Jakaś plaga w tych Stanach?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 897
Podziękował: 209 razy
Otrzymał podzięk.: 353 razy

Postautor: lesstro » 02 wrz 2019, 12:00

Znowu fake new czy może jednak trzeba się zacząć przejmować? Zasadniczo brzmi groźnie i dość przekonująco, ale jak zwykle mało danych, i jak na moje, to zbieg okoliczności, żeby przy okazji za wszystko obwiniać EIN'y.

Nastolatka robiła to codziennie przez trzy lata. Skończyła fatalnie
18-letnia Maddie Nelson z USA dwa razy zastanowi się, kiedy następnym razem przyjdzie jej do głowy sięgnąć po e-papierosa. Swój przykry nałóg dziewczyna omal przypłaciła życiem. Maddie wylądowała w szpitalu z ostrym eozynofilowym zapaleniem płuc i musiała zostać wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/us ... ce/nm6hgdv
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 15206
Podziękował: 6184 razy
Otrzymał podzięk.: 15813 razy

Postautor: Tommy Black » 02 wrz 2019, 12:10

Jeszcze podczas pobytu w szpitalu 18-latka zaczęła namawiać ludzi, by nie dali się nabrać na marketingowe sztuczki i przestali palić e-papierosy.

- Dzielę się z wami moją historią, żebyście mieli świadomość, że w tych rzeczach jest coś niebezpiecznego. Coś co niemal mnie zabiło. Zawsze mówiłam sobie, że nic takie mnie nie spotka. Ale stało. I to samo może spotkać was. Weźcie moją radę do serca. Nie palcie. Ani elektronicznych, ani tradycyjnych papierosów - zaapelowała Maddie w internecie.

Zaiste, bardziej nieudolnie już się nie da. Ktoś kto uwierzy w ten bełkot nie powinien już nic jeść, nie tylko używać ein.

To coś jak te ostatnie badania w USA. 14 pacjentów hospitalizowano z chorobą płuc. Choroba z powodu ein. Nie napisano tylko że, owszem używali ein, ale w nich płynów z CBD tyle że kupowanych na ulicy.
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4552
Podziękował: 1717 razy
Otrzymał podzięk.: 2284 razy

Re: Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: Tomba » 02 wrz 2019, 12:18

Widzę, że w USA problem EIN staje się większy niż powszechny dostęp do broni i prawie codzienne masowe egzekucje.
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 02 wrz 2019, 12:24

Tomba pisze:Widzę, że w USA problem EIN staje się większy niż powszechny dostęp do broni i prawie codzienne masowe egzekucje.

Nigdzie ostatnio statystyki sprzedaży wyrobów tytoniowych ( klasycznych) nie są dla BT tak tragiczne jak w USA. O tym że będzie kolejna fala fake newsów na temat ein, pisałem nie tak dawno. Tonący brzydko się chwyta... :-P

PS
Zwracajcie uwagę na pisownię tych "newsów" i miejsca z których pochodzą. Także na adresy tzw. Ośrodków Badawczych. Albo nie istnieją albo nie wiedzą o własnych badaniach. :P
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3185
Podziękował: 1627 razy
Otrzymał podzięk.: 1189 razy

Postautor: Metall » 02 wrz 2019, 19:46

@
Awatar użytkownika
lesstro
, bez urazy, ale było o tym już na tym forum już chyba w dwóch wątkach... Teraz każde z mediów wałkują jedną historię po kilka razy... I co chwilę jakiś portal objawia kolejny raz już tę prawdę objawioną przez jakiś inny szmatławiec tradycyjny lub internetowy.

Tak więc nie przejmuj się, wapuj dalej, bo przejmować się nie ma czym. No chyba że nadmiarem debili na świecie... No masz jeszcze opcję przejmowania się szkodliwością EIN i reaktywację używania analogów ku chwale wszelkich KT :twisted:
* * * * *
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego!"
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 897
Podziękował: 209 razy
Otrzymał podzięk.: 353 razy

Postautor: lesstro » 03 wrz 2019, 08:47

Metall pisze: było o tym już na tym forum już chyba w dwóch wątkach... Teraz każde z mediów wałkują jedną historię po kilka razy...
Tak więc nie przejmuj się, wapuj dalej, bo przejmować się nie ma czym. No chyba że nadmiarem debili na świecie... No masz jeszcze opcję przejmowania się szkodliwością EIN i reaktywację używania analogów ku chwale wszelkich KT :twisted:

Sorki za zmarnowany czas na mojego posta. Nie jestem redaktorem naczelnym naszego globu i nie śledzę wszelkich doniesień, wywaliło mi taki news w fonie więc myślałem, że nowość.
I wcale się nie przejmuję, tylko forum czytają także inni, mniej oświeceni, i dobrze by było, żeby swojej przygody z waperką nie skończyli, przez głupotę albo niewiedzę, jak te wszystkie przypadki medialne. :budda:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Metall » 03 wrz 2019, 09:07

@
Awatar użytkownika
lesstro
, źle zinterpretowałeś moje słowa. Gdybym uważał, że zmarnowałem czas na Twój wątek, to nic bym w nim nie napisał. A tak się nie stało. To była jedynie uwaga stricte techniczna. Czy potrzebna? W sumie sam już nie wiem. Osądzi mnie historia, moderatorzy, lud i rozwścieczony, żądny krwi i pomsty motłoch z widłami, grabiami i pochodniami ;)
* * * * *
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 03 wrz 2019, 09:29

Metall pisze:Osądzi mnie historia, moderatorzy, lud i rozwścieczony, żądny krwi i pomsty motłoch z widłami, grabiami i pochodniami

Jesteś niepoprawnym marzycielem czy wybierasz się do USA?
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Metall » 03 wrz 2019, 09:45

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, pomarzyć już sobie z rana nie można?

PS
Zauważyłem, że najczęściej na tym forum to właśnie Ty jesteś osobą, która brutalnie odziera mnie ze słodkiej ułudy i resztek wiary w lepsze jutro :(
* * * * *
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 03 wrz 2019, 09:48

Metall pisze:PS
Zauważyłem, że najczęściej na tym forum to właśnie Ty jesteś osobą, która brutalnie odziera mnie ze słodkiej ułudy i resztek wiary w lepsze jutro

To taka gra, to tylko taka gra... :-P

Obrazek

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”