowania przez ciężarną nikotyny. A co z liquidami 0mg/ml?

Jesteśmy z żoną (palaczko-waperką) na etapie starania się o potomstwo więc każda informacja jest dla nas niezwykle ważna i pomocna.

Jakie jest wasze zdanie? A może jakieś doświadczenia?
"skoro w w winnicy jest pełno wina, to czemu w piwnicy nie ma piwa?"

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości